Warticon

Warticon, wskazania, zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania i skutki uboczne, rady dotyczące zakupu, ceny i opinie

Warticon jest preferowaną przez lekarzy metodą leczenia brodawek płciowych. Dystrybuowany przez firmę GlaxoSmithKline, dostępny w postaci kremu i roztworu.

Warticon to bardzo skuteczny lek do usuwania brodawek narządów płciowych. Produkowany przez GlaxoSmithKline, jedną z wiodących firm farmaceutycznych na świecie.

Kup Warticon Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Warticon dostępny jest w postaci kremu lub roztworu. To przeciwwirusowy lek zawierający podofilotoksynę, środek zwalczający wirusa brodawczaka ludzkiego neutralizując go u źródła.

 • bardzo skuteczny lek
 • dostępne w kremie i roztworze
 • nieinwazyjny lek stosowany przez 3 dni w tygodniu

HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) rozprzestrzenia się poprzez dermatologiczny kontakt z chorobowo zmienionym obszarem, zwykle przez pochwowy lub analny seks, ale także przez zwykły seksualny dotyk (bez penetracji). Zakażenie może się również rozprzestrzeniać poprzez dzielenie się zabawkami erotycznymi. Nawet, jeśli zdarzy się, że układ odpornościowy zwalczy wirusa sam, szybkość nawrotu na narządy płciowe jest stosunkowo wysoka.

Ta infekcja jest mniej znana, niż inne choroby przenoszone drogą płciową (chlamydia, rzeżączka), ale brodawczak ludzki dotyka znaczną liczbę osób.

Odnotowuje się około 70 000 nowych przypadków zachorowań każdego roku. Ale ponieważ wirus może czasami nie dawać objawów, prawdopodobieństwo osób noszących wirus HPV jest znacznie wyższe.

W okresie pojawiania się brodawek, mogą być one leczone lekami przeciwwirusowymi, takimi jak Warticon. Aktywny składnik leku ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa w organizmie, niszczy komórki i zapobiega ich namnażaniu. Metoda ta wyniszcza komórki brodawek i wspiera regenerację zdrowych komórek.

Czym jest aktywny składnik

Głównym aktywnym składnikiem leku Warticon jest substancja chemiczna o nazwie podofilotoksyna. Jest to środek przeciwwirusowy występujący w roślinie Stopkowca (Podophyllum), ale może być także wytwarzany syntetycznie przy użyciu substancji alkoholowych.

Jeśli chodzi o wirus brodawczaka ludzkiego, ten aktywny składnik sprzyja naruszeniu w tkance wirusa i ingeruje w podział komórek. Ta operacja powoduje zatrzymanie rozprzestrzeniania się komórek aktywnych i zniszczy te już osłabione. Dzięki temu nowe zdrowe komórki pojawiają się w miejscu, w którym skóra była wcześniej zakażona brodawkami.

Jak używać leku Warticon?

Zawsze stosuj się do wskazówek udzielonych przez lekarza, a które opisane są w ulotce informacyjnej twojego leku. W przeciwnym razie lek będzie miał zmniejszoną skuteczność, a ewentualne skutki uboczne mogą wzrosnąć.

Przed zastosowaniem, wyczyść i osuszony obszar, który ma być leczony.

Dla roztworu leku Warticon

 • upewnij się, że używasz nowego aplikatora przed każdym zastosowaniem leku
 • zaaplikuj produkt przez zanurzenie aplikatora w roztworze i przeniesienie go na brodawki
 • gdy obszar aplikacji jest stosunkowo duży, użyj szpatułki z aplikatorem
 • po pokryciu brodawki roztworem, pozostaw go do wyschnięcia

Dla kremu Warticon

 • używając palca ostrożnie nałóż krem na każdą brodawkę

Dla obydwu form leku

 • powtórz proces nakładania leku tak wiele razy, jak zalecił lekarz. Zazwyczaj lek przystosowany jest do nakładania przez jeden tydzień, dwa razy dziennie nieprzerwanie przez trzy kolejne dni, następne 4 dni bez aplikacji.
 • lekarz może zalecić powtórkę aplikacji przez drugi tydzień z rzędu, lub jeżeli objawy nie ustępują, zastosowanie leczenia przez 4 kolejne tygodnie
 • nie pozwól, by roztwór lub krem dotykał niezainfekowaną skórę. Jeśli tak się stanie, oczyść powierzchnię ciepłą wodą z mydłem.
 • jeśli roztwór lub krem wejdzie w kontakt z oczami lub ustami, natychmiast oczyść te obszary i zgłoś się do lekarza. Podobnie, jeśli połkniesz Warticon, udaj się do najbliższego szpitala.

Informacje te podane są jedynie w celach informacyjnych. Ważne jest, byś postępował zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza.

Kto nie powinien używać leku Warticon?

Pomimo niskiej toksyczności, lek Warticon nie powinien być stosowany przez:

 • kobiety w ciąży
 • kobiety karmiące piersią
 • dzieci
 • pacjenci z brodawkami zlokalizowanymi w obrębie narządów płciowych lub odbytu
 • nieobrzezani mężczyźni i ci z brodawkami pod napletkiem
 • pacjenci, u których brodawki tworzą otwarte rany

Podobnie jak większość leków, Warticonu nie stosuj w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą i natychmiast zaprzestań stosowania leku.

Czy Warticon powoduje efekty uboczne?

Teoretycznie, wszystkie leki oddziaływują na pacjentów w inny sposób. W związku z tym, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych istnieje zawsze, co nie oznacza, że zawsze wystąpią. Prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych efektów w podstawowym leczeniu lekiem Warticon jest niskie. Lek może wywoływać podrażnienie skóry, które zazwyczaj szybko znika.

Jak w przypadku każdego leku, Warticon może powodować działania niepożądane u niewielkiej ilości osób.

Częste (u 1 na 10 osób lub więcej):

Podrażnienie skóry, pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie.

Częstotliwość nieznana:

Ból, obrzęk, krwawienie, reakcje alergiczne, wyciek, owrzodzenie, strupki lub pęcherze.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych, które może powodować ten lek. Z pełną listą możesz zapoznać się czytając ulotkę informacyjną dołączoną do leku. Oraz kontaktując się z najbliższym lekarzem lub szpitalem, jeśli zaobserwowałeś wystąpienie któregokolwiek z powyższych objawów lub coś niezwykłego.

Przyjmowanie z innymi lekami

Nie ma informacji na temat interakcji leku Warticon z innymi lekami z lub zmniejszenia skuteczności innych leków pod wpływem działania Warticonu. Jednak nadal ważne jest, byś poinformował swojego lekarza o wszelkich innych lekach na receptę, bez recepty lub lekach zapobiegawczych, które obecnie stosujesz lub stosowałeś do niedawna, tak aby mogli oni bardziej dokładnie określić, czy ten lek jest dla ciebie bezpieczny. Nigdy nie stosuj więcej niż jednego produktu na brodawki narządów płciowych w tym samym czasie.

Czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę

Podczas konsultacji medycznej przedstaw lekarzowi swoją historię choroby. Jeśli jesteś kobietą w ciąży lub karmiącą piersią, nie stosuj tego produktu i skontaktuj się z lekarzem.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, które wydają się pogorszyć twój stan, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

W jaki sposób mogę kupić Warticon Online & w Polsce?

W jaki sposób mogę kupić Warticon? Warticon to lek wydawany na receptę. Oznacza to, że jeśli chcesz zaopatrzyć się w lek, musisz mieć ważną receptę. Po pozytywnym przejściu badania, lekarz wyda receptę pozwalającą na zakup Warticonu w aptece.

Jak zamówić Warticon w aptece

Brodawki narządów płciowych są wstydliwym zaburzeniem, i niektóre kobiety i mężczyźni mogą się krępować podczas rozmowy z lekarzem i/lub farmaceutą. Aby zapobiec tego typu problemowi, można już kupić Warticon w internecie.

Tabletki Warticon do kupienia z receptą online

Rzeczywiście, niektóre europejskie kliniki internetowe dają pacjentom możliwość przejścia zdalnej konsultacji medycznej. Po skontrolowaniu i weryfikacji kwestionariusza przez zespół medyczny, w zależności od stanu zdrowia i historii medycznej pacjenta, może on otrzymywać lek bezpośrednio do domu w ciągu 24 godzin od dokonania zakupu online.

Przed dokonaniem pierwszego zakupu online, upewnij się, że klinika działa legalnie i sprzedaje prawdziwe leki, a konsultacje faktycznie dokonywane są przez lekarza. Podrabianie leków jest powszechną praktyką w internecie.

Sprawdź również w agencji ochrony zdrowia kraju, w którym mieszkasz, czy zakup leków na receptę w internecie jest dozwolony. Regulacje prawne dotyczące tego tematu różnią się w zależności od poszczególnego kraju Unii Europejskiej.

Ile kosztuje Warticon Online & w Polsce?

Jak odnotowano powyżej, leki na brodawki narządów płciowych dostępne są jedynie na receptę. Apteki mogą dowolnie regulować ceny leków. Apteki w oparciu o swoje koszty i marże, decydują o podniesieniu lub obniżeniu cen proponowanych leków.

Warticon Cena: Warticon kupić w apteki – w Polsce

W aptekach, cena tubki leku Warticon waha się od 50€ do 70€. Do leku musisz dodać koszt konsultacji medycznej. Pamiętaj, że leczenie nie jest refundowane przez ubezpieczenie społeczne.

Warticon Cena: Warticon kupić online

Ceny online są nieco wyższe i wahają się od 60€ do 100€ za tubkę leku, w zależności od strony internetowej. W zależności od platformy, doliczane mogą być koszty zamówienia i wysyłki leku.

Uwaga: Alfadoc radzi, byś udał się do lekarza w celu przeprowadzenia badania i otrzymania recepty na lek na brodawki narządów płciowych. Jeśli jednak chcesz zamówić lek online, uważaj na apteki internetowe oferujące niskie ceny i promujące takie hasła, jak “tani Warticon” lub “Warticon bez recepty”. Miejsca te często oferują podrabiane leki.

Pytania & Odpowiedzi: nasze forum dyskusyjne Warticon Online

Czy nadal mogę pić alkohol?

Tak. Ale upewnij się, że pijesz tylko w rozsądnych ilościach, by dawkowanie nie zostało przerwane.

Czy nadal będę mógł prowadzić samochód?

Jeśli nie wystąpią żadne skutki uboczne, to tak. Nie należy jednak prowadzić pojazdów mechanicznych, jeśli pojawią się jakiekolwiek odczucia, które będą hamować twoje zdolności motoryczne.

Czy mogę przyjmować lek w czasie ciąży?

Stosowanie tego leku w czasie ciąży może zaszkodzić dziecku, dlatego nie zaleca się stosowania go w tym okresie. Porozmawiaj z lekarzem na temat alternatywnych metod leczenia, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Jak należy przechowywać Warticon?

Przechowuj lek w bezpiecznym, suchym miejscu, w temperaturze poniżej 30 stopni, z dala od nadmiernego nasłonecznienia. Po użyciu kremu, dokładnie go zamknij.

Czy jestem uczulony na którykolwiek składnik leku?

Skład roztworu Warticon: podofilotoksyna, kwas fosforowy, etanol, błękit patentowy V (E131) i woda oczyszczona.

Skład kremu Warticon: podofilotoksyna, woda oczyszczona, parahydroksybenzoesan metylu (E218), parahydroksybenzoesan propylu (E216), kwas sorbowy, kwas fosforowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, mirystynian izopropylowy, ciekła parafina, trójglicerydy – o średniej długości łańcucha, hydroksyanizol butylu (E320), makrogol – eter 7 stearynowy i makrogol – eter 10 stearynowy.

Jeśli jesteś uczulony na którykolwiek z powyższych składników, nie stosuj tego leku.

Czy lek jest dostępny bez recepty?

Nie. W Wielkiej Brytanii możesz kupić lek Warticon jedynie na receptę wydaną przez lekarza.

Źródła

 • Wartec – Podophyllotoxinum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
 • Warticon Solution: Medicines.org.uk
 • Podophyllotoxin for anogenital warts (Condyline, Warticon): Patient.info
 • Genital warts – Treatment: NHS.co.uk

Pozostałe informacje dostępne na Wartec online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia