Przedwczesny Wytrysk

By całkowicie odciąć się od tego seksualnego kłopotu, konieczne jest nie tylko zrozumienie go, ale także zrozumienie siebie.

Oto nasz przewodnik dotyczący krępującego, dla pary, problemu seksualnego, który wyprany jest z powagi i nie zagraża zdrowiu.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk jest zaburzeniem seksualnym, nie chorobą. Dlatego też, nie istnieją żadne patogeny szczególnie związane z tym zaburzeniem (które klasyfikowane jest bardziej jako zwykły “problem”). Ta dysfunkcja bywa oznaką braku dojrzałości seksualnej lub wyjątkowo intensywnego pożądania seksualnego.

Sytuacja poprawia się, gdy regularnie uprawiasz seks, co sugeruje, że przedwczesny wytrysk ma podłoże psychologiczne. Rzeczywiście, obawy dotyczące współżycia lub partnera mogą być źródłem problemu. A “pragnienie, by się sprawdzić” podczas pierwszego stosunku może wywierać na mężczyznę presję psychiczną, co może prowadzić do przedwczesnego wytrysku.

Dlatego często zdarza się, że im większe zaufanie buduje para, tym rzadziej problem się manifestuje! Może się również zdarzać, że problem będzie zanikał z wiekiem. Rzeczywiście, mężczyzna zyskując z wiekiem doświadczenie i zaufanie do swoich umiejętności, potrafi powstrzymywać przedwczesny wytrysk, a z czasem całkowicie go kontrolować.

Jednak pary pozostające w długoletnich związkach są również narażone na zjawisko przedwczesnego wytrysku, nawet jeśli do tej pory nigdy nie doświadczały tego problemu seksualnego.

Istnieje wiele przyczyn prowadzących do przedwczesnego wytrysku:

kłótnianapięcie w małżeństwie
wysoki stres w życiu zawodowym lub osobistymtendencje do niepokoju
inne niepokojące objawy zapowiadające początki depresji

W powyższych przypadkach konieczne jest, by para skupiła się na komunikacji. Jeśli jest to trudne do osiągnięcia, można zwrócić się o pomoc do psychoterapeutów specjalizujących się w trudnych relacjach w związkach.

Oprócz tych przyczyn, “zaburzenie erekcji” może być również wymieniane przyczyna występująca na poziomie seksualnym lub związana z nadczynnością gruczołu krokowego na poziomie biologicznym. Zbyt krótki napletek może również powodować problemy seksualne, ale w tym przypadku konieczna jest konsultacja chirurgiczna zakończona ewentualną operacją, ponieważ Priligy (Dapoksetyna) będzie mniej skuteczny.

Inne przypuszczalne przyczyny:

poważny i przewlekły alkoholizmcukrzyca
nadciśnienieproblemy hormonalne
guzy mózgu

Objawy i oznaki przedwczesnego wytrysku

W zasadzie możliwe jest, by mężczyzna kontrolował swój wytrysk, jeśli jednak nie jest w stanie tego zrobić, istnieją odpowiednie leki i ćwiczenia na samoopanowanie przeznaczone do opóźnienia orgazmu.

Efektem wytrysku jest połączone działanie nadciśnienia spermy w sterczowym odcinku cewki moczowej, rozluźnienia prążkowanego zwieracza cewki moczowej i skurczu mięśni dna miednicy, pozwalające na uwolnienie nasienia. “Przedwczesny” wytrysk następuje (średnio) w pierwszych minutach penetracji pochwy. Taki orgazm, powodowany intensywnymi myślami, może również nastąpić w trakcie gry wstępnej, gdy pożądanie jest tak silne, że nie da się go kontrolować.

Uwaga: Trudno jest mówić o “idealnej długości” stosunku płciowego, podobnie jak niewłaściwe jest uważanie kilkuminutowego stosunku za zbyt krótki, tylko dlatego, że seks jest unikalny dla każdej pary, a najlepszym lekarstwem na powtarzające przedwczesne wytryski jest bezpośrednia rozmowa ze swoim partnerem. Pamiętaj również, że penetracja i wytrysk absolutnie nie są synonimami przyjemności, a każda para będzie miała swoje własne środki i metody, by osiągnąć spełnienie. Podstawą jest rozmowa!

Leczenie

Leki na przedwczesny wytrysk są róże, różnie też bywa z ich skutecznością. Mężczyzna musi poznać własne ciało, tak by mógł nauczyć się rozpoznawać doznania przed orgazmem. A także zminimalizować objawy, którymi kierują czynniki wprowadzające niepokój w życie seksualne pary.

Oprócz tego, dostępne są również leki na receptę, które umożliwiają lepszą kontrolę objawów. Tak więc, istnieją dwa etapy, których należy przestrzegać w trakcie leczenia.

  1. Początkowo należy umieścić pacjenta w warunkach sprzyjających wyzdrowieniu, tłumiąc objawy (na przykład, zaleca się konsultację się ze specjalistą, seksuologiem lub psychologiem).
  2. Po tym następuje terapia seksualna, która pilnuje, żeby problem został wyleczony. Nie zaleca się wykonywania zastrzyków do ciał jamistych, stosowania PDE 5, tramadolu, leków antyblokerów, lub doprowadzania się do orgazmu poza stosunkami seksualnymi (które zazwyczaj prowadzą do gwałtownej stymulacji).

Istnieją inne sposoby, by opóźnić wytrysk i zapobiegać przedwczesnej ejakulacji. Jednym z nich jest “Technika Ucisku”.

Ma ona miejsce wtedy, gdy partner dociska końcówkę napletka (fałd skóry penisa) kciukiem lewej dłoni i palcem wskazującym a kciukiem prawej dłoni wykonuje ćwiczenia nasady penisa. Ćwiczenie to musi być wykonywane przez 10 do 15 sekund, gdy penis jest we wzwodzie. By móc zastosować tę metodę, mężczyzna musi być w stanie rozpoznać, kiedy nie może dłużej kontrolować wytrysku.

Inna metoda, Start-Stop, zatrzymuje ruch tam i z powrotem w chwili, gdy mężczyzna odczuwa zbliżający się wytrysk i wznawia stosunek, gdy uczucie wytrysku mija (od 20 do 45 sekund).

Wskazane jest również, by spróbować metod relaksacyjnych przełamujących negatywne mentalne bariery, które powodują przedwczesny wytrysk. Proponowane są tu joga, medytacja lub na przykład wypróbowanie hipnozy.

Źródła

  • Co można zrobić z przedwczesnym wytryskiem: Nietylkomoment.pl
  • Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek: Poradnikzdrowie.pl
  • Wytrysk przedwczesny: Wikipedia

Pozostałe informacje

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia