Priligy

Priligy (30mg lub 60mg) jest lekiem przeznaczonym do walki przedwczesnym wytryskiem

Uważane za bardzo powszechne zaburzenie seksualne, przedwczesny wytrysk ma miejsce wtedy, kiedy mężczyzna osiąga orgazm szybko, w ciągu zaledwie kilku minut po rozpoczęciu stosunku seksualnego (lub nawet w trakcie myślenia o nim).

Kup Priligy Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Jest to niezdolność mężczyzny do opóźnienia swojego wytrysku wystarczająco długo, by w pełni zaspokoić partnera.

Szacuje się, że w trakcie swojego życia prawie każdy mężczyzna doświadczył przedwczesnego wytrysku. Staje się to problematyczne dopiero wtedy, gdy zdarza się często.

Na szczęście istnieją odpowiednie leki walczące z tym problemem, takie jak Priligy, który jest najbardziej znanym spośród nich.

Priligy – lek na przedwczesny wytrysk

20 stycznia 2012 roku Europejska Agencja Leków ogłosiła zakończenie postępowania arbitrażowego w następstwie sporu między państwami członkowskimi UE w sprawie autoryzacji tabletek Priligy. Po ustaleniu, że korzyści 60mg tabletki znacznie przeważają nad wadami, agencja zdecydowała, że dopuszczony do obrotu w Szwecji lek może mieć również zastosowanie w pozostałych krajach UE. Co powinieneś wiedzieć o tym leku?

Czym jest Priligy Dapoksetyna?

Priligy jest lekiem produkowanym przez laboratorium Menarini, stosuje się go w leczeniu przedwczesnej ejakulacji u mężczyzn w wieku od 18 do 64 (te zaburzenia seksualne mogą wpływać na mężczyzn w każdym wieku i o każdym pochodzeniu etnicznym). Celem tego leku jest zwiększenie czasu potrzebnego do wytrysku przez wzrost neurologicznych nadajników pomiędzy komórkami nerwowymi.

Dapoksetyna, selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), jest aktywnym składnikiem leku. Substancja ta działa zapobiegając wracania serotoninie do komórek mózgu i rdzenia kręgowego, co zwiększa jej ilość między komórkami nerwowymi.

Dzięki dapoksetynie poziom serotoniny jest wystarczająco wysokie, by umożliwić mężczyźnie uzyskanie wystarczającej pewności siebie pozwalającej uniknąć szybkiemu wytryskowi. Tak więc wszelkie nieprzyjemne uczucia, stres, lęki lub inne emocjonalne wydarzenia powodujące przedwczesny wytrysk znikają całkowicie.

Obecnie, najbardziej powszechna dawka leku wynosi 30mg, ale dostępna jest też dawka 60mg.

Lek Priligy powinien być przepisywany jedynie pacjentom spełniającym wszystkie poniższe kryteria:

 • czas oczekiwania na dopochwowy wytrysk jest mniejszy niż dwie minuty (w przeciwnym razie, wytrysk nie jest uważany za przedwczesny)
 • wytrysk następuje zawsze po minimalnej stymulacji seksualnej, przed, w trakcie i po penetracji (lub wcześniej, jedynie podczas stymulacji seksualnej)
 • pacjent lub jego związek cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku
 • pacjent nie ma innego sposobu, by opóźnić swój orgazm
 • pacjent osiągnął przedwczesny wytrysk podczas większości swoich stosunków seksualnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy (ponad 50%)

Jakie korzyści płyną ze stosowania tego leku na przedwczesny wytrysk?

Istnieje wiele korzyści, a wszystkie one wspierają osiągnięcie wystarczająco późnego wytryskuktóry pomaga mieć normalne, satysfakcjonujące dla obu partnerów życie seksualne.

Wśród jego zalet są:

 1. Pomaga znacznie zwiększyć sprawność seksualną (czas przed wytryskiem pomnożony przez 4).
 2. Działa przez długi czas (od 6 do 8 godzin), co pozwala mężczyźnie zażyć go przed ewentualnymi stosunkami seksualnymi dyskretnie (choć nie jest wskazane, by ukryć wszelkie problemy przed swoim partnerem, ponieważ może to zwiększać stres, który jest szkodliwym elementem tych zaburzeń).
 3. Jest bardzo łatwy do zastosowania, po prostu popij tabletkę szklanką wody (podczas lub przed jedzeniem).

Jakie są dostępne dawki leku Priligy Dapoksetyna?

Przed przepisaniem leku Priligy, lekarz musi najpierw przeprowadzić badanie lekarskie, w tym test na hipotonię ortostatyczną, by sprawdzić, czy pacjent może doświadczać reakcji o tej samej nazwie. Jeśli tak, leczenia należy unikać, a lekarz może skierować pacjenta do alternatywne, bardziej odpowiednie dla organizmu, metody leczenia.

Pierwsza zalecana dla wszystkich pacjentów dawka wynosi 30mg. Tabletkę należy przyjmować od 1 do 3 godzin przed rozpoczęciem aktywności seksualnej.

Nie zaleca się rozpoczynania leczenia od 60mg dawki. W przypadku, gdy leczenie 30mg dawką nie jest zadowalające dla pacjenta, lekarz może przepisać maksymalnie 60mg dawkę, pod warunkiem, że pacjent nie cierpi z powodu umiarkowanych lub poważnych działań niepożądanych i nie wykazuje objawów potencjalnego omdlenia.

Pamiętaj jednak, że działania niepożądane są częstsze i bardziej poważne przy 60mg dawce. Większość z tych objawów ma związek z tą klasą leków (patrz rozdział o skutkach ubocznych w dalszej części artykułu).

Priligy jest przyjmowany doustnie w trakcie posiłku lub bez, maksymalnie raz dziennie. Tabletkę należy połknąć w całości popijając pełną szklanką wody, by uniknąć gorzkiego smaku. W ten sposób pacjent zmniejsza ryzyko zawrotów głowy, które mogą się pojawić w ciągu pierwszych kilku zażyć.

Zaleca się, by lekarz ocenił ryzyko i korzyści płynące z leczenia pacjenta po 4 tygodniach stosowania leku (lub po przyjęciu 6 dawek) w celu ustalenia, czy należy kontynuować przyjmowanie leku Priligy.

Co powinienem zrobić, jeśli zapomnę połknąć tabletkę?

Nie zaleca się połykania dwóch dawek leku Priligy podczas jednego podania, jest to również całkowicie zbędne. Jeśli pominiesz połknięcie tabletki na przedwczesny wytrysk, nie panikuj.

Jeśli możesz odczekać kolejną godzinę przed rozpoczęciem współżycia, zażyj tabletkę normalnie. Jeśli nie możesz tego zrobić, rozpocznij stosunek płciowy bez stosowania leku, pomoże ci to porównać jakość ostatniego stosunku z obecnym bez leku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Priligy?

Priligy nie jest lekiem dla kobiet, może być stosowany tylko przez mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat, cierpiących na przedwczesny wytrysk. Jeśli pacjent jest uczulony na dapoksetyną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nie może go stosować. Lek jest również przeciwwskazany w następujących przypadkach:

 • problemy z sercem (kłopoty z rytmem serca poza ćwiczeniami)
 • omdlenia w przeszłości
 • objawy manii w przeszłości (pacjent jest pobudzony, zły lub nie jest w stanie jasno myśleć)
 • ciężka depresja w przeszłości (zdiagnozowana przez lekarza)
 • umiarkowane lub poważne problemy z wątrobą
 • udokumentowana epilepsja i zaburzenia napadowe

Lek Priligy nie powinien być kupowany i zażywany wraz z lekami na grzybice, antybiotykami, lekami antydepresyjnymi lub terapią przeciw HIV. Zabrania się również stosowania tego leku w tym samym czasie co leki na choroby psychiczne.

Na koniec, nie poleca się kupowania leku Priligy przez pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. Zaleca się zachowanie ostrożności wśród tych, którzy chorują na łagodne lub umiarkowane choroby nerek. Podobnie dzieje się w przypadku pacjentów mających problemy z widzeniem. Nie ma jednak potrzeby martwić się. Wystarczy, że zwrócisz się do lekarza, który cię zbada i pozwoli skorzystać z leku bez ryzyka.

Priligy bez recepty: Interakcje z innymi lekami

tryptanylinezolid
dziurawiectelitromycyna
tramadoltryptofan
każdy lek w leczeniu zaburzeń erekcji (który nie ma absolutnie nic wspólnego z przedwczesnym wytryskiem) 

Ponadto, ze względu na powszechnie występujące łagodne skutki uboczne, odradza się, prowadzenie pojazdów mechanicznych w pierwszych godzinach po zastosowaniu leku Priligy.

Odradza się również spożywanie alkoholu podczas przyjmowania tego leku.

Zauważ też, że tabletki Priligy zawierają laktozę. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem, jeśli jesteś uczulony na produkty oparte na laktozie.

Jakie są skutki uboczne leku Priligy?

Skutki uboczne są klasyfikowane w zależności od ich nasilenia.

Priligy bez recepty – Poniżej przedstawiono najczęstsze działania niepożądane, takie jak:

szumienie w głowiesłabe bóle głowy
mdłości 
Następne są niezbyt częste skutki uboczne:
zniecierpliwienieuczucie mrowienia
niewielkie trudności z uzyskaniem (i utrzymaniem) erekcjizaparcia
zatkanynosprzejściowy wzrost ciśnienia krwi
trudności z koncentracjązmniejszenie libido
niestrawnośćrozmazane
Rzadkie skutki uboczne, które mogą mieć wpływ na 1-10 mężczyzn na 1000:
zawroty głowyprzyspieszone bicie serca (tachykardia)
utrata libidosenność

Przypadki małych krwawień zostały odnotowane w związku ze stosowaniem innych Selektywnych Inhibitorów Wychwytu Zwrotnego Serotoniny (SSRI). Dlatego zaleca się, aby pacjenci stosujący lek Priligy uważali, zwłaszcza jeśli przyjmują tę tabletkę wraz z innymi, które wpływają na czynność płytek krwi lub leki przeciwzakrzepowe.

Jak należy przechowywać lek Priligy?

Ważne jest, by przechowywać lek z dala od dzieci i młodzieży. Nie powinni oni mieć możliwości do jego zażycia. Lek może powodować niepożądane skutki uboczne, a tym samym może być szkodliwy dla ich zdrowia. Przechowuj lek w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni. Oprócz tego, Priligy nie wymaga zachowania szczególnej ostrożności, by go chronić. Polecamy również sprawdzenie daty ważności na opakowaniu, a jeśli zostanie ona przekroczona, odniesienie leku do najbliższej apteki. Leku nie należy wyrzucać do odpadów domowych, ze względu na ochronę środowiska.

W jaki sposób mogę kupić Priligy bez recepty & w Polsce?

Niezależnie od tego, jaki lek na receptę chcesz kupić, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest apteka. W tym celu musisz najpierw umówić się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad medyczny i wykona niezbędne badania.

Jak zamówić Priligy w aptece

Otwarta rozmowa z lekarzem o zaburzeniach erekcji dla niektórych mężczyzn może być trudna. Niezależnie od tego jak bardzo ufasz lekarzowi, wzrok innego mężczyzny jest trudny do zaakceptowania. Chociaż miliony mężczyzn na całym świecie cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku, zaburzenie to jest nadal powszechnie uważana za słabość. Poza aspektem tabu, który trzeba przełamać by kupić lek Priligy w aptece, trzeba wcześniej umówić się z lekarzem. Oznacza to, że musisz znaleźć czas w swoim harmonogramie na wizytę w  gabinecie.

Tabletki Priligy do kupienia z receptą online / Priligy bez recepty

Aby przezwyciężyć wszelkie tabu i problemy z grafikiem, możesz teraz kupić lek Priligy w internecie. Zakupy w internecie nie oznaczają, że możesz otrzymać lek bez recepty i bez konsultacji z lekarzem. Niektóre internetowe kliniki pozwalają pacjentom skorzystanie z kontrolowanej konsultacji lekarskiej online. Jeśli lekarz uzna, że stan pacjenta jest odpowiedni, będzie mógł on kupić lek Priligy online i otrzymać go bezpośrednio do domu.

Przed zamówieniem recepty, powinieneś wiedzieć, że wiele stron internetowych bez skrupułów pozwala kupić podrabiane leki. Te fałszywe leki są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Pamiętaj o korzystaniu z zaufanych witryn. Przed dokonaniem zakupu online zasięgnij wiedzy.

Ile kosztuje lek Priligy bez recepty & w Polsce?

Jak już wspomniano wcześniej, lek Priligy jest dostępny tylko na receptę. Ceny leków w tej kategorii są swobodnie ustalane przez apteki, które dowolnie ustalają ceny swoich leków. Chociaż niektórzy mężczyźni mogą uznać cenę Priligy za szczególnie wysoką, należy pamiętać, że jest on obecnie jedynym lekiem na receptę wspomagającym leczenie (MuseCaverject…) przedwczesnego wytrysku. Badania kliniczne wykazały, że Priligy jest bardziej skuteczny niż “naturalne” tabletki.

Warto również wiedzieć, że lek nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Priligy Cena: Priligy kupić w apteki – w Polsce

Cena za 3 tabletki 30mg leku Priligy, w aptekach waha się od 50€ do 70€ lub od 110€ do 130€ za 6 tabletek. Pamiętaj również o doliczeniu do tej kwoty kosztów konsultacji medycznej.

Priligy Cena: Priligy kupić online / Priligy bez recepty

Internetowe ceny są stosunkowo wysokie, ale są one uzasadnione ze względu na połączenie kosztów wysyłki i konsultacji medycznej. Ceny online wahają się od 80€ do 100€ za 3 30mg tabletki i od 150€ do 180€ za 6 tabletek.

Uwaga: Polecamy byś poszedł do lekarza i kupił lek w aptece. Jeśli jednak chcesz zamówić lek online, miej świadomość, że wiele stron internetowych stara się przyciągnąć klientów promocjami takimi, jak “tani Priligy”“tańszy Priligy” czy “bez recepty”. Wiedz, że leki te są prawdopodobnie podrobione.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Priligy online

Francja : PriligyAnglia
NiemcyDania : Priligy
SzwecjaPortugalia : Priligy
SzwajcarskiFinlandia