Cerazette

Istotne jest byś przed zakupem Cerazette w internecie została dobrze poinformowana.

Cerazette jest pigułką z mikrodawką progestagenu produkowaną przez laboratoria MSD France. Istnieje na rynku od  1989 roku. Ta mikropigułka z progesteronem sprzedawana jest w blistrze 28 identycznych jednofazowych pigułek.

Rzeczywiście, ta hormonalna pigułka antykoncepcyjna składa się z pojedynczego progesteronu, dezogestrelu, który jest również jedynym składnikiem aktywnym pigułki.

Kup Cerazette Online

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Ma ona niską zawartość dezogestrelu progestyny, 0,075mg. Z tego powodu kwalifikowana jest jako mikropigułka.

Jak działa ta pigułka antykoncepcyjna i jak bardzo jest skuteczna?

Ze względu na charakter hormonu progesteronu, Cerazette zaliczana jest do pigułek trzeciej generacji. Jednak podział ten może ulec ponownej recenzji, ponieważ wielu lekarzy odmawia kategoryzowania generacji, gdyż wierzą oni, że klasyfikacja generacji dotyczy tylko estrogenu z progestagenem połączonych w pigułce.

Zazwyczaj niedwuskładnikowe mikropigułki działają inaczej niż powszechniejsze mini dawki dwuskładnikowych pigułek. Pierwsze z dwóch zagęszczają śluz szyjki macicy i nie oddziałują na owulację.

Jednak Cerazette jest mikropigułką z progestagenem, który działa jak minipigułka estrogenowo-progesteronowa:

  1. Działa ona przede wszystkim na teksturę śluzu szyjkowego, czyniąc go bardziej lepkim i nieprzezroczystym, a zatem nieprzepuszczalnym dla plemników. Gdy plemniki nie są w stanie dotrzeć do jajeczka, zapłodnienie nie jest możliwe.
  2. Cerazette działa również na owulację, powstrzymując ją co miesiąc. Dlatego też kobieta, zamiast miesiączki, doświadcza wycofania krwawienia. Jest to różnica między Cerazette a innymi pigułkami zawierającymi tylko progestagen, które nie powstrzymują miesiączkowania u kobiety, ponieważ owulacja nie jest w stanie uśpienia, ale jest nadal aktywna.

Ze względu na to podwójne działanie, Cerazette jest bardzo skuteczną pigułką. Ze wskaźnikiem Pearla 0.6 jej skuteczność antykoncepcyjna jest doskonała i porównywalna do estrogenu połączonego z progestagenem w minipigułce.

W jaki sposób powinnam przyjmować tę pigułkę antykoncepcyjną?

Cerazette jest systematyczną  antykoncepcją hormonalną, ponieważ jest to jednofazowy blister zawierający 28 identycznych aktywnych pigułek, które należy przyjmować codziennie o tej samej porze, bez przerwy. Pamiętaj, że ostatnie pigułki w opakowaniu to nie placebo, przestrzeganie kolejności przyjmowania oraz zażycie wszystkich pigułek jest niezwykle ważne. Upewnij się, że nie pominęłaś żadnej sztuki.

Przyjmując stale Cerazette, połykaj pigułkę nawet jeśli pojawi się krwawienie. Rozpocznij nowy blister bezpośrednio po zażyciu ostatniej pigułki z poprzedniego opakowania.

Uwaga: możesz rozpocząć przyjmowanie pierwszej pigułki Cerazette bez wcześniejszego  przyjmowania hormonalnej antykoncepcji.

Zazwyczaj rozpoczynasz zażywanie antykoncepcji hormonalnej w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli chcesz ją przyjąć między drugim i piątym dniem, to jest możliwe, ale wymaga użycia dodatkowej niehormonalnej antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni cyklu.

Jeśli już przyjmujesz doustną złożoną estrogenowo-progesteronową pigułkę antykoncepcyjną, możesz rozpocząć przyjmowanie Cerazette dzień po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki, co jest równoznaczne pierwszemu dniu pigułki po przerwie.

Jeśli aktualny blister antykoncepcyjny składa się z 28 tabletek, w tym z 7 placebo: rozpocznij nową pigułkę z progestagenem dnia, w którym zazwyczaj przyjmujesz pierwszą pigułkę placebo.

W przypadku, gdy stosujesz wkładkę z antykoncepcją połączonego estrogenu z progesteronem, taką jak pierścień dopochwowy lub plaster przezskórny, rozpocznij przyjmowanie Cerazette dnia, którego usuwasz wyżej wspomniane zabezpieczenie.

Możesz również rozpocząć przyjmowanie pierwszej pigułki Cerazette później niż w pierwszym dniu nowego cyklu: oznacza to, że najpóźniej, gdy możesz rozpocząć przyjmowanie mikropigułki progesteronowej to jeden dzień po zakończeniu przerwy w zażywaniu pigułki, lub ostatniej placebo jeśli jesteś na pigułce dwuskładnikowej.

Podobnie postępuj, w przypadku korzystania z pierścienia dopochwowego lub skórnego plastra antykoncepcyjnego: stosuj aż do przerwy, po czym zacznij Cerazette, czyli dnia którego planujesz wstawić nowy pierścień dopochwowy lub przykleić plaster antykoncepcyjny.

W przypadku, gdy nie przyjmiesz Cerazette pierwszego dnia przerwy, pamiętaj o użyciu niehormonalnej metody antykoncepcji takiej, jak prezerwatywy, by chronić się przed zajściem w ciążę.

Stosowanie Cerazette bezpośrednio po innej metodzie zawierającej progesteron, jest bardzo proste, ponieważ Cerazette zawiera także substancje czynne o działaniu progesteronu, działa według takiego samego schematu i zabezpiecza antykoncepcyjnie. W związku z tym, możesz rozpocząć w dowolnym momencie cyklu po usunięciu poprzedniego zabezpieczenia progestynowego, czyli wkładki wewnątrzmacicznej lub implantu.

W przypadku zastrzyku z progestagenem, dzień cyklu w którym rozpoczniesz przyjmowanie Cerazette nie ma znaczenia. Ma jednak sens, by rozpocząć przyjmowanie pigułki w dniu, kiedy  normalnie powinnaś mieć nowy zastrzyk progestagenu, ponieważ zastrzyki nie są natychmiastowo przerywalne. Konieczne jest odczekanie 3 miesięcy, by produkt całkowicie zniknął z organizmu.

Kobiety, które miały przeprowadzoną aborcję w pierwszym trymestrze ciąży: nie jest konieczne, aby przestrzegać okresu przejściowego, a jest nawet wskazane, by rozpocząć przyjmowanie Cerazette niezwłocznie bez konieczności korzystania z innej metody antykoncepcyjnej.

Kobiety, które rodziły: należy rozpocząć przyjmowanie pigułki takiej, jak Cerazette po upływie 21-28 dni, następnej miesiączki. Jeśli zdecydujesz się rozpocząć zażywanie pigułki po tym czasie, pamiętaj o zastosowaniu dodatkowej metody antykoncepcji, takiej jak prezerwatywy przez okres pierwszych siedmiu dni.

Co zrobić, gdy zapomnę zażyć pigułkę?

Opuszczenie pigułki nie jest poważną sprawą … jeśli wiesz jak zareagować!

Zapomnienie zażycia pigułki to koszmar dla kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Jednak małe rytuały i szybka reakcja może pomóc uniknąć tego, czego obawiają się wszystkie kobiety stosujące pigułkę: niechcianej ciąży.

Dobrze wiedzieć, że Cerazette znacznie lepiej znosi zaniedbanie w przyjmowaniu niż podobne pigułki tego rodzaju. Rzeczywiście, krytyczna przerwa wynosi 12 godzin, podobnie jak w przypadku pigułek z estrogenem i progesteronem, a nie 3 godziny jak większości pigułek progestagenowych.

Tak więc, jeśli przypomnisz sobie w ciągu 12 godzin od momentu w którym powinnaś wziąć pigułkę, natychmiast zażyj zapomnianą tabletkę i kontynuuj przyjmowanie reszty, jak zwykle. Będziesz ochroniona, ponieważ jej skuteczność antykoncepcyjna w tym wypadku nie jest zakłócona.

Jeśli jednak przypomni ci się po 12 godzinach, skuteczność antykoncepcyjna Cerazette może nie być w pełni zagwarantowana, dlatego konieczne będzie zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Po przyjęciu zapomnianej tabletki, weź kolejną pigułkę o zwykłej porze i używaj prezerwatyw przez 7 dni, by zabezpieczyć się przed ryzykiem zajścia w ciążę.

Jeśli zapomnisz zażyć pigułkę w pierwszym tygodniu cyklu, a uprawiałaś seks 7 dni wcześniej, wykonaj test ciążowy, by upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Rozważne byłoby również zażycie pigułki po. Dotyczy to także przypadku pominięcia wielu pigułek: im większej ilości pigułek zapomnisz zażyć, tym większe ryzyko wystąpienia ciąży.

Wreszcie, zapamiętaj te trzy złote zasady:

  1. Jeśli zapomniałaś o pigułce kilka razy podczas cyklu: używaj prezerwatywy przez pozostały czas trwania cyklu. Na przykład do rozpoczęcia kolejnego blistra i co najmniej 7 dni. Te siedem dni to niezbędny czas zabezpieczenia, tak aby skuteczność pigułki mogła być zapewniona, szczególnie by uśpić oś przysadki jajnika.
  2. Jeśli pominęłaś kilka pigułek i w tym czasie odbyłaś stosunek płciowy, upewnij się, że nie jesteś w ciąży robiąc test ciążowy. W szczególności dotyczy to Cerazette, której zadaniem jest wyeliminowanie miesiączki. Dlatego też, jeśli nie obserwujesz żadnego krwawienia, nie ma możliwości stwierdzić, czy jesteś w ciąży. Używając testu ciążowego możesz szybko usunąć wszelkie wątpliwości.
  3. Podczas normalnego stosowania, gdy Cerazette przyjmowana jest w sposób ciągły i nie zawiera placebo. Ponieważ wszystkie pigułki są aktywne, nigdy nie przerywasz ich zażywania. Może to być mylące, zwłaszcza że istnieją inne pigułki hormonalne estrogenowo-progestagenowe, które również należy przyjmować w sposób ciągły, jednak zawierają one placebo do zażywania w ciągu ostatnich 7 tabletek. Ponieważ nie jest tak w przypadku dwuskładnikowej pigułki Cerazette, pamiętaj, że nigdy nie powinnaś mieć dnia bez pigułki.

Cerazette może również stracić swoją skuteczność antykoncepcyjną w następujących sytuacjach:

– jeśli jesteś chora, wymiotujesz lub masz biegunkę w ciągu 3 godzin od zażycia pigułki, możliwe jest, że ja wydalisz. W tym przypadku koniecznie zastosuj te same środki ostrożności, jakie stosujesz przy pominięciu tabletki.

– jeśli przyjmujesz inne leki: uważaj na interakcje z innymi lekami, które mogą zmienić działanie antykoncepcyjne Cerazette. Na przykład dziurawiec stosowany w  medycynie naturalnej znany jest ze skrócenia działania hormonu progesteronu, a tym samym przyczynienia się do znacznego spadku skuteczności antykoncepcyjnej. Zapoznaj się z sekcją dotyczącą interakcji z innymi lekami, których dotyczy ten problem.

Zalety doustnej antykoncepcji Cerazette

Mówiąc o Cerazette, często mówimy o małej rewolucji w świecie hormonalnej antykoncepcji doustnej. Prawdą jest, że Cerazette jest nowatorską metodę antykoncepcji i może być dobrym rozwiązaniem dla wielu kobiet, które czuły, że wcześniej miały ograniczony wybór.

Główną zaletą Cerazette jest fakt, że jako hormonalna pigułka z progestagenem jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, a w szczególności tych pań, którym odradza się zażywanie estrogenu, a tym samym nie mogą stosować one tego rodzaju tabletek. To dotyka kobiet z nietolerancją estrogenu, które mają historię lub ryzyko zakrzepicy, jak również tych, które mają problemy z krążeniem krwi, żylakami, zapaleniem żył lub z ryzykiem choroby sercowo-naczyniowej.

Wynika to z faktu, że progesteron nie zwiększa ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył lub zatoru. W rzeczywistości nie ma żadnego wpływu na krzepnięcie. Oczywiście, kobiety z wyżej wymienionymi problemami będą musiały być bardzo czujne i uważnie monitorować swoje zdrowie, ale przynajmniej nie są już wyłączone ze stosowania doustnej antykoncepcji, co jest fantastyczną wiadomością.

Ponadto pigułka nadaje się również dla kobiet, którym zwykle odradza się przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Są to palaczki, kobiety starsze, jak i kobiety, które łączą te dwa czynniki ryzyka bycia palaczką powyżej 35 roku życia. Ponownie, Cerazette jest odpowiednia dla tych kobiet i nie stanowi żadnego zagrożenia.

Co więcej, jest to również doustna pigułka antykoncepcyjna, którą kobiety karmiące piersią mogą stosować bez żadnych problemów i zagrożeń dla dziecka. Badania wykazały, że mleko zawiera tylko bardzo niewielkie ilości aktywnego metabolitu etonogestrelu (obecnego w desogestrelu), co odpowiada absorpcji od 0,01 do 0,05 mikrogramów na kilogram niemowlęcia. Dzieci, które były karmione piersią w ten sposób nie wykazywały różnic od tych, które nie były karmione piersią.

Jeśli chodzi o sposób jej stosowania, Cerazette jest również wygodna, ponieważ jest zażywana w sposób ciągły. Nie ma zatem żadnej przerwy, a kobiety nie muszą płacić szczególną uwagę podczas przerwy, która tworzyłaby sposobność do pominięcia kolejnej tabletki. Biorąc pigułkę w sposób ciągły, zmniejszasz ryzyko zapominania po 7 dniowej przerwie i rozpoczęcia następnego blistra, co często zdarza się w przypadku innych pigułek.

Wiedza, że pierwszy tydzień nowego blistra jest okresem najwyższego ryzyka zajścia w ciążę, daje dużą wygodę i spokój.

Wreszcie, w porównaniu do innych czysto progesteronowych pigułek, Cerazette jest jedyną, która toleruje 12 godzinna absencję w przyjmowaniu pigułki (podobnie jak inne dwuskładnikowe doustne pigułki antykoncepcyjne), podczas gdy jej siostra, pigułka zawierająca jedynie progestagen toleruje tylko 3-godzinne zapomnienie w przyjmowaniu pigułki. Ponownie, jest to dobra wiadomość dla kobiet, które mają problemy z zapamiętywaniem o zażywaniu pigułek.

Biorąc pod uwagę wpływ na miesiączkę, Cerazette ma na celu wyeliminowanie krwawienia. Ponieważ jest to pożądany efekt tego rodzaju antykoncepcji z progestagenem, klasyfikujemy to jako jedną z głównych zalet Cerazette, ponieważ pozwala przyjmującej ją pani na uniknięcie wielu niedogodności znanych z miesiączką: bólem, obfitym krwawieniem, itp.

Efekty uboczne i wady Cerazette

Główną wadą tej pigułki jest to, że nie jest ona odpowiednia dla wszystkich kobiet. Cerazette nie poleca się kobietom z torbielowatością jajników. Niestety Cerazette nie jest lekarstwem, jak niektóre inne dwuskładnikowe pigułki hormonalne. W związku z tym, Cerazette nie wspomaga flory pochwy, nie równoważy środowiska pochwy, ani nie leczy torbieli jajników.

Większość z tych efektów ubocznych jest bardzo rzadka. Różnią się one również w zależności od organizmu każdej kobiety i miesiączkowania.

Na przykład, jako pigułka zawierająca jedynie progestagen ma atmosferę progesteronu, a zatem nie zmniejszy trądziku. Kobiety podatne na trądzik zaobserwują jego intensywniejsze objawy.

Cerazette ma również tendencję do podkreślenia bólu i napięcia w piersiach u kobiet, które cierpią z powodu mastodynii czyli bólu i obrzęku piersi podczas miesiączki.

To niekorzystne działanie jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych (1-10% przypadków), podobnie jak bóle głowy i mdłości.

Jeśli chodzi o brak miesiączki, może to być jeden z efektów Cerazette. Każda kobieta powinna rozpatrzyć ten efekt według siebie.

Bez wątpienia jednym z niepożądanych efektów ubocznych jest możliwość nieregularnego sporadycznego krwawienia pozamiesiączkowego.

Jeśli chodzi o wahania nastroju lub zmiany libido, jest to bardzo zróżnicowane w zależności od kobiety i własnej oceny zmniejszonego popędu płciowego, w porównaniu do tego, jak czuła się wcześniej.

Mniej częstszymi działaniami niepożądanymi (mniej niż 1% przypadków) są infekcje pochwy i bolesne miesiączkowanie tj. ból w trakcie miesiączki, krwotok miesiączkowy i hypermenorrhoea, która jest bardzo obfitą miesiączką przez dłuższy okres czasu.

U niektórych kobiet Cerazette może również powodować osłabienie, czyli poważne zmęczenie.

Wreszcie Cerazette może aktywować objawy, których kobiety doświadczają w czasie ciąży, takie jak żółtaczka. Bądź ostrożna, jeśli dotyczy to ciebie, a ty zdecydujesz się stosować Cerazette.

Ostatnim ważnym punktem podczas stosowania pigułki Cerazette jest fakt, że zawierając wyłącznie progestagen, w bardzo rzadkich przypadkach pigułka może zwiększać retencję wody. Innymi słowy, powoduje przyrost masy ciała i zatrzymanie płynów. Ten potencjalny efekt uboczny jest szczególnie ważny w przypadku kobiet, które mają inne choroby, takie jak astma, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności serca lub epilepsja i które mogą się zaostrzyć przez zatrzymywanie płynów.

Ponieważ ryzyko to jest bardzo niskie, kobiety te mogą nadal stosować Cerazette, ale muszą być one czujne i pod ścisłą kontrolą lekarską.

Przeciwwskazania do stosowania Cerazette

Klasyfikacja Cerazette jest dziś nadal kontrowersyjna. Niektóre pigułki klasyfikowane są jako pigułki trzeciej generacji z uwagi na ich progestagen. Jednak wiele pigułki nie jest klasyfikowanych pod względem generacji, ma to zastosowanie jedynie w przypadku dwuskładnikowej doustnej pigułki antykoncepcyjnej.

Jednak, nie jest ona przepisywana jako pigułka pierwszego wyboru. Ponadto Cerazette nie jest zalecana w przypadku niektórych kobiet, u których występują czynniki ryzyka, istniejące, znane lub w przeszłości:

Przeciwwskazania do stosowania Cerazette

skalowalna żylna choroba zakrzepowo-zatorowasporadyczne krwawienie z pochwy, którego pochodzenie nie jest znane
ryzyka lub obecność nowotworów zależnych od hormonów (piersi, macicy) stymulowanych przez hormonalne wydzieliny progestagenowezaburzenia wątroby w postaci chorób i nowotworów lub tylko dysfunkcja wątroby
nadwrażliwość na substancję pomocniczą Cerazette lub samą substancję czynną 

Na przykład, tabletka zawiera 65mg laktozy, co oznacza, że nie jest zalecana dla kobiet z nietolerancją laktozy, kobiet, które mają niedobór laktazy i kobiet, które mają zespół złego wchłaniania glukozy i galaktozy.

Mimo, że te przypadki są niezwykle rzadkie, w świetle ryzyka, konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnozy przez lekarza lub ginekologa wypisującego receptę, by mógł on ocenić twoje zdrowie do stosowania Cerazette jako hormonalnej antykoncepcji. Jeśli chcesz zamówić pigułki Cerazette online, licencjonowani lekarze mogą przeprowadzić badanie za pomocą szczegółowego kwestionariusza.

Kwestionariusz ten koncentruje się na osobistej i rodzinnej historii medycznej, stylu życia (na przykład paleniu papierosów), a towarzyszy mu badanie ginekologiczne i badania krwi, jak również bardziej ogólne badanie stanu zdrowia.

Jak wspomnieliśmy, Cerazette nie zwiększa ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych, w przeciwieństwie do niektórych innych pigułek. Jednak niektóre kobiety są podatne na rozwijanie wspomnianego ryzyka niezależnie od zażywanej pigułki.

Kobiety te powinny unikać stosowania pigułki antykoncepcyjnej. Ale należy pamiętać, że wszystkie pigułki są stosunkiem korzyści do ryzyka, w zależności od kobiety. Niektóre z nich są oczywiście mniej podatne na rozwijające się problemy. Każda kobieta, z pomocą lekarza powinna być o tym wcześniej poinformowana, powinna móc ocenić ryzyko i korzyści wynikające ze stosowania pigułki.

Tak więc, jeśli wymienione wyżej problemy wystąpią podczas stosowania Cerazette, przerwij przyjmowanie pigułek i natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Podobnie, przerwij stosowanie pigułki, jeżeli po zażyciu Cerazette pojawiają się następujące objawy:

silne bóle głowy, których częstotliwość jest niezwykle wysokapojawienie się żółtaczki
zaburzenia sensoryczne wpływające na widzenie, bezładne wysławianie sięobjawy kliniczne wskazujące na ryzyko zakrzepicy żylnej: zdrętwiałe, spuchnięte i bolesne nogi; problemy z oddychaniem, nagły kaszel lub duszności, ból w klatce piersiowej
wysokie ciśnienie krwi 

Uwaga: interakcje leków są częste, i ważne jest byś poinformowała lekarza o innych przyjmowanych lekach lub leczeniu, które stosujesz, zarówno krótko jak i długoterminowym.

Kobiety stosujące leczenie pobudzające enzymy powinny stosować inny rodzaj antykoncepcji w czasie trwania czasu leczenia (jeśli jest ono krótkoterminowe) i do końca następnego cyklu miesiączkowego po zaprzestaniu leczenia (28 dni).

Jeżeli leczenie induktorami enzymów wątrobowych jest długoterminowe, pigułka Cerazette nie jest właściwa i powinnaś rozważyć zastosowanie innej niehormonalnej metody antykoncepcyjnej.

Ten rodzaj enzymatyczno-indukcyjnego lekarstwa znajduje się w lekach na:

niepokój z dziurawcembezsenność z wykorzystaniem tabletek nasennych i barbituranów
epilepsja z fenytoiną, prymidonem okskarbazepiną, topiramatem, felbamatemwiele przeciwdepresyjnych lub regulujących nastrój leków, zawierających następujące cząsteczki: karbamazepinę
infekcje bakteryjne, takie jak gruźlica ryfampicynachoroby skóry i dermatofity z lekami przeciwgrzybiczymi, takimi jak: gryzeofulwina
HIV przy zastosowaniu leków antyretrowirusowych, takich jak: rytonawir, nelfinawir 

Inne substancje ziołowe również zmniejszają wchłanianie krwi płciowych lub steroidowych hormonów. Dotyczy to naturalnego węgla lub carbo vegetabilis, który jest często stosowany w leczeniu zaburzeń trawienia i jelit.

Gdzie mogę kupić i ile kosztuje Cerazette Online & w Polsce?

Dostępne są dwie opcje umożliwiające zakup pigułki Cerazette. Podobnie, jak wszystkie metody antykoncepcyjne, możesz ją znaleźć w każdej aptece. Jednak przed zakupem musisz zaopatrzyć się w receptę wystawiona przez lekarza. Po przeprowadzeniu badania lekarz przepisze ci pigułkę, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia.

Jak zamówić Cerazette w aptece

Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym mają takie same doświadczenia: trudność z szybkim dostaniem się na wizytę do ginekologa. Ci specjaliści mają bardzo napięte grafiki. Jeśli już dostaniesz się na wizytę, przejdziesz badania lekarskie po którym lekarz podejmie decyzję, czy przepisać ci pigułkę bez zagrożenia dla zdrowia. Jeśli wynik badania będzie pozytywny, będziesz mogła kupić Cerazette w aptece.

Tabletki Cerazette do kupienia z receptą online

Jeśli już przyjmujesz tę pigułkę i chcesz zaoszczędzić czas, możesz również kupić Cerazette online w niektórych klinikach, które oferują takie rozwiązanie. Rzeczywiście, obecnie możesz przejść zdalną konsultację medyczną, byś mogła sprawdzić czy twoje zdrowie pozwala na przyjmowanie pigułki. Jeśli wynik konsultacji będzie pozytywny, kupisz Cerazette w internecie.

Zakup pigułki online możliwy jest jedynie w przypadku kontynuacji recepty. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś pigułki Cerazette, klinika internetowa nie będzie w stanie wydać ci recepty. Jeśli mimo to przychodnia umożliwia zakup pigułki, nie realizuj recepty, ponieważ jest to niewątpliwie nielegalne.

Przy realizacji recept w internecie musisz zachować wyjątkową ostrożność. Minipigułka to lek na receptę. Prawo dotyczące zakupu leków w internecie różni się w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Pierwszą zasadą jest kontakt z krajową agencją zdrowia i dowiedzenie się, czy pozwala ona na zakup leków w internecie. Jeśli tak jest, Alfadoc wciąż zdecydowanie zaleca zakup pigułek Cerazette w aptece. Kupowanie leków w internecie może okazać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Ile kosztuje pigułka Cerazette Online & w Polsce?

Podobnie jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, Cerazette jest dostępna wyłącznie na receptę. Apteki dowolnie ustalają ceny leków sprzedawanych na receptę. W oparciu o koszty własne i marże, mogą podnieść lub obniżyć cenę pigułki. Pamiętaj, że pigułka nie jest refundowana przez ubezpieczenie społeczne.

Cerazette Cena: Cerazette kupić w apteki – w Polsce

W aptekach cena miesięcznej antykoncepcji Cerazette waha się od 19,90€ do 48€, średnia cena to 32,65€. Pamiętaj także o dodaniu kwoty konsultacji medycznej, której koszt waha się od  35€ do 90€.

Cerazette Cena: Cerazette kupić online

W zależności od strony internetowej, ceny online mogą być bardzo konkurencyjne, począwszy od  23€ kończywszy na 30€ za miesięczną kurację. W zależności od strony, recepta oraz koszt wysyłki mogą zostać uwzględnione.

Prosty process-min

Uwaga: Alfadoc zawsze poleca pójście do ginekologa w celu przeprowadzenia badania lekarskiego i otrzymania recepty na zakup tabletek antykoncepcyjnych w aptece. Jednak, jeśli chcesz kupić lek online, uważaj na strony internetowe oferujące niskie ceny i promocje, takie jak “tania Cerazette”“najtańsza Cerazette” lub “Cerazette bez recepty”. Miejsca te często sprzedają podrobione leki.

Źródła

  • Cerazette – Desogestrelum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
  • Metody antykoncepcji: tabletki hormonalne jednoskładnikowe (minipigułki): Poradnikzdrowie.pl
  • Minipigułka (Cerazette): Parenting.pl
  • The progestogen-only pill: NHS.co.uk

Pozostałe informacje dostępne na Ventolin online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia