Muse

MUSE: Metoda MUSE od ang. Medicated Urethral System for Erection (medyczny docewkowy system na zaburzenia erekcji) to docewkowy system leczący zaburzenia wzwodu. Produkowany przez firmę farmaceutyczną Meda a wzwód utrzymuje się od 30 do 60 minut.

Ta metoda leczenia jest obecnie dostępna w niektórych krajach Unii Europejskiej. Lek wydawany jest na receptę jednak można go również (dzięki naszej usłudze) zakupić przez internet. Wypełniając któryki formularz medyczny, jeden z lekarz z naszej bazy sprawdzi, twój kwestionariusz i zaordynuje lek, który może dotrzeć do Ciebie już w ciągu jednego dnia roboczego.

Kup Muse Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Metoda MUSE, polega na aplikacji do cewki moczowej alprostadilu ( zawartego również w leku  Caverject), który wchłaniany jest przez błony śluzowe . Dzięki temu dociera do ciał jamistych. Efekt uzyskiwany jest dzięki  zmniejszeniu odpływu krwi żylnej przy jednoczesnym zwiększeniu dopływu krwi tętniczej do ciał jamistych. Metoda ta zyskuje coraz większą popularność. Wzwód uzyskuje się w ciągu 20 minut od aplikacji leku dlatego też wymusza to konieczność wcześniejszego zaplanowania zbliżenia.

Działanie Alprostadilu

Alprostadil działa w podobny sposób do hormonu obecnego w organizmie o nazwie prostaglandyny E1 (PGE1). Hormon ten odpowiada  za rozszerzenie naczyń krwionośnych, które w przypadkach zaburzeń erekcji, mogą być zwężone. Kiedy w organizmie człowieka następuje ciąg danych reakcji chemicznych (najczęściej wywołanych podnieceniem seksualnym) reakcje te sprawiają , że ściany naczyń krwionośnych się relaksują, umożliwiając przepływ krwi do członka i wywołują Wzwód (erekcję) .

Kiedy proces ten jest zakłócony przez problemy z cyrkulacją, lub inne czynniki takie jak cukrzyca czy stres, pojawia się problem z wywołaniem wzwodu. W sytuacjach kiedy ten problem zaczyna pojawia się regularnie mówimy o zaburzeniach erekcji, które często są też nazywane impotencją.

Dawki leku:

1mg  – Jest to maksymalna możliwa dawka. Przepisywana jest kiedy  niższe dawki nie zadziałały odpowiednio.

500mcg -500 mikrogramów jest to typowa dawka początkowa dla większości mężczyzn. Jeśli zadziała – nie ma potrzeby zwiększania dawki leku.

250mcg – Dawka ta może być użyta przez osoby, które są wrażliwe na wyższe dawki.

Zaburzenia Erekcji

Zaburzenia erekcji dotyczą coraz młodszych i sprawnych fizycznie mężczyzn a mimo to są ciągle tematem tabu. Coraz częściej odpowiadają za nie  współczesny styl

a procent zachorowań zwiększa się z wiekiem – na co wpływa również występowanie chorób współistniejących. Szacuje się, że problem z zaburzeniami erekcji (nie stosuje się już wg WHO określenia impotencja – używanego już za pejoratywne) dotyczy ok.8% męskiej populacji w wieku 20-29 lat.

Termin Zaburzenia erekcji stosuje się w odniesieniu do  grupy zaburzeń, skutkujących brakiem prawidłowego i wystarczająco długotrwałego wzwodu, który umożliwiłby  odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Wyróżnia się:

 • przypadki braku wzwodu
 • niepełnego wzwodu (a także za krótko trwającego
 • charakter pierwotny zaburzeń (mężczyzna od wieku dojrzewania nie mógł osiągnąć erekcji)
 • character wtórny (zaburzenia które pojawiły się po aktywnym życiu seksualnym).

O zaburzeniach erekcji można mówić jedynie, gdy przypadki braku lub niepełnej erekcji powtarzają się wielokrotnie oraz przez dłuższy czas (co najmniej ok. 1-6 miesięcy).

Kiedy zdarzają nam się pojedyncze przypadki braku wzwodu – najczęściej spowodowane są stresem i są to zupełnie normalne przypadki

Kilka ważnych informacji nt  na temat leczenia zaburzeń erekcji:

 • Przed zażyciem jakiegoś leku – zawsze konsultuj się z lekarzem przed zażyciem aby sprawdzić lek I jego wpływ na Twój organizm oraz aby otrzymać przeszkolenie w zakresie aplikacji leku.
 • Nie należy przyjmować leków o nieznanym pochodzeniu
 • Leki nie działają od razu- należy przyjąć je przed stosunkiem zgodnie z określonym w ulotce przedziałem czasowym( przed planowaną aktywnością seksualną)
 • czas działania leku jest różny, (w zależności do środka)
 • w razie braku skuteczności należy określić jej przyczynę, którą może być:
  • zbyt mała dawka leku,
  • przyjmowanie leków z posiłkami, alkoholem, palenie papierosów
  • zachowaniem zbyt małego odstępu czasowego przed stosunkiem
  • brak odpowiedniej stymulacji seksualnej,
  • inne:
   • poważne uszkodzenia neurologiczne, istotne uszkodzenia naczyń, zaawansowana cukrzyca, uszkodzenia penisa, czy zaburzenia psychiczne, depresje, wysoki stres

Zwiększenie efektywności działania MUSE:

Możliwe jest również zwiększenie efektywności działania leku MUSE dzięki  oddaniu moczu tuż przed zastosowaniem tabletki. Oddanie moczu powoduje nawilżenie cewki moczowej, a dzięki temu łatwiejsze podanie leku. Oddawanie moczu przed zażyciem leku zapobiega również jego “wypłukaniu”. Ważne jest również aby  wprowadzać cały aplikator do cewki. Również po  założeniu tabletki do aplikatora powinno rozmasować się prącie, ponieważ ułatwia to rozpuszczenia się preparatu. Pomaga również spacerowanie po aplikacji leku (ok 10 minut). Na efektywność leku wpływa również jego przechowywanie i stosowanie się do ulotki informacyjnej (prawidłowa aplikacja leku).

Dawkowanie

Początkowa dawka to zwykle 250 mcg. Jeśli dawka nie pomaga – po konsultacji z lekarzem, można ją zwiększyć.  Nie należy przekraczać 2 dawek na dobę i 7 dawek na tydzień.

Przechowywanie leku:

Szczelnie zamknięte opakowanie MUSE powinno się przechowywać w lodówce w temperaturze od 2 do 8oC. Działanie leku będzie bardziej efektywne, a aplikacja tabletki łatwiejsza po ogrzaniu lekarstwa do temperatury pokojowej. MUSE można przechowywać również w temperaturze pokojowej (poniżej 30oC) do dwóch tygodni maksymalnie.

Inne ważne uwagi :

Pamiętaj aby stosując MUSE używać prezerwatywy (jeśli nie chcesz żeby Twoja partnerka zaszła w ciążę) oraz nie stosować żelów nawilżających, które mogą zmniejszyc działanie leku.

Możliwe działania niepożądane:

Mimo kilku niedoskonałości leku np. stosowanie tej metody niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia cewki moczowej a sam środek aktywny :Alprostadil może powodować wzrost temperatury ciała, bóle głowy, zaczerwienienie twarzy i drgawki w skrajnych przypadkach prowadzić do uszkodzenia cewki moczowej.

Mimo wszystko jest to jeden z najbezpieczniejszych leków przede wszystkim w grupie pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, którzy przyjmują leki przeciwkrzepliwe a samo leczenie (Priligy, Caverject, CialisViagra) alprostadilem jest wysoce skuteczne. Użycie tego leku minimalizuje również często występujący przy lekach podawanych w formie wstrzyknięć “priapism”, czyli przetrwały wzwód.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do używania alprostadilu są zaburzenia krzepliwości krwi, zmiany naczyniowe oraz poważniejsze odkształcenia prącia. Środek nie jest również zalecany do stosowania u osób ze schorzeniami psychicznymi. Kuracja alprostadilem może przyczynić się do wzrostu dynamiki ukrwienia prącia i w rezultacie nawet przywrócić utraconą potencję.

Muse nie należy również stosować w przypadku chorób: szpiczak mnogi, , thrombocytopenia, białaczka, anemia sierpowata czy czerwienica. Pełną listę przeciwwskazań zawiera ulotka dołączona do opakowania

Zdolność prowadzenia pojazdów

Muse może powodować zawroty głowy lub senność. W razie wystąpienia któregoś z tych objawów nie należy prowadzić pojazdów.

Czy w czasie przyjmowania leku można spożywać alkohol?

Alkohol utrudnia uzyskanie erekcji. Nie spożywaj alkohol lub ogranicz jego spożywanie w czasie stosowania leku MUSE.