Qlaira

Obecnie na rynku istnieje wiele metod antykoncepcji z różnym wskaźnikiem skuteczności (często zbliżonym do 99%) i urozmaiconą poręcznością.

Powodem dla którego pigułka jest dziś tak popularna jest jej bardzo wysoki poziom skuteczności oraz łatwość zażywania. Pośród wszystkich pigułek na rynku, Qlaira to doskonałe rozwiązanie pozwalające otworzyć twoją seksualność bez zagrożenia dla zdrowia i bez ryzyka zajścia w ciążę … tak długo, jak będziesz znała fakty o niej przed zakupem!

Kup Qlaira Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Skład pigułki antykoncepcyjnej Qlaira

Qlaira produkowana jest przez laboratoria Bayer, istnieje na rynku od 2009 roku.

Jest to hormonalna antykoncepcja estrogenowo-progestagenowa. W związku z tym, znana jest jako pigułka dwuskładnikowa zawierająca naturalne hormony estrogenowe, w odróżnieniu od innych dwuskładnikowych pigułzk, które zawierają syntetyczny estrogen (często etynyloestradiol). Walerianian estradiolu, czyli hormon estrogenowy, biologicznie identyczny z tym, który naturalnie produkuje organizm. Co do użytego progesteronu, dienogestu, jest jedynym, który toleruje połączenie z naturalnym estrogenem.

Qlaira występuje w postaci blistra z 28 pigułkami trzyfazowymi. Skład dienogestu jest wolny od aktywności androgennej, a zawartość składnika aktywnego w pigułce antykoncepcyjnej Qlaira (maksymalnie 3mg estrogenu na 3mg progesteronu na pigułkę) kwalifikuje ją jako estrogenową minipigułkę.

Równowaga pomiędzy tymi dwoma hormonami zależy od pigułki i jej kolejności:

  • pierwsze 2 pigułki w opakowaniu są ciemnożółte, każda z nich zawiera 3mg estradiolu, oznaczone są literami DD
  • 3 do 7 pigułki jest czerwona, każda zawiera 2mg estradiolu i 2mg dienogestu, oznaczone są literami DJ
  • 8 do 24 pigułki jest jasnożółta, każda zawiera 2mg estradiolu i 3mg dienogestu, oznaczone są literami DH
  • 25 i 26 pigułka jest ciemnoczerwona, każda zawiera 1mg estradiolu, oznaczone są literami DN
  • ostatnie 2 pigułki (27 i 28) są białe, pigułki te to placebo oznaczone literami DT

Jeśli chodzi o wskaźnik Pearla, wynosi on 0,42 na 100 kobiet, biorąc pod uwagę tylko niepowodzenie tej metody antykoncepcji jako takiej. Oraz 0,79 na 100 kobiet, biorąc pod uwagę indywidualne błędy użytkownika.

Jeśli obecnie klasyfikowana jest jako pigułka 4 generacji od chwili stworzenia, może być zaliczana do drugiej generacji doustnych środków antykoncepcyjnych ze względu na bliskość bilansu korzyści do ryzyka.

Dla kogo jest przeznaczona? Korzyści ze stosowania Qlaira

Qlaira zaletę, która sprawia, że miesiączki są rzadkie, a u niektórych kobiet mogą całkowicie ustąpić. Przeznaczona jest do leczenia obfitych krwawień, więc jeśli masz skłonność do obfitych miesiączek, wypróbowania pigułki Qlaira może być dobrym rozwiązaniem. Wiele kobiet odnotowuje również całkowity zanik miesiączkowania lub śladowe ilości krwi między cyklami (plamienie).

Poza wpływem na objętość menstruacji, Qlaira okazuje się być również skuteczna w zmniejszaniu bólu głowy, szczególnie w okresie przedmiesiączkowym (migreny miesiączkowe), które są męczące i stresujące dla wielu kobiet.

Ponadto jest antyandrogenna, wynika to z naturalnego estrogenu znajdującego się w Qlaira oraz całkowitego braku aktywności androgennej progestyny, dlatego pigułka jest skuteczna w walce z trądzikiem i wzmożonym apetytem, a więc nie powodują przyrostu masy ciała. W rzeczywistości, estrogenny klimat pigułki Qlaira jest szczególnie odpowiedni dla kobiet z profilem progestagenowym (tych z problematyczną cerą i nadmiernym owłosieniem ciała).

Warto też wspomnieć jej oryginalną i specyficzną aktywność na ekosystem macicy. Nie powoduje suchości pochwy, pochwa pozostaje nawilżona, ale nie wywołuje nudności i bólu głowy. Uznaje się ją jako lek terapeutyczny zdolny do przywrócenia równowagi hormonalnej u kobiet naturalnie cierpiących albo tych, które cierpią z powodu stosowania starych pigułek, z powodu braku równowagi hormonalnej lub niedoborów. Zatem Qlaira może być lepszym lekiem na szerszą skalę.

Qlaira jest polecana nie tylko kobietom z nadwrażliwością (może zapobiegać nierównowadze hormonalnej), ale również kobietom przechodzącym menopauzę i kobietom po porodzie.

Ponadto naturalny hormon estrogen zawarty w pigułce Qlaira doprowadził do poważnych obiecujących wniosków (wciąż prowadzone są badania, ponieważ pigułka jest wciąż bardzo młoda), mówiących o wpływie na zmniejszenie ryzyka zakrzepicy. Na przykład, podczas zażywania pigułki Qlaira nie wzrasta napięcie, a ryzyko nadciśnienia jest lepiej kontrolowane. Istnieje także mniejsze ryzyko powstawania powikłań zakrzepowo-zatorowych, w szczególności zapalenia żył, zatorów lub udarów.

Dodatkowo, naturalny estrogen ma mniejszy wpływ na zmianę bilansu krzepnięcia, co może mieć miejsce w przypadku innych pigułek. Nie podnosi aktywność prokoagulantu, ani nie obniża aktywności fibrynolizy (substancji we krwi rozpuszczającej skrzepy). Dlatego ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi odpowiedzialnych za zatorowość jest znacznie zmniejszona.

Ponadto, inną wcześniej potwierdzoną zaletą pigułki Qlaira jest jej ograniczony wpływ na poziom metaboliczny, jak wzrost poziom lipidów i cholesterolu (triglicerydy). Dlatego nie sprzyja ona podnoszeniu złego cholesterolu (HDL).

Jeśli chodzi o dawkowanie, codziennie przez okres 28 dni przyjmowana jest jedna pigułka. Między opakowaniami nie robisz przerwy, dzięki takiemu rytmowi zmniejszasz ryzyko zapomnienia o rozpoczęciu nowego opakowania.

Kiedy i jak pigułka antykoncepcyjna Qlaira antykoncepcyjny powinna być zażywana?

Qlaira jest oryginalną pigułką, zarówno pod względem aktywnych składników, jak i sposobie dysponowania nią. Pigułka powinna być brana w sposób ciągły codziennie, należy połykać ją  metodycznie, zgodnie z kolejnością podaną na opakowaniu.

Rzeczywiście waga dawki pigułki różni się w zależności od miesięcznej podziałki na opakowaniu, ze zmniejszającą się dawką estrogenu i rosnącą dawką progesteronu. To dlatego jest ona bardzo zbliżona do naturalnego kobiecego cyklu menstruacyjnego.

Oznacza to również, że musisz zażywać pigułkę w określonym, stałym czasie zwracając przy tym szczególną uwagę na wzór i dawkowanie pigułek.

Przyjmowanie pigułki po raz pierwszy:

  • Jeśli przyjmujesz Qlaira jako pierwszą pigułkę kontroli urodzeń, zażyj pierwszą z blistra pigułkę pierwszego dnia miesiączki.
  • Jeśli przyjmujesz Qlaira zaraz po innym dwuskładnikowym doustnym środku antykoncepcyjnym, połknij pierwszą pigułkę Qlaira dzień po zakończeniu poprzedniego opakowania pigułek. jeśli jednak chodzi o inne dwuskładnikowe hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak dopochwowy pierścień lub plaster antykoncepcyjny, zażyj pierwszą pigułkę Qlaira w dzień usunięcia urządzenia.
  • Jeśli używasz jednoskładnikowej antykoncepcji z progestagenem, zażyj Qlaira w dowolnym momencie po zakończeniu poprzedniej. Jeśli jest to na przykład implant, przyjmij pierwszą pigułkę Qlaira w dniu planowanej wymiany implantu, nawet jeśli jest to zastrzyk, weź pigułkę dnia planowanego nowego zastrzyku. Po metodzie jedynie progestagenowej zastosuj również mechaniczną metodę antykoncepcji hormonalnej przez okres 9 dni.

Możliwe jest rozpoczęcie stosowania Qlaira bezpośrednio po dokonaniu aborcja w pierwszym trymestrze ciąży. Jednak po aborcji lub porodzie w drugim trymestrze ciąży, nie możesz rozpocząć stosowania pigułki od 21 do 28 dni po. Rozpoczęcie stosowania Qlaira później wiąże się z zastosowaniem dodatkowej niehormonalnej antykoncepcji przez najbliższych 9 dni.

Ogólne zastosowanie Qlaira:

Podczas normalnego użytkowania postępuj zgodnie z nadrukiem na blistrze, bez zachowania jakiegokolwiek okresu przerwy. Krwawienie (“miesiączka”) pojawi się podczas zażycia ostatniej pigułki z blistra i może trwać aż do początku nowego.

A gdy zapomnę zażyć pigułkę?

Ponownie, pod względem rytmu stosowania wynikającym ze schematu, Qlaira jest oryginalną pigułką. Dlatego niedopatrzenie podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych jest niewskazane i powinnaś zwrócić na to szczególną uwagę, nawet jeśli jesteś przyzwyczajona do pigułki.

Jeśli przypomnisz sobie w czasie krótszym niż 12 godzin, niezwłocznie zażyj pominiętą pigułkę i kontynuuj przyjmowanie kolejnej o zwykłej porze. Nie ryzykujesz wówczas ciążą i nie musisz stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Jeśli przypomnisz sobie po 12 godzinach, działania jakie powinnaś podjąć zależą od momentu cyklu:

Jeśli pominęłaś pigułkę między 1 i 17 sztuką:

  • w zależności od tego, czy jest to ciemnożółta pigułka[1-2]
  • czy czerwona pigułka [3-7]
  • lub jasnożółta pigułka [8-17]
  1. Połknij pigułkę tak szybko, jak to możliwe.
  2. Zażyj następną pigułkę w ustalonym i regularnym czasie, nawet jeśli oznacza to konieczność połknięcia dwóch pigułek na raz lub w bardzo krótkim odstępie czasu. Po tym kontynuuj przyjmowanie pigułek normalnie.
  3. Zastosuj niehormonalną metodę antykoncepcji (wybierz antykoncepcję mechaniczną, na przykład prezerwatywę) przez kolejnych 9 dni.

Jeśli pominiętą pigułką jest jasnożółta pigułka [między 18-24]:

  1. Nie połykaj pominiętej tabletki. Wyrzuć aktualny blister.
  2. Zacznij nowy blister i zażyj pierwszą pigułkę z nowego opakowania, niezwłocznie jak tylko ci się przypomni.
  3. Zastosuj niehormonalną metodę antykoncepcji (wybierz antykoncepcję mechaniczną, na przykład prezerwatywę) przez kolejnych 9 dni.

Jeśli pominięta pigułka jest ciemnoczerwona [między 25-26]:

  1. Weź pigułkę, gdy tylko sobie o niej przypomnisz.
  2. Zażyj kolejną pigułkę o zwykłej porze. Może okazać się, że przyjmiesz dwie pigułki w tym samym czasie lub krótko jedną po drugiej,nie ma to znaczenia.
  3. Dodatkowa metoda antykoncepcyjna nie jest wymagana.

Jeśli pominięta pigułka jest biała [między 27-28]:

  1. Nie zażywaj pominiętej pigułki i wyrzuć blister z resztą pigułek, unikając dłuższej przerwy. Pamiętaj, że te pigułki to placebo.
  2. Kontynuuj normalnie, to znaczy zażyj kolejną białą pigułkę o zwykłej porze.
  3. Dodatkowa metoda antykoncepcyjna nie jest wymagana.

Te sposoby postępowania są przydatne, jeśli pominiesz jedną pigułkę, kolejne pigułki do końca cyklu będziesz musiała zażywać regularnie, bez pomijania. Jeśli tak nie postąpisz, będziesz musiała wziąć pod uwagę ryzyko zajścia w ciążę.

  • Jeśli uprawiałaś seks siedem dni przed zapomnianą pigułką, zwłaszcza jeśli wspomniana pigułka jest na początku nowego opakowania (po dwóch białych pigułkach placebo) lub jeśli występuje ona między 3 i 9 dniem opakowania (numery [3- 7] czerwone lub [8-9] jasnożółte).
  • Jeśli nie będziesz miała żadnego krwawienia ( “okresu”) podczas normalnej przerwy (na koniec opakowania lub na początku nowego opakowania).
  • Ogólnie, jeśli pominięta pigułka znajduje się blisko białych pigułek placebo.

Przed kontynuowaniem antykoncepcji musisz zrobić test ciążowy.

Ponadto, jeśli masz nasilone wymioty lub biegunkę w ciągu 3 godzin od zwykłego regularnego zażycia pigułki, może okazać się, że została ona usunięta zanim się całkowicie wchłonie w organizmie. Musisz zatem zażyć kolejną pigułkę, która zmieni harmonogram twojego cyklu.

Jeśli chcesz uniknąć takich zakłóceń, zażyj tę samą pigułkę z zapasowego opakowania. Wreszcie, jeśli nie możesz połknąć pigułki w ciągu 12 godzin, zastosuj procedury dotyczace pominiętej pigułki.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne podczas przyjmowania pigułek Qlaira?

Qlaira ma wiele zalet, jednak podobnie jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, nie jest pozbawiona niedogodności. Pigułka pozwala na mniejszą ilość pominięć i rozbieżności niż jej siostry. Ryzyko ciąży jest większe w przypadku Qlaira niż innych pigułek, zwłaszcza jeśli odwołuje się do wskaźnika Pearla dla doskonałego stosowania w normalnych warunkach. Należy zatem rygorystycznie, dokładnie według harmonogramu stosować tę pigułkę.

Poza tymi względami praktycznymi, Qlaira może spowodować całkowite ustanie menstruacji (brak okresu), co niektóre kobiety mogą postrzegać jako pozytywny objaw lub nie. Qlaira może również wywołać krwawienia (genitalne krwawienie pozamiesiączkowe, zauważalne w małych ilościach). Pigułka może również powodować bóle podbrzusza, przed lub pomiesiączkowe (bolesne miesiączkowanie) i nudności. Możesz również zaobserwować ból piersi.

Ryzyko i przeciwwskazania do stosowania pigułki antykoncepcyjnej Qlaira

Jak dotąd pigułka Qlaira utrzymana jest wśród pigułek czwartej generacji. Powinna być przepisywana po starannym badaniu (pomiarze ciśnienia tętniczego) i przeprowadzeniu wywiadu medycznego dotyczącego historii horób lub obecności czynników ryzyka.

Jednak oprócz zdiagnozowanych i udowodnionych grup ryzyka, nie powinnaś się martwić. Władze służby zdrowia przypomniały w raporcie z 2012 roku *, że nie istnieją żadne badania dostarczające dowodów, że trzeciej lub czwartej generacji pigułki powinny być przedmiotem “dodatkowych badań klinicznych z powodu niepożądanych skutków” w porównaniu do pigułek drugiej generacji.

Poniższe zagrożenia są przeciwwskazaniami dla kobiet z grup ryzyka, wcześniejszą historią (choroby dziedziczne lub zaburzenia genetyczne) albo udowodnione istnienie poniższych elementów:

Qlaira online – Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa i jej czynniki ryzyka

Zakrzepica:

zaburzenia krążeniazatorowość płucna
zakrzepica żył głębokichzapalenie żył
osoby podczas leczenia lekami przeciwzakrzepowymi, które, po pierwsze: mają zaburzenia krwi; po drugie: mają potencjał teratogennyzaburzenia krzepnięcia krwi (aktywowane białko C lub niedobór białka C lub S) i ogólne problemy z krwią (anemia, zespół hemolityczno-mocznicowy)
Tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa i jej czynniki ryzyka
zawał mięśnia sercowegoudary
cukrzyca z objawami naczyniowymi i zwiększone stężenie lipidów (dyslipoproteinemia)nadciśnienie
podwyższony poziom homocysteiny (hiperhomocystynuria, toksyczne aminokwasy)obecność przeciwciał antyfosfolipidowych, antykardiolipiny, lupus antykoagulantów
Inne czynniki ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
długotrwałe unieruchomienie spowodowane rekonwalescencją po operacji lub na przykład podczas podróży samolotem dłuższej niż 4 godziny, zwłaszcza u kobiet z innymi dodatkowymi czynnikami ryzykapalaczki powyżej 35 roku życia
kobiety w okresie poporodowymotyłość
rodzinna historia hiperlipidemiiwysoki wskaźnik glikemiczny wymagających zwiększonego nadzoru (zwłaszcza u kobiet z cukrzycą)
wiek 

Pamiętaj, że wszystkie pigułki niosą za sobą te same zagrożenia i powinnaś być szczególnie ostrożna stosując pigułkę. Dotyczy to zwłaszcza kobiet z wieloma czynnikami ryzyka, u których występuje ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, nie powinny one stosować pigułki. Dla innych kobiet, lekarz przepisujący pigułkę Qlaira powinien wypełnić kwestionariusz medyczny i dogłębnie przebadać pacjentkę na obecność czynników ryzyka.

Inne czynniki stanowiące przeciwwskazania do stosowania pigułki Qlaira:

  • kobiety, które chorowały lub chorują na gruźlicę skóry (np. toczeń), zwłaszcza w interakcji z lekami przeciwgruźliczymi jest szkodliwe
  • kobiety z nawracającym nudnościami, podatne na nietolerancję estrogenu
  • kobiety z silnymi i powtarzającymi się migrenami z objawami neurologicznymi
  • kobiety z ciężką niewydolnością wątroby, oraz te z historią choroby wątroby lub które już chorują na chorobę wątroby (zakażenie, złośliwa lub łagodna)
  • kobiety, które miały zapalenie trzustki oraz te z wysokim poziomem trójglicerydów lub historią hipertriglicerydemii (pigułka może przyspieszyć lub zwiększyć ryzyko powstania zapalenia trzustki)
  • kobiety, które mają lub miały nowotworów hormonozależnych (w odniesieniu do piersi i genitaliów)
  • nawracające krwawienia z pochwy, których pochodzenie pozostaje niewyjaśnione
  • kobiety, które przeszły żółtaczkę, zwłaszcza w trakcie lub po ciąży

Tak więc, bez popadania w paranoję i panikę, regularne monitorując i zwracając uwagę na zdrowie, zapewnisz sobie doskonałe warunki do stosowania pigułki. Świadomość objawów i oznak ryzyka wymienionych powyżej jest użyteczna i skuteczna podczas udzielania bezpośredniej pomocy. Jeśli zaobserwujesz jakieś, natychmiast skontaktuj się z lekarzem i przerwij zażywanie pigułki.

Objawy, które wymagają uwagi:

Możliwe objawy zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej są zwykle zlokalizowane w obszarach nóg: możesz czuć ból wzdłuż żył, w trakcie stania, jak i podczas chodzenia. Możesz zaobserwować nietypowe obrzęki nóg lub stóp, z lub bez czucia ciepła w nodze, z ewentualnymi zmianami koloru.

Pierwsze ewentualne objawy zatorowości płucnej mogą objawić się na poziomie oddychania, trudnościami z oddychaniem związanymi z przyspieszonym oddechem i nagłą dusznością lub nagłym kaszlem z lub bez krwi. Można zaobserwować oznaki na poziomie klatki piersiowej w postaci silnego bólu w klatce piersiowej i nagłego przyspieszenia akcji serca. Wszystko to może być powiązane z zawrotami głowy i omdleniem.

Możliwe objawy udaru są najpierw widoczne w motorycznych częściach ciała: język mający trudności z mówieniem i “plączący się” lub kończyny mające trudności w poruszaniu, nagłe drętwienie i porażenie kończyn lub twarzy, zlokalizowane po jednej stronie ciała.

Objawy można dostrzec również w mózgu, z kołowacizną i zawrotami głowy, z lub bez utraty równowagi i koordynacji. Mogą one prowadzić do utraty przytomności, z drgawkami lub bez. Innymi objawami są gwałtowne migreny i brutalne bóle głowy, które są nagłe, długotrwałe i powtarzające się. Bądź również ostrożna, jeśli zauważysz nagłą utratę wzroku, chwilową częściową ślepotę lub całkowitą i długotrwałą.

Ponadto, jeśli zaobserwujesz poniższe objawy, działaj szybko:

  • dyskomfort, ucisk i promieniujący ból w klatce piersiowej, plecach lub lewej ręce
  • duszenie się
  • uderzenia gorąca

Zwracając uwagę na te objawy może zatem zmienić wszystko. Jednak nie panikuj i nie systematyzuj objawów, które mogą mieć różne pochodzenie. Cokolwiek to jest, podejmij środki ostrożności i natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Interakcje z innymi lekami jest również częścią zachowania środków ostrożności, ponieważ następujące leki mogą znacznie obniżyć wydajność i aktywność pigułek antykoncepcyjnych.

Jeśli musisz wziąć jeden z tych leków, rozważ zastosowanie dodatkowej niehormonalnej metody antykoncepcyjnej oprócz Qlaira:

  • tabletk nasenne i barbiturany (prymidon)
  • leki stosowane w zewnętrznych zakażeniach grzybiczych włosów, paznokci i skóry (zawierające gryzeofulwinę)
  • leki przeciwpadaczkowe (fenytoina, karbamazepina)
  • terapia przeciwgruźlicza (ryfampicyna)
  • niektóre rośliny wykorzystywane do leków ziołowych (dziurawiec)

Jak mogę kupić pigułkę antykoncepcyjną Qlaira online & w Polsce?

Jak każda pigułka antykoncepcyjna, Qlaira wymaga recepty. Konieczne jest, byś umówiła się ze swoim ginekologiem wykonanie badań lekarskich potwierdzających twój dobry stan zdrowia, co pozwoli mu na wypisanie recepty.

Jak zamówić Qlaira w aptece

Po otrzymaniu recepty będziesz mogła kupić lek Qlaira w aptece. Jak wiesz, zarezerwowanie wizyty u ginekologa może przysporzyć problemów i potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Odnowienie recepty na pigułkę może więc być czasem niemożliwe.

Tabletki Qlaira do kupienia z receptą online

W zależności od kraju, w którym mieszkasz, możliwy jest zakup pigułki Qlaira w internecie. Różne kliniki internetowe pozwalają kobietom na zdalne przeprowadzenie konsultacji medycznej. Jeśli lekarz pozytywnie oceni konsultację, pacjentka będzie mogła otrzymać pigułki do domu. Zalecamy podjęcie środków ostrożności dotyczących danego kraju przed zakupem pigułki.

Upewnij się również, że kraj, w którym mieszkasz zezwala na zakup leków na receptę w internecie. Nie wszystkie kraje Unii Europejskiej na to pozwalają.

Jaka jest cena pigułki Qlaira online & w Polsce?

Podobnie, jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, Qlaira dostępna jest wyłącznie na receptę. Apteki dowolnie regulują ceny leków na receptę. W oparciu o koszty własne i marże, mogą zdecydować o podniesieniu lub obniżeniu ceny pigułki. Pamiętaj, że pigułka nie jest refundowana przez ubezpieczenie społeczne. Qlaira ma stosunkowo wysoką cenę.

Qlaira Cena: Qlaira kupić w apteki – w Polsce

Cena leku Qlaira w aptekach waha się między 20€ a 30€ za miesięczną antykoncepcję. Do kosztu pigułki koniecznie dolicz koszt konsultacji medycznej u ginekologa (średnio od 35€ do 90€).

Qlaira Cena: Qlaira kupić online

Internetowe ceny mogą być bardzo konkurencyjne, w zależności od strony, wahają się one od 25€ do 35€ za miesięczną kurację. W zależności od strony, recepta oraz koszt wysyłki leku są uwzględniane.

Uwaga: Alfadoc rekomenduje wizytę u ginekologa w celu wykonania badania lekarskiego i otrzymania recepty na zakup pigułki antykoncepcyjnej w aptece. Jeśli jednak chcesz zamówić lek online, uważaj na strony internetowe oferujące niskie ceny i promocje, takie jak “tania Qlaira” i “Qlaira za mniej” lub “bez recepty”. Miejsca te często oferują podrabiane leki.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Ventolin online

FrancjaAnglia
SzwecjaPortugalia