Champix

Champix to kuracja wspomagająca przy rzucaniu palenia

Tytoń jest złem, które z każdym dniem dręczy nas coraz bardziej. Stosunkowo alarmujące dane nie wydają się odstraszać tysięcy palących osób.

Pomimo zagrożeń dla zdrowia i stale rosnących cen papierosów, liczba palaczy rośnie. Niektóre osoby palą dla przyjemności, inni nie mają wyboru, ponieważ są uzależnieni, chociaż większość z nich chciałaby rzucić. Zaprzestanie palenia jest skomplikowane, ponieważ czynnik uzależniający zwany “nikotyną”, jest bardzo trudny do pokonania.

Kup Champix Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Na szczęście istnieją różnego rodzaju zabiegi, które pomogą odwrócić uzależnienie nikotynowe. Wśród nich jest Champix. Ale czym właściwie jest ten lek? Czy rzeczywiście jest skuteczny? Czy są jakieś skutki uboczne? Gdzie można go kupić i za jaką cenę?

Kupując Champix online za pośrednictwem tej licencjonowanej apteki, masz zapewnioną najlepszą cenę rynkową, jak również otrzymanie bezpłatnej recepty.

Czym jest Champix Wareniklina?

Champix (lub Wareniklina) jest lekiem sprzedawanym od 2007 roku, ma na celu pomoc w permanentnym rzuceniu palenia osób dorosłych. Leczenie to  można otrzymać wyłącznie na receptę wystawioną przez lekarza. W przeciwieństwie do plastrów i gum do żucia, pomagających rzucić palenie, Champix nie jest lekiem zastępczym i nie dostarcza nikotyny do organizmu.

Lek ten przeznaczony jest przede wszystkim dla bardzo uzależnionych palaczy i nie powinien być przyjmowany w połączeniu z gumami lub plastrami.

Czym jest aktywny składnik Champix?

Aktywnym składnikiem tego leku wspomagającego rzucanie palenia jest Wareniklina. Opracowana przez firmę Pfizer Wareniklina przeznaczona jest do częściowego zastąpienia receptorów nikotynowych w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wareniklina opiera się o podwójnym działaniu

 1. Pierwszym jest dostarczenie mózgowi podobnych bodźców na reakcję wytworzoną przez palenie
 2. Drugie działanie polega na zmniejszeniu neurochemicznej stymulacji. Dla jasności, środek aktywny Champix, Wareniklina znacznie zmniejsza pozytywne wrażenie oraz przyjemność wytwarzaną przez palenie papierosów. Przez regularne używanie leku Champix, stopniowo zapominasz uczucia przyjemności, które występowało podczas palenia.

Jak to działa?

Aby zrozumieć, jak to działa, musimy najpierw wiedzieć, co robi z nami nikotyna.

Z chwilą, gdy nikotyna zostaje wprowadzona do naszego organizmu, nasz mózg automatycznie wykrywa uczucie przyjemności, satysfakcji. Mózg kojarzy to uczucie z paleniem. Dlatego właśnie palenie daje nam przyjemność z każdym zaciągnięciem. Tymczasem Champix działa bezpośrednio na mózg palacza i blokuje odczucie przyjemności z palenia papierosa. Lek ten blokuje również receptory nikotynowe i podejmuje działania wspomagające produkcję dopaminy w obszarach przyjemności w mózgu.

W ten sposób Champix nie pozwala palaczowi doświadczać żadnej przyjemności z palenia papierosa i tym samym zmniejsza jego uzależnienie.

Jakie jest dawkowanie leku?

Champix jest bardzo dobrze zaprojektowany, zarówno pod względem ergonomicznym, jak i praktycznym, to wszystko by pomóc pacjentowi w byciu jak najbardziej konstruktywnym. Palacz dostaje wyraźne wskazanie dawki, jakie codziennie powinien przyjmować.

Leczenie jest zwykle polecane jako 12-tygodniowy pakiet startowy. Pakiet ten jest wystarczający dla większości osób, by rzuciły palenie. Program musi być uruchomiony zanim palacz przestanie palić.

Najskuteczniejszym czasem na podjęcie decyzji o rzuceniu palenia to okres od jednego do dwóch tygodni od daty rozpoczęcia leczenia. Palacz musi pozwolić swojemu organizmowi przyzwyczaić się do leczenia. Po około 14 dniach nikotyna dostarczy palaczowi o wiele mniej przyjemności.

Zalecane dawkowanie musi być ściśle przestrzegane, by leczenie było skuteczne:

 • w ciągu pierwszych trzech dni, palacz powinien przyjmować jedną tabletkę dziennie (biała 0,5 mg tabletka)
 • od czwartego do siódmego dnia, palacz powinien przyjmować dwie 0,5 mg tabletki dziennie (biała tabletka)
 • od ósmego do ostatniego dnia programu, palacz powinien przyjmować dwie 1 mg tabletki dziennie (niebieska tabletka)

Według badań, zdecydowanej większości osób udaje się rzucić palenie po leczeniu.

Dla tych, którzy do tej pory nie byli w stanie rzucić, poprosimy skonsultuj się ponownie z lekarzem, który w razie konieczności może przepisać inne leczenie.

Co powinienem zrobić, gdy zapomnę wziąć tabletkę?

W przypadku pominięcia jednej dawki, nie ma sensu (a nawet nierozsądnym jest) zażywanie dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki. Kiedy zdasz sobie sprawę z pominięcia tabletki, wystarczy przyjąć pominiętą dawkę jak zwykle. Następnie wziąć następną, w zależności od postępów leczenia w rzuceniu palenia.

Czy Champix ma jakieś skutki uboczne?Przede wszystkim są typowe skutki uboczne, takie jak:

 • nudności
 • bóle głowy
 • problemy ze snem

Te podstawowe niepożądane efekty występują przy zażywaniu znacznej większości leków. Jednakże lek ten nie powinien być zażywany przez kobiety w ciąży. Tak samo przez dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 roku życia. W szczególności oni nie powinni przyjmować leku Champix, gdyż efekty nie były badane na tej konkretnej budowie ciała.

Oprócz tych typowych efektów ubocznych, to leczenie może również przyczynić się do powstania bardziej nietypowych działań niepożądanych. Objawy, które mogą wystąpić:

 • zmiany w zachowaniu
 • zmiany nastroju
 • pobudzenie
 • depresja
 • myśli samobójcze

Te efekty uboczne nie istnieją u każdego. Ważne jednak jest, by je poznać, by można było poinformować lekarza, gdy ci się przytrafią. Tylko lekarz może skierować cię na leczenie lepiej przystosowane do danej sytuacji.

Jakie są przeciwwskazania medyczne?

Lek nie jest polecany osobom z nadwrażliwością lub uczulonych na Wareniklinę lub inny komponent leku. Champix nie jest polecany dla kobiet w ciąży, osób chorych na epilepsję lub osób cierpiących na depresję.

Rzeczywiście, jeśli jesteś w ciąży, lub chcesz zajść w ciążę, chęć rzucenia palenia ma sens, zarówno dla ciebie, jak i twojego dziecka. Jednak aktywna cząsteczka Warenikliny przekazywana jest w trakcie karmienia z mlekiem matki, dlatego Champix jest odradzany. W tej konkretnej sytuacji, istnieją inne opcje, które możesz zastosować, aby rzucić palenie, to znaczy bardziej naturalne rozwiązania oparte na naturalnych technikach.

Spożycie alkoholu połączone z zażywaniem leku Champix również nie jest polecane, gdyż Wareniklina potęguje efekty uboczne alkoholu.

Ważne jest, aby pamiętać, że podobnie jak z lekami wspomagającymi odchudzanie, pacjenci chcący rozpocząć leczenie wspomagania rzucenia palenia, muszą mieć mocną motywację. Chociaż leczenie stanowi niezaprzeczalne wsparcie dla rzucenia palenia, jeśli nie masz odpowiedniego stanu umysłu, wyniki jakie otrzymasz mogą się różnić od oczekiwań.

Zażywanie przy okazji innych leków

Zdecydowanie nie poleca się rzucania palenia przy pomocy leku Champix, jeśli leczysz się już medykamentami zawierającymi cymetydynę. Cymetydyna jest lekiem antyhistaminowym stosowanym w leczeniu alergii. Leki zawierające Nikotynę są również niewskazane.

Korzyści i ocena powodzenia

Sukces leku Champix wynosi 22% (po roku i około 50% po 4 tygodniach), co oznacza, że wyniki nie są gwarantowane i są rzadko osiągane. To dlatego, że nie ma cudownego leku na uzależnienie od palenia. A to dlatego, że nikotyna jest jednym z najtrudniejszych nałogów do rzucenia. Nikotyna jest szczególnie uzależniająca, a jedynie motywacja (związana z dołączeniem leczenia) może pomóc rzucić ci na zawsze!

Kilka poziomów uzależnienia

W każdym razie, najlepszym sposobem, by nie stać się uzależnionym od palenia papierosów to nie palić, kropka. Niestety najbardziej dotknięci przez palenie są młodzi ludzie, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna palić wcześniej, a uzależnienie rozwija się stopniowo, jeśli nie od razu we wszystkich przypadkach.

Jednak niektóre osoby mogą palić przez całe życie bez uzależnienia. Sporadycznie wypalany papieros, na przykład przy konkretnej okazji, jest oczywiście szkodliwe. Jednak jest mniej szkodliwe niż dla regularnego palacza, a rzucenie palenia będzie łatwiejsze do zniesienia.

Nałóg palenia jest prawdziwym złem, które pochłania wiele osób każdego roku. Jeśli uważasz, że w paleniu papierosów jest coś dobrego, albo jeśli palisz z przyzwyczajenia nie zdając sobie z tego sprawy, to pierwsze oznaki uzależnienia. Jeżeli ten ostatni nie ma jeszcze solidnych fundamentów, możesz go rzucić. Jeśli jednak twoje uzależnienie jest na wysokim poziomie, « proces uzdrawiania » (zakończenie palenia) będzie dłuższy i bardziej wyczerpujący, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Jak przechowywać Champix?

Jak każdy lek, Wareniklinę należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci i młodzieży, a zwłaszcza osób poniżej 18 roku życia. Przed rozpoczęciem leczenia wspomagającego rzucenie palenia, należy sprawdzić datę ważności leku na opakowaniu. Jeśli lek jest przeterminowany, prosimy nie korzystać z leczenia.

Jak kupić lek Champix Wareniklinę Online & w Polsce?

Dostępnych jest kilka opcji pozwalających ci kupić Champix. Pierwszą z nich jest po prostu umówienie się z lekarzem na konsultację w trakcie której wyjaśnisz mu swój problem i chęć rzucenia palenia.

Jak zamówić Champix w aptece

Po badaniu lekarskim, lekarz poinformuje cię, czy twoje zdrowie pozwala ci na przyjmowanie leku wspomagającego rzucenie palenia. Dzięki recepcie możesz pójść do apteki i wykupić lek.

Tabletki Champix do kupienia z receptą online

Jest to najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie dla pacjentów. Inną opcją jest zakup leku Champix online. Wiele klinik internetowych pozwala na przeprowadzenie badania lekarskiego w internecie. Na podstawie szczegółowego kwestionariusza, lekarz sprawdzi, czy palacz może przyjmować Champix. W wypełnianym kwestionariuszu należy wyraźnie wskazać wszystkie informacje na temat swojego stanu zdrowia, historii medycznej i historii palenia.

W przypadku zgody, otrzymasz lek do domu lub w wybranego przez ciebie miejsca. Zamawianie przez internet jest bardzo wygodne przy odnawianiu recepty.

Uwaga: internetowy zakup leku Champix lub innych leków na receptę jest zakazany w niektórych krajach Unii Europejskiej. Sprawdź w regionalnej agencji zdrowia, czy możesz legalnie i bezpiecznie kupić Champix.

Ile kosztuje Champix Online & w Polsce?

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, by rozpocząć leczenie wspomagające rzucenie palenia, należy zaopatrzyć się w receptę na zakup leku w aptece.

Choć cena leku może być uznana przez niektórych pacjentów za wysoką, przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę kilka punktów. W szczególności należy mieć świadomość, że Champix jest lekiem dostępnym tylko na receptę, który wspomaga rzucenie palenia. Według badań klinicznych, lek okazał się być najbardziej skutecznym.

Jeżeli chodzi o cenę, koszty leków wymagających recepty są dowolnie ustalane przez apteki. Warto również wiedzieć, że lek nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Champix Cena: Champix kupić w apteki – w Polsce

W aptekach, cena leku Champix na pełne 12 tygodni leczenia może  wahać się między 350 € a 400 €. Na szczycie tej cenie jest koszt konsultacji medycznej.

Champix Cena: Champix kupić online

Cena online leku Champix na 12 tygodniowe leczenie, czyli średni czas potrzebny do rzucenia palenia, waha się od 400 € do 500 €.

Uwaga: Strzeż się stron internetowych oferujących zakup lub zamówienie leku online w promocji, które promują go jako “tańszy Champix”, “tani Champix”, lub nawet “bez recepty”. Te strony internetowe oferujące leki online po nienormalnie niskich cenach sprzedają zwykle podróbki.

Zauważ, że we wszystkich przypadkach, nawet jeśli zamawianie Champix online zapewnia wiele korzyści, AlfaDoc zawsze poleca lekarską konsultację medyczną, by otrzymać receptę. Jeśli musisz pójść do lekarza receptę na lek wspomagający rzucenie palenia i rozpoczęcie nowego życia bez papierosów, skorzystaj z okazji i kompleksowo się przebadaj.

Co musisz wiedzieć przed zakupem leku Champix Wareniklina Online

Musisz być w pełni przygotowany

Rzucanie palenia jest trudne. Palenie bywa silniejszym nałogiem niż inne uzależnienia. Jeśli chcesz rzucić palenie, musisz się do tego przygotować, a decyzja ta musi być dokładnie przeanalizowana. Lek Champix jest uważany za najbardziej skuteczny w przypadku wspomagania rzucania palenia. Jednak, jak już wspomniano, nie jest to cudowna kuracja.

Musisz określić główny powód, który pcha cię do rzucenia palenia

Robisz to dla swojej rodziny, swojej żony, dzieci, czy dla siebie samego? Bez względu na przyczynę, w każdym przypadku wspólnym mianownikiem zawsze będzie rzucenie palenia. Papierosy są narkotykiem, który we Francji zabija najwięcej osób. Kiedy już całkowicie przestaniesz palić papierosy, nie będzie w stanie zrozumieć, jak mogłeś tak długo palić.

Powinieneś kontynuować lub rozpocząć uprawianie sportu

Jednym z pierwszych problemów osób rzucających palenie może być przybranie na wadze. Powszechnie wiadomo, że wiele osób zarabia kilka kilogramów w ciągu pierwszych tygodni i miesięcy po rzuceniu palenia. Nikotyna obecna w dymie papierosowym wywołuje uczucie przyjemności, ale również eliminuje rezerwy tłuszczu. Brak nikotyny to nie tylko poczucia braku stabilności, ale również organizm zużywa mniej rezerw tłuszczu, a tym samym następuje przyrost masy ciała.

Jak nie przybrać na wadze po rzuceniu palenia?

 • zrównoważona dieta

Najprostszym rozwiązaniem jest jedzenie zrównoważonych posiłków w ciągu dnia. Eksperci zalecają regularne spożywanie trzech posiłków dziennie.

 • ćwiczenia

Sport, jak wiadomo jest zawsze korzystny dla naszego zdrowia. A jest jeszcze bardziej korzystny, gdy rzucasz palenie. Byli palacze powinni uprawiać sport, aby spalać więcej kalorii, ale także dbać o umysł.

 • dbanie o siebie

Brak odruchu palenie papierosów może okazać się bolesny dla byłych palaczy. Niektóre osoby brakujący gest odruchu przykładania papierosa do ust starają się zastąpić, na przykład jedzeniem. Spróbuj zastąpić go sportem, piciem wody, jedzeniem gumy do żucia, a po kilku tygodniach uczucie to będzie stopniowo zanikać.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Champix online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia