Propecia

Propecia jest jedynym lekiem przeznaczonym do leczeniu problemu łysienia i wypadania włosów, który wymaga recepty.

Jest to również lek uważany za najbardziej skuteczny (oprócz przeszczepu i mikrograftów) pomocny w odrastaniu włosów.

Propecia jest lekiem generycznym wykonanym z cząsteczek “Finasterydu”, którego skuteczność w walce z wypadaniem włosów została potwierdzona w 1998 roku.

Kup Propecia Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Propecia jest dziś niewątpliwie najbardziej efektywnym rozwiązaniem w walce z wypadaniem włosów

Głównym działaniem leku Propecia jest radykalne zapobieganie konwersji testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT) w organizmie. To leczenie przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, ponieważ DHT jest męskim hormonem w 95% przypadków odpowiedzialnym za łysienie.

To dlatego wielu lekarzy wciąż proponuje swoim pacjentom to rozwiązanie, które okazało się najskuteczniejsze (na poziomie medycznym) w skutecznej walce z utratą i przerzedzeniem się włosów. Propecia jest znana ze swoich doskonałych rezultatów na nawet najbardziej wrażliwych obszarach męskiej skóry głowy (to znaczy w okolicach czoła i skroni), a to właśnie w tych obszarach łysienie jako pierwsze staje się problemem.

Jeśli chodzi o zatrzymanie wypadania włosów, a następnie ponowne ich odrastanie, Propecia jest lekiem dającym najlepsze efekty przy długim stosowaniu. Jej działanie można podzielić na trzy części: pierwsza faza rozłożona jest na pierwsze dwa lub trzy miesiące, a jej zadaniem jest  zatrzymanie wypadanie włosów.

Jak działa Propecia Finasteryd?

Stabilizacja masy twoich włosów następuje po fazie odrastania, między trzecim a dwunastym miesiącem leczenia. Wcześniej nieliczne obszary skóry głowy są zasilane mocniejszymi i zdrowszymi włosami podczas zwiększania objętości i ogólnej gęstości włosów.

Finasteride – składnik Propecia

Trzeci etap, tak zwana ‘Konserwacja’ nadchodzi pod koniec pierwszego roku leczenia. Nowe włosy nadal rosną, ale wolniej niż w ciągu pierwszego roku. Zdrowie skóry głowy ciągle się poprawia, a włosy są grubsze, co powoduje przedłużenie ich cyklu życia produktu lepsze rozmieszczenie włosów na skórze głowy.

Propecia przez wiele lat uważana była za jedyne skuteczne leczenie pomocne w odrastaniu włosów (oprócz przeszczepu, który jest wciąż zbyt kosztowny dla przeciętnego człowieka). Wielu lekarzy nadal przepisuje ją na całym świecie, nawet jeśli pojawiają się nowe rozwiązania (które można znaleźć na naszej stronie internetowej), z pozoru podobnymi wynikami.

Czym jest aktywny składnik Propecia?

Aktywną cząsteczką leku Propecia jest Finasteryd (1 mg), selektywny inhibitor typu II i typu III 5a reduktazy steroidowej.

Finasteryd jest również stosowany jako lek w profilaktyce raka prostaty.

Nieaktywne składniki Propecia to:

tlenek żelaza (III) (E172)7hypromeloza
celuloza mikrokrystalicznadwutlenek tytanu (E171)
żółty tlenek żelaza (E172)sól sodowa
hydroksypropyloceluloza (HPC)talk
dokuzan sodulaktoza jednowodna
poli (O-karboksymetyl) 

Dla kogo przeznaczona jest Propecia?

Lek całkowicie nieskuteczny u kobiet, przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn. Leczenie lekiem Propecia najlepiej rozpocząć, gdy pojawią się pierwsze oznaki przedwczesnego łysienia, ponieważ w tym czasie jest ona najskuteczniejsza. Wielu mężczyzn zaczyna brać ją w stosunkowo młodym wieku, ponieważ jest to doskonałą profilaktyką przeciw wypadaniu włosów. Tak więc osoby, które są narażone na ryzyko (których rodzic lub dziadek ma wyraźną łysinę) wolą być zabezpieczeni lekiem Propecia niż żałować, że stracili włosy.

Co więcej, wydaje się, że Propecia ma większą skuteczność u pacjentów poniżej 40 roku życia, choć jej pozytywne efekty przeciw łysieniu zostały udowodnione u osób z każdej grupy wiekowej. Rzeczywiście zaobserwowano spowolnienie wypadania włosów u niemal wszystkich mężczyzn, jeśli uwzględnić, że ten lek działa na poziomie hormonalnym (jako inhibitor DHT) całkowicie blokując działanie hormonu odpowiedzialnego za osłabienie mieszków włosowych męskiej skóry głowy.

Ważna informacja

Jak wyjaśniono powyżej, leczenie lekiem Propecia jest nieskuteczne u kobiet. Eksperci AlfaDoc.com ostrzegają o zagrożeniach związanych z tą kuracją u kobiet i dzieci.

Rzeczywiście, finasteryd może być wchłaniany bezpośrednio przez skórę, dlatego wyraźnie zaleca się, aby nie dotykać tabletki Propecia gdy jesteś kobietą lub dzieckiem. Rodzice powinni trzymać tabletki poza zasięgiem dzieci.

Przed rozpoczęciem leczenia uważnie przeczytaj instrukcje leku Propecia!

Chociaż Propecia nie jest skuteczna u kobiet, może jeszcze mieć negatywny wpływ na kobiece ciało, szczególnie w okresach ciąży, u płodu mogą wystąpić wady wrodzone (nawet jeśli zagrożona kobieta jedynie dotyka tabletek, bez połykania ich).

Dlatego tabletki Propecia nie powinny być w żaden sposób dotykane przez kobiety w ciąży lub kobiety, które mogą być w ciąży.

Kobieta, która przypadkowo dotknęła tabletki Propecia, powinna natychmiast przemyć woda z mydłem miejsce, które miało kontakt z tabletką. Ponadto, powinna również skontaktować się z lekarzem wyjaśniając zaistniałą sytuację.

Mężczyźni nie powinni brać leku Propecia, jeśli kiedykolwiek wystąpiła u nich reakcja alergiczna na finasteryd lub lek podobny do leku Propecia (na przykład Avodart).

Jak zażywać lek Propecia Finasteryd?

Korzystne efekty leku Propecia będą widoczne, gdy będziesz przyjmował 1mg tabletkę każdego dnia o tej samej godzinie. Nie jest niezbędne przyjmowanie leku podczas posiłków, szklanka wody do popicia wystarczy.

Ważne jest, byś pamiętał, że lekarze zalecają leczenie preparatem Propecia przez całe życie. To znaczy, jeśli zaprzestaniesz stosowania leku Propecia po roku codziennego przyjmowania, ponieważ uznałeś że gęstość twoich włosów jest zadowalająca, prawdopodobnie stracisz wszystkie “pozyskane” w ciągu 12 miesięcy włosy.

Pamiętaj, że nie jest niezbędne zwiększenie dawkowania, ponieważ to nie zwiększy ilość włosów, które mogą ci odrosnąć.

Jak lek Propecia powinien być przechowywany?

Dla prawidłowego zachowania leczenia lekiem Propecia, radzimy przechowywać go w temperaturze pokojowej, chronić przed wilgocią i światłem.

Propecia, jak każdy lek, należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że lek ten może być zażywany tylko przez dorosłych mężczyzn. Radzimy, by sprawdzić datę ważności znajdującą się na opakowaniu leku. Jeśli zostanie ona przekroczona, lek należy oddać do apteki. prosimy nie wyrzucać leku do domowych śmieci. Dziękujęmy za szanowania środowiska.

Co, jeśli pominę dawkę?

Jak powinienem rozpocząć leczenie lekiem Propecia bez ryzyka?

Gdy zapomnisz wziąć pigułkę Propecia i zdasz sobie z tego sprawę w ciągu kilku godzin od przekroczonego terminu, weź tabletkę jak zwykle i wrócić do przyjmowania lekarstw w normalnym czasie kolejnego dnia.

Gdy przypomni ci się zbyt późno, opuścić pominiętą tabletkę i weź kolejną o stałej godzinie, którą sobie ustaliłeś.

Nigdy nie bierz podwójnej dawki leku, aby uzupełnić pominiętą tabletkę. Jest to bezcelowe i niebezpieczne.

Recepta na lek Propecia

Możemy jedynie ostrzec przed aptekami i sklepami oferującymi podstawowy lek Finasteryd bez recepty. Aby kupić lek Propecia, powinieneś posiadać receptę, więc nie wahaj się porozmawiać o niej ze swoim lekarzem.

Pamiętaj, że możliwe jest również otrzymanie recepty online, na stronie internetowej apteki zatwierdzonej na poziomie europejskim. Możesz kliknąć tutaj, aby otrzymać całkowicie bezpłatną konsultację z lekarzem oraz niezbędną receptę na lek Propecia.

Jakie są skutki uboczne leku Propecia?

Przy braniu leku Propecia, skutki uboczne są bardzo rzadkie, ponieważ jest on uważany za bardzo bezpieczny. Propecia jest silnie wspierana przez władze zdrowotne, jednak oczywistym jest, że wszystkie leki na receptę objęte są ryzykiem skutków ubocznych i że każdy pacjent reaguje inaczej, w zależności od organizmu.

Oto lista skutków ubocznych, które mogą potencjalnie wpływać na mężczyzn przyjmujących tabletki Propecia 1mg:

  • wysypka skórna, świąd, pokrzywka i obrzęk twarzy (na wargach lub twarzy)
  • zmniejszenie libido, przejściowe zaburzenia erekcji (zmniejszające się w chwili przerwania leczenia)
  • obrzęk klatki piersiowej lub obrzęk sutków

AlfaDoc doradza bezpośrednią konsultację z lekarzem w chwili, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy przy przyjmowaniu leku Propecia. Albo jeśli po prostu potrzebujesz większej ilości informacji na temat któregoś ze skutków ubocznych.

W jaki sposób mogę kupić lek Propecia Online & w Polsce?

Istnieją dwie opcje dostępne dla pacjentów, którzy chcą brać lek Propecia. Pierwszą z nich jest kontakt z lekarzem w celu omówienia problemu i potrzeby zatrzymania wypadania włosów.

Jak zamówić Propecia w aptece

Po badaniu lekarskim oraz analizie historii choroby, lekarz zdecyduje o wydaniu recepty pozwalającej kupić lek Propecia w aptece

Tabletki Propecia do kupienia z receptą online

Gdy masz kłopot z dotarciem do lekarza lub jest to logistycznie nie możliwe, możesz również lek Propecia online.

Niektóre europejskie kliniki umożliwiają pacjentom zakup leków zdalnie przez przejście konsultacji medycznej online. Po wypełnieniu szczegółowego kwestionariusza medycznego, zespół medyczny pracujący w klinice upewni się, że leczenie będzie bezpieczne dla organizmu. Gdy wyniki będą pozytywne, będziesz mógł kupić lek Propecia w internecie.

Przed dokonaniem zakupu online, należy sprawdzić, czy działa on-line kliniki o rzeczywistej aptece fizycznej. Wiele podróbki i potencjalnie szkodliwe dla zdrowia leki krążą w Internecie. Zamawianie Propecia powinny być wykonywane na zaufanej stronie.

Zanim dokonasz zakupu online, sprawdź czy klinika online współpracuje z rzeczywista apteką. Wiele podróbek i potencjalnie szkodliwych dla zdrowia leków krąży w internecie. Zamawianie leku Propecia powinno odbywać się na zaufanej stronie.

Warto wiedzieć również, że nie wszystkie kraje pozwalają na zakup leków na receptę w internecie. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie leku Propecia online, sprawdź wcześniej, czy kraj w którym mieszkasz na to pozwala.

Ile kosztuje lek Propecia Online & w Polsce?

Jak można przeczytać we wcześniejszej części artykułu, Propecia Finasteryd należy do klasy leków dostępnych tylko na receptę. Używana obecnie przez miliony mężczyzn, cena leku okazuje się być wyższe niż w przypadku innych zabiegów przeciwko wypadaniu włosów. Ta wyższa cena odzwierciedla fakt, że Propecia jest po pierwsze: lekiem sprzedawanym tylko na receptę, po drugie: jest to najbardziej skuteczne leczenie przeciw wypadaniu włosów. Ogół badań wskazuje na skuteczność produktu.

Jak na cenę leku dostępnego tylko na receptę, farmaceuci mają całkowicie wolną rękę w ustalaniu ceny leku. Warto również wiedzieć, że lek nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Propecia Cena: Propecia kupić w apteki – w Polsce

W aptekach cena leku Propecia Finasteryd w dawce jednomiesięcznego leczenia waha się między 38,90€ a 74,90€. Nie zapomnij dodać kosztu konsultacji z lekarzem od którego dostałeś receptę.

Propecia Cena: Propicia kupić online

Cena leku Propecia kupowanego online jest stosunkowo wyższa. Wzrost ten spowodowany jest połączeniem kosztów konsultacji online oraz kosztów dostawy. Internetowa cena waha się od 120€ do 140€ za jednomiesięczną kurację.

Uwaga: prosimy uważać na strony internetowe zachęcające do zakupu lub zamawiania leków online z ofertami, takimi jak “tania Propecia”“tańsza Propecia” lub “Propecia w najlepszej cenie”. Strony internetowe oferujące rażąco niskie ceny zwykle sprzedają podróbki potencjalnie szkodliwe dla zdrowia.

Zauważ, że we wszystkich przypadkach, nawet jeśli kupujesz lub zamawiasz lek Propecia online, ma to wiele zalet. AlfaDoc zawsze zaleca przeprowadzenie konsultacji medycznej z lekarzem, który wyda receptę. Jeśli musisz pójść do lekarza po receptę, skorzystaj z okazji i przeprowadź kompleksowe badania.

AlfaDoc odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące leku Propecia Finasteryd

Dlaczego powinienem brać ten lek?

Oczywiste jest, że branie leku Propecia nie jest ani obowiązkowe, ani niezbędne dla zdrowia pacjenta. Lekarze doradzają pacjentom tego typu leczenie jedynie wtedy, gdy zmagają się oni z postępującą utratą włosów. Chociaż na rynku istnieje wiele innych metod leczenia wspomagających walkę z wypadaniem włosów, Propecia jest najskuteczniejszym i jedynym lekiem dostępnym na receptę.

Czy Propecia jest bardziej skuteczna niż inne leki do zwalczania wypadania włosów?

Rzeczywiście, istnieją na rynku inne leki dostępne w bardziej przystępnych cenach, jednak Propecia jest jedynym lekiem dostępnym na receptę. Kuracja sprzedawana wyłącznie na receptę oznacza, że leki przeszły liczne badania kliniczne, w celu uzyskania pozwolenia na sprzedaż. Jej zastosowanie i efektywność są dowodem na zdolność do osiągnięcia porozumienia.

Jak długo trzeba czekać, aby zobaczyć pierwsze efekty?

To może być różne, w zależności od pacjenta. Jednakże badania kliniczne wykazały, że pierwsze efekty powinny być widoczne między 3 i 6 miesiącami od rozpoczęcia leczenia. Po dwóch latach leczenia efekty fazy odrastania są nawet bardziej widoczne.

Co stanie się, gdy zechcę przerywać leczenie?

Propecia jest lekiem, które należy brać przez całe życie. jest skuteczna tylko w przypadku regularnego codziennego przyjmowania. Po zakończeniu kuracji, pozytywne efekty utrzymują się do sześciu miesięcy.

Rady AlfaDoc przed zakupem leku Propecia Finasteryd

Propecia nie jest cudownym lekiem przeciw wypadaniu włosów

To jedyny lek na receptę powstrzymujący wypadanie włosów i mimo, że jest to najbardziej skuteczny, nie wystarczy brać go przez kilka tygodni lub miesięcy, by rozwiązały się wszystkie problemy. Jak wspomniano powyżej, Finasteryd jest lekiem przeznaczonym do stosowania przez całe życie. Jeśli zdecydujesz się przestać go brać, ponownie stracisz swoje włosy.

Powinieneś być gotowy do brania leku przez dłuższy okres czasu

Jeśli zdecydujesz się na przyjmowanie leku Propecia, pierwsze efekty poprawy wyglądu twoich włosów pojawiają się już po kilku miesiącach. W pierwszym roku zauważysz zmniejszone wypadanie włosów. W drugim roku zauważysz odrastające włosy. Nie ma wątpliwości, że wyniki są sprawdzone, jednak to długi proces i musisz być cierpliwy. Dla niektórych mężczyzn przyjmowanie leku przez całe życie może być kłopotliwe.

Leczenie jest stosunkowo drogie

Ponieważ jest to długotrwałe leczenie, które należy przyjmować w sposób ciągły przez wiele lat, stanowi ono dość wysoką cenę dla mężczyzny, który chce wyleczyć swoja łysinę. Musisz zadać sobie pytanie o stosunek poniesionych kosztów do otrzymanych korzyści. Koszt rocznego leczenia waha się między 500€ a 700€ przy zakupie leku w aptece. Jest to od trzech do pięciu razy wyższa kwota niż w przypadku innych leków bez recepty, takich jak na przykład Minoxidil. Należy również porównać cenę leku Propecia do przeszczepu włosów. Chociaż przeszczep włosów jest bardzo drogi (5000€ – 7000€), to być może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdy rozważasz branie leku Propecia przez ponad 10 lat. Musisz zatem porównać różne zabiegi i różne metody do walki z wypadaniem włosów i wybrać najbardziej dla siebie odpowiednią. Nie istnieje jedno rozwiązanie, każdy przypadek jest wyjątkowy.

Źródła

  • Propecia – Finasteridum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
  • Propecia side effects: Drugwatch.com
  • Treating hair loss: NHS.co.uk

Pozostałe informacje dostępne na Propecia online

Francja : PropeciaAnglia
NiemcyDania : Propecia
SzwecjaPortugalia : Propecia
SzwajcarskiFinlandia