Primolut-nor (Norethisterone)

Primolut-nor (Norethisterone) jest pomocą medyczną opóźniającą miesiączkę, dostępny dla kobiet w wieku 18 lat i więcej.

Kobiety mogą również korzystać z tego leku w celu złagodzenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Kup Primolut-nor Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

  • pozwala opóźnić miesiączkę do 12 dni
  • naukowo udowodniona skuteczność
  • niewiele skutków ubocznych
  • zaczyna działać
  • w czasie krótszym niż 24 godziny

Czym jest Primolut-nor (Norethisterone)?

Tabletka Norethisterone to lek przepisywany kobietom w celu opóźnienia miesiączki. Lek należy do grupy żeńskich hormonów płciowych, znanych jako progestagen. Norethisterone (Primolut-nor) działa naśladując działanie naturalnych hormonów płciowych w organizmie kobiety. Ważne by pamiętać, że lek nie może być stosowany przez kobiety już przyjmujące inne leki, jak pigułki antykoncepcyjne, barbiturany, gryzeofulwinę, cyklosporynę, newirapinę, dziurawiec lub rifamycynę.

Leki na opóźnianie menstruacji pozwalają kobiecie wstrzymać miesiączkę. Istnieje wiele powodów, dla których kobieta może chcieć zmienić datę (opóźnić) swojej miesiączki. Ból miesiączkowy może być szczególnie kłopotliwy i bolesny. Może, na przykład, pogarszać zdolność koncentracji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej lub egzaminu.

Krwawienie miesiączkowe może być równoznaczne z dyskomfortem i może być ono trudne do kontrolowania w czasie wakacji na plaży lub w trakcie wyjątkowego wydarzenia.

Czas trwania leczenia będzie zależał od tego, jak długo chciałabyś opóźnić swój okres. Norethisterone może pomóc przesunąć miesiączkę na okres do dwóch tygodni. Jego działanie polega na regulacji cyklu miesiączkowego i zapobieganiu obumieraniu tkanek i wydalaniu wyściółki macicy.

Każdego  miesiąca organizm przechodzi różne etapy, by przygotować się do ewentualnej ciąży. Procesem tym zarządzają naturalne hormony progesteron i estrogen. Gdy spada poziom progesteronu, wyściółka ścian macicy pęka i zostaje usunięta poprzez krwawienie miesiączkowe.

Aktywny składnik Norethisterone naśladuje działanie progesteronu. Jego obecność informuje organizm, że wyściółka macicy nie powinna być wydalana i że miesiączka nie nastąpi.

Jak działa ten lek?

Tabletka Norethisterone (Primolut-nor) pozwala kobietom do 12 tygodni opóźnić menstruację. Każdego miesiąca po owulacji kobiece ciało przygotowuje się do ewentualnej ciąży wzrostem poziomu progesteronu. By komórka jajowa mogła się zagnieździć, ściany macicy rozszerzają się przygotowując do ciąży, jeśli nastąpi zapłodnienie. Jeżeli komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, poziom progesteronu spada w efekcie powodując odłączanie się wyściółki ścian macicy, która jest następnie usuwana z macicy. Cały ten proces jest znany jako miesiączka lub okres.

Progesteron, czyli kobiecy hormon płciowy ma inne zalety niż opóźnianie menstruacji. Pigułka umożliwia również leczenie obfitego krwawienia miesiączkowego, leczenie utraty krwi pomiędzy każdą miesiączką oraz zmniejszenie bólu związanego z menstruacją.

Jaka jest dawka leku?

Aby opóźnić menstruację tabletką Noretysterone (Primolut-nor), lekarz zaleca przyjmowanie 5mg dawki. Tabletki zażywa się trzy razy dziennie. Zaleca się rozpoczęcie leczenia trzy dni przed planowanym wystąpieniem miesiączki i zakończenie zażywania leku, gdy chcesz mieć okres. Krwawienie powinno pojawić się dwa do trzech dni po przyjęciu ostatniej tabletki Noretysteronu.

Jakie są skutki uboczne Norethisterone (Primolut-nor)?

Podczas, gdy prawie wszystkie leki na receptę mają skutki uboczne, Norethisterone zazwyczaj nie ma żadnych. To jego największa zaleta. Kobiety, które odczuwają pewne skutki uboczne mogą czuć swędzenie, bóle głowy, nudności, a nawet zmniejszenie libido.

Jakie są przeciwwskazania?

Lek opóźniający miesiączkę mogą kupić jedynie kobiety w wieku co najmniej 18 lat. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie mogą brać Norethisterone. Leku tego również nie poleca się kobietom z alergią na jeden ze składników.

Pigułka nie jest również zalecana, jeśli cierpisz z powodu nowotworu szyjki macicy, piersi, genitaliów, jajników lub jeśli masz guza wątroby. Aby uzyskać więcej informacji na temat przeciwwskazań, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Norethisterone.

Jak należy przechowywać tabletki?

Pierwsza zasada mówi, by lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci i młodzieży. Tylko kobiety powyżej 18 roku życia mogą stosować ten lek. Radzimy przechowywać tabletki w oryginalnym opakowaniu i chronić przed wilgocią w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Jeśli data ważności leku zostanie przekroczona, tabletek nie należy zażywać. Przeterminowany lek należy odnieść do najbliższej apteki. Farmaceuta zniszczy go lub odda do recyklingu.

W jaki sposób mogę kupić Primolut-nor (Norethisterone) Online & w Polsce?

Noretysteronu to lek wydawany na receptę. By go otrzymać, musisz mieć receptę wydaną przez lekarza.

Jak zamówić Primolut-Nor w aptece

Jedną z opcji jest pójście do ginekologa, przejście badań lekarskich i realizacja recepty na tabletki Norethisterone w aptece. Wszystkie kobiety wiedzą, że dostanie się na wizytę do ginekologa może być przeszkodą samą w sobie. Terminarze ginekologów bywają przepełnione i bardzo trudno jest zdobyć natychmiastowy termin.

Tabletki Primolut-Nor do kupienia z receptą online

By rozwiązać ten problem, kobiety mają teraz możliwość zakupu Noretysteronu online, czyli bezpośrednio w internetowej klinice. Po wypełnieniu kwestionariusza medycznego, lekarz będzie mógł ocenić twój stan zdrowia i historię choroby i zdecydować, czy będziesz mogła rozpocząć leczenie. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi będziesz mogła zamówić Norethisterone w internecie.

Ile kosztuje Primolut-nor (Norethisterone) Online & w Polsce?

Jak wcześniej wspomniano w naszym przewodniku, tabletka Norethisterone (Primolut-nor) opóźniająca miesiączkę dostępna jest wyłącznie na receptę. Apteki mają wolną rękę w wyborze cen tabletek. W oparciu o koszty i marże, które ponoszą apteki, mogą one zdecydować o podnoszeniu lub obniżaniu cen.

Primolut-Nor Cena: Primolut-Nor kupić w apteki – w Polsce

Cena za 30 tabletek Noretysteronu dostępnego w aptekach wynosi między 25€ a 35€. Do tej kwot koniecznie dolicz również koszt konsultacji medycznej, który może wynieść od 35€ do 90€.

Primolut-Nor Cena: Primolut-Nor kupić online

W zależności od apteki internetowej ceny mogą być bardzo konkurencyjne, wahają się one od 40€ do 60€ za 30 tabletek. Zależnie od strony internetowej, do recepty może być doliczany koszty wysyłki.

Uwaga: Alfadoc zawsze rekomenduje, byś udała się do ginekologa i przeszła badania lekarskie. Upoważni cię to do otrzymania recepty na zakup tabletek w aptece. Jeśli jednak chcesz zamówić lek online, uważaj na sklepy internetowe oferujące leki w niskich cenach i promocjach, takie jak “tani Norethisterone (Primolut-nor)” lub “Norethisterone bez recepty”. Miejsca te często sprzedają podrobione leki.

Źródła

  • Primolut-Nor – Norethisteroni acetas – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
  • Norethisterone 5mg Tablets: Medicines.org.uk
  • Norethisterone for painful or heavy periods (Primolut N, Utovlan): Patient.info

Pozostałe informacje dostępne na Primolut-Nor online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia