Ventolin

Ventolin jest skutecznym lekiem na astmę

Astma jest chorobą przewlekłą, bardzo rozpowszechnioną na całym świecie. Obecnie około 1 na 20 osób jest astmatykiem. Na szczęście opracowano wiele leków (w tym Ventolin), których składniki aktywne są łatwe w użyciu i tak skuteczne, że zapewniają szybką ulgę. Zapewniają również dłuższe przerwy i zmniejszenie ataków z upływem czasu.

Tymczasem przedstawiamy małe przypomnienie różnych istniejących metod i zakres ich leczenia. Ponieważ zanim kupisz Ventolin ważne jest, byś został dobrze poinformowany i mógł uniknąć wszelkiego ryzyka związanego z tym leczeniem!

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Różnorodne metody leczenia przewidziane dla astmatyków
Firmy farmaceutyczne opracowały dwa główne rodzaje leczenia w celu złagodzenia objawów choroby osób cierpiących na astmę, które pomagają im prowadzić codzienne życie bez większych ograniczeń.

Z jednej strony istnieje leczenie prewencyjne. Leki zapobiegawcze stworzono w celu zmniejszenia ryzyka wywołania ataku astmy, działają z wyprzedzeniem, bezpośrednio na układ immunologiczny astmatyka.

Z drugiej strony, istnieje również wiele tak zwanych leków « odciążających » , które jak sama nazwa wskazuje, szybko zmniejszają główne objawy astmy, gdy te już wystąpią.

Co to jest astma?

Ventolin stosowany jest w leczeniu, a także w zapobieganiu atakom astmy

Ventolin jest jednym z najbardziej skutecznych leków zapobiegających atakom astmy. Zatem oczywiste jest, że stał się on najbardziej polecanym przez specjalistów leczeniem na przestrzeni lat. Popularność jego wynika z podwójnego działania.

Rzeczywiście, to przede wszystkim uśmierzanie objawów, które przynosi ulgę, co oznacza, że jego substancja czynna jest bardzo skuteczna, gdy następuje atak lub zaczyna się pojawiać zwiększona trudność w oddychaniu.

Jednak wielu ekspertów  poleca również stosowanie Ventolin jako leczenie zapobiegawcze w celu opóźnienia i odparcia w miarę możliwości ataków astmy.

W związku z tym, że lek ma podwójne działanie, działa zarówno jako leczenie zapobiegawcze, jak i uśmierzające, które spowodowały, że Ventolin jest tak popularny i powszechnie stosowany przez osoby chorujące na astmę.

Kolejną zaletą tego leku jest jego bardzo zwarty format ułatwiający przenoszenie. To wyjaśnia, dlaczego tak jest chwalony przez lekarzy i dlatego cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów.

Ponadto pozytywną stroną Ventolinu jest jego szybkie działanie na objawy astmatyczne, (odczujesz korzyści działania Ventolinu w ciągu kilku minut, i możesz szybko uspokoić atak), jego działanie jest również długotrwałe (substancja czynna obecna jest w organizmie od 5 do 6 godzin po podaniu dawki).

Czym jest Ventolin Salbutamol?

Ventolin jest lekiem na astmę opracowanym przez GlaxoSmithKline. Lek ten rozszerza oskrzela, jego składnik czynny działa bezpośrednio przy źródle astmatycznego problemu. Uwalniając « oskrzelowe » włókna mięśniowe, Ventolin zwiększa ich wielkość.

To odprężenie zatrzymuje skurcz w płucach w bardzo krótkim okresie czasu. Skurcz ten jest charakterystycznym objawem i jednym z najbardziej uciążliwych objawów w czasie ataku astmy. Oskrzela są rozszerzane, co pomaga większej ilości powietrza przedostać się do płuc, szybko zmniejsza kryzys i w ciągu kilku minut przywraca normalne oddychanie.

Ze względu na skuteczność substancji czynnej Ventolin to lek, który jest polecany nie tylko w leczeniu astmy i atakach towarzyszących tej chorobie, ale jest również polecany w trakcie leczenia innych chorób układu oddechowego, takich jak rozedma płuc, zapalenie oskrzeli, a nawet zapalenie płuc.

Salbutamol, potężny aktywny składnik Ventolin

Jeśli Ventolin jest tak skuteczny, to właśnie dzięki aktywnemu składnikowi, salbutamolowi. Jest to cząsteczka, która rozszerza oskrzela w Ventolinie, i która w bardzo krótkim czasie umożliwia odciążenie skurczu oskrzeli. W ten właśnie sposób zatrzymuje ataki astmy.

Salbutamol przepisywany jest pacjentom jako inhalator, ponieważ w tej właśnie formie jego czas działania jest najszybszy, ponieważ działa bezpośrednio na mięśnie gładkie oskrzeli. Jednakże, istnieją inne mniej znane formy, takie jak syrop, zwłaszcza w przypadku osób, które nie codziennie używać inhalatora (na przykład te, które mają gwałtowne napady kaszlu).

Należy również pamiętać, że Salbutamol jest uważany za substancję dopingującą. Szczególnie rozpowszechniony w kolarstwie (8 na 10 zawodowych kolarzy korzystało z salbutamolu bez rozpoznanego zapalenia dróg oddechowych), nierzadko lekkoatleci otrzymują pozytywny wynik testu i zawieszani za stosowanie substancji dopingującej.

Jest zatem konieczne, abyś zwrócił uwagę na sposób, w jaki z niego skorzystasz, jeśli jesteś wyczynowym sportowcem. Pamiętaj, aby złożyć dokładny, umotywowany wniosek do Francuskiej Agencji walczącej z dopingiem, by możliwe było zdobycie pozwolenia na branie udziału w zawodach.

Salbutamol jest więc potężnym składnikiem czynnym, jego stosowanie i dawkowanie powinno być dokładnie monitorowane przez lekarza, aby nie ryzykować przedawkowania i negatywnego wpływu na zdrowie.

Kiedy powinienem stosować to leczenie?

To leczenie jest zazwyczaj przepisywane w przypadku: ataku astmy, ostrego ataku astmy, przedwczesnego porodu (Salbutamol pozwala, oprócz rozluźnienia oskrzeli, rozluźnić mięśnie macicy, co upraszcza proces rodzenia) lub gdy we krwi pacjenta wykryto nadmiar potasu (znany jako hiperkaliemię).

Tak więc Ventolin jest lekiem polecanym najczęściej dla osób cierpiących na astmę w ostrej lub niewywołującej objawów fazie.

Pamiętaj jednak, że lekarze mają tendencję do łączenia tego leku z innymi lekami rozszerzającymi oskrzela, takimi jak kortykosteroidami lub tlenoterapią, dla lepszej wydajności w przypadku poważnego lub ostrego ataku. Na przykład, gdy jeden z nich zmusza pacjenta do nagłej hospitalizacji.

Głównym zastosowaniem Ventolinu jest znaczne zmniejszenie kaszlu w czasie ataku astmy, jak również trudnym lub bolesnym oddychaniu poprzez rozluźnienie mięśni oskrzeli, umożliwiając dostanie się powietrza do płuc w normalny sposób.

U niektórych osób, które cierpią z powodu częstoskurczu w trakcie wystąpienia napadu, Ventolin również obniża tętno z szybkiego do normalnego.

W razie nagłego wypadku

Jeśli astmatyk odczuwa pierwsze objawy nagłego ostrego ataku, konieczne jest wezwanie pogotowia i szybkie udanie się do szpitala. W przypadku poważnego lub ostrego ataku, pojedyncza dawka Ventolinu może nie wystarczyć, by uspokoić oskrzela i umożliwiać pacjentowi szybki powrót do normalnego oddychania.

Ponadto, nie jest możliwe, by dokładnie przewidzieć datę i czas następnego ataku astmy, gdyż są one wywoływane samoczynnie i losowo. Z tego powodu wielkość  i zwarta postać leku Ventolin jest idealna dla astmatyków, gdyż mogą go mieć przy sobie cały czas. W przypadku wystąpienia ataku ważne jest, by móc chwycić Ventolin szybko, bez szukania go przez kilka bardzo bolesnych minut.

Kiedy Ventolin nie powinien być używany?

Oprócz środków ostrożności wymienionych poniżej, Ventolin nie jest polecany pacjentom z nadwrażliwością na substancję czynną, lub każdą inną substancję wchodzącą w skład. Nietolerancja przejawia się głównie w kaszlu i mimowolnych skurczach oskrzeli. Leczenie należy natychmiast przerwać, gdy wystąpią wyżej wymienione objawy.

W celu upewnienia się, że twój organizm jest kompatybilny z regularnym zażywaniem leku Ventolin, radzimy konsultację lekarską. Lekarz będzie w stanie zidentyfikować potencjalne problemy, które mogą stanąć na przeszkodzie w stosowaniu Ventolinu.

Jak stosować ten lek?

W tej części skupimy się na stosowaniu leku Ventolin w jego najbardziej rozpowszechnionej formie, czyli inhalatorze z odmierzoną dawką. Ta forma podawania Ventolinu jest odpowiednia dla dorosłych, dzieci, a nawet w niektórych przypadkach niemowląt.

 1. Zdejmij pokrywę końcówki Ventolinu
 2. Wstrząśnij buteleczkę inhalatora
 3. Włóż poziomo końcówkę Ventolinu do ust
 4. Wydychaj głęboko i opróżniaj płuca
 5. Wdychaj całą dawkę zaciskając usta wokół końcówki inhalatora, naciskając jednocześnie górny przycisk

Dla osób potrzebujących bardziej szczegółowych informacji na temat powyższych kroków, załączamy film podsumowujący wszystkie ruchy:

Uwaga: jeśli kupiłeś ten produkt, wskazane jest, byś nacisnął przycisk dwukrotnie (odpowiednik dwóch dawek), trzymając go z dala od twarzy. Powtórz ten proces, jeśli lek Ventolin nie był używany przez ponad 15 dni.

Jeśli zapomnisz przyjąć dawkę leku Ventolin, nie panikuj! Czego absolutnie nie możesz robić, to przyjmować dwóch dawek jednocześnie z zamiarem pokrycia pominiętej dawki. Jeśli to zrobisz, jesteś narażony na ryzyko przedawkowania! Przyjmij zwykłą dawkę, bez niepotrzebnego dodawania kolejnej. Z drugiej strony, jeśli szybko zdasz sobie sprawę, że zapomniałeś zażyć leku, możesz bezpiecznie przyjąć dawkę Ventolinu, ale tylko z lekkim przesunięciem w harmonogramie.

Jakie dawki powinienem przyjmować?

W przypadku “nieznacznej” trudności w oddychaniu:

Jeśli wystąpią trudności w oddychaniu, dawka 1 do 2 wdechów Ventolinu powinna wystarczyć, by poprawić twój oddech. Jednakże, jeśli po kilku minutach nadal odczuwasz dyskomfort, powtórz przyjęcie 1-2 dawek tego przeciwastmatycznego leku.

Osoba dorosła powinna powtarzać przyjmowanie od 6 do 10 dawek dziennie. Ważne jest, by nie przekraczać 15 dawek w ciągu 24 godzin, ponieważ możliwe jest przedawkowanie i związane z tym powikłania. Jeśli okaże się, że dawka 15 wdechów dziennie nie jest dla ciebie wystarczająca, skonsultuj się z lekarzem, by rozważyć dodatkowe przyjmowanie Ventolinu.

W przypadku silnego lub gwałtownego ataku:

Pamiętaj, w przypadku wystąpienia ostrego ataku, powinieneś natychmiast wezwać pogotowie. Do czasu przybycia karetki, możesz wymierzyć 2 do 6 wdechów Ventolinu. Powtarzaj wdechy co 5 do 10 minut, czekając na pomoc.

Dla dzieci:

Dla dzieci w wieku powyżej 6 lat z okresowymi problemami układu oddechowego, jeden wdech leku Ventolin jest wystarczający, by przywrócić normalne oddychanie. Proces należy powtórzyć średnio 4 razy dziennie (dwa razy mniej niż u dorosłych). Kluczowym wyzwaniem jest nauczenie dziecka właściwego samodzielnego korzystania z leku Ventolin.

Aby to zrobić, należy szczegółowo wyjaśnić i nadzorować pierwszą dawkę przyjmowaną przez dziecko. Konieczna może okazać się pomoc w pierwszych dniach.

Środki ostrożności

Przed pierwszym użyciem Ventolinu wskazana jest konsultacja z lekarzem. W niektórych przypadkach podawanie leku może być bardzo groźne dla zdrowia, dlatego też konieczna jest konsultacja medyczna, jeśli znajdujesz się w jednej z poniższych sytuacji:

Ciąża

W przypadku ciąży absolutnie konieczne jest zasięgniecie porady lekarza. Rzeczywiście, użycie Ventolinu i wchłanianie jego składnika aktywnego może być szkodliwe dla płodu, gdyż powoduje wzrost częstotliwości akcji serca.

Zaburzenia serca

Gdy pacjent cierpi z wcześniej zdiagnozowane problemy serca i ciśnienie tętnicze, zażywanie tego leku należy ściśle kontrolować.

Epilepsja

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na ataki epilepsji, przed zastosowaniem Ventolinu skonsultuj się z lekarzem.

Kwasica mleczanowa

Jeśli test przed pierwszą dawką Ventolinu wskazuje nadmiar kwasu mlekowego w organizmie.

Ponadto, wiele przypadków przedawkowania odnotowano po podjęciu błędnej decyzji lub decyzji innej niż zalecana przez lekarza. W przypadku przedawkowania, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych objawów, należy natychmiast skontaktować się ze służbami ratunkowymi lub centrum zatruć w najbliższej okolicy:

 • szybki i nieprawidłowy postęp niekontrolowanego zdenerwowania: niekontrolowane drżenie kończyn, trudności w mówieniu i oddychaniu, suchość w jamie ustnej
 • wywołanie zawału serca: silny ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, tachykardia
 • wzrost problemów żołądkowych i zawroty głowy: silne nudności, wymioty, zawroty głowy potencjalnie prowadzące do chwilowej utraty przytomności, niezdolność utrzymania pionowej postawy
 • drgawki

Przechowywanie Ventolinu

Ventolin ma trwałość 2 lata. Przed podjęciem leczenia upewnij się, że data ważności wytłoczona na opakowaniu nie przekracza terminu ważności.

Jeśli zorientujesz się, że użyłeś przeterminowanego Ventolinu, natychmiast wezwij pogotowie.

Ventolin przechowywany jest w zbiorniku ciśnieniowym. W związku z tym podlega takim samym zasadom, jak inne leki tego rodzaju. Oznacza to, że nie jest wskazane, by:

 • wystawiać lek na wysoką temperaturę, nie przekraczać 30°C
 • wystawiać lek na działanie promieni słonecznych
 • wystawiać lek na działanie ognia, nawet gdy pojemnik jest całkowicie pusty
 • przekłuwać (istnieje ryzyko małej eksplozji)

Jakie są skutki uboczne Ventolinu?

Ventolin nie jest uważany za lek wysokiego ryzyka, jednak każda osoba jest inna i reakcja na leczenie, nawet niewielka, może być bardzo różna. Główne działania niepożądane Ventolinu, które zostały zgłoszone to:

Jakie są skutki uboczne Ventolinu?

występowanie bólów głowy, niewielkie lub bardzo silnedrgawki w ciągu kilku minut od zastosowania leczenia
tachykardia (przyspieszone bicie serca)suchość w ustach, trudności w przełykaniu
mrowienie mogące wystąpić w niektórych częściach ciała

Jeżeli powyższe objawy utrzymują się i stają przeszkodą w codziennym życiu, należy szybko skonsultować się z lekarzem. Będzie on mógł wtedy doradzić, stosować lub nie lek Ventolin. W przypadku negatywnej odpowiedzi, może on wskazać inne rozwiązania z podobnymi walorami, ale bardziej odpowiednimi dla twojego organizmu.

Inne leki i Ventolin?

hydrochlorotiazyd, furosemid (Lasix …)niektóre beta-blokery: propranolol (Avlocardyl …), nadolol (Corgard …)
digoksynatrójpierścieniowe (trójcykliczne) leki przeciwdepresyjne
niektóre leki rozszerzające oskrzela, takie jak Terbutalina lub Salmeterolatomoksetyna
inhibitory monoaminooksydazydekstroamfetamina (Dexedrine …)
dopaminadobutamina

Przeczytaj pełną listę na ulotce informacyjnej dołączonej do Ventolinu.

W jaki sposób mogę kupić Ventolin Online & w Polsce?

Salbutamol jest lekiem wydawany na receptę. Jak wszystkie leki tego rodzaju, można kupić po okazaniu ważnej recepty. Aby ją dostać, wystarczy umówić się z lekarzem.

Jak zamówić Ventolin w aptece

Jest to najbardziej konwencjonalny sposób: po badaniu ogólnym i przeanalizowaniu historii zdrowia, lekarz potwierdzi, czy stosowanie leczenia nie zagraża zdrowiu. Kolejnym krokiem jest udanie się do apteki i zakup Ventolinu. Takie rozwiązanie, choć najbardziej typowe, czasami jest zbyt długie i frustrujące. Osoby korzystające z tego leczenia na ogół cierpią na astmę od dzieciństwa. Znają je i regularnie stosują, ale muszą wrócić do lekarza, by odnowić receptę i dokonać zakupu leku w aptece.

Ventolin do kupienia z receptą online

W ostatnich latach, astmatycy mogą kupić Ventolin online, bezpośrednio w aptekach internetowych.

W rzeczywistości, niektóre kliniki oferują badania lekarskie online, by sprawdzić stan zdrowia pacjenta. Konsultacje online odbywają się przy użyciu szczegółowego kwestionariusza wypełnianego przez pacjenta, który dotyczy zdrowia, historii medycznej oraz wszelkich informacji medycznych o których musi wiedzieć lekarz. Wypełniony kwestionariusz jest następnie weryfikowany przez zespół medyczny, który decyduje o umożliwieniu pacjentowi podjęcia leczenia. Jeżeli lekarz zezwoli na podjęcie leczenia, pacjent może kupić Ventolin online i otrzymać go od 24 do 48 godzin.

Prawo do zakupu leków na receptę przez internet jest różne w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Upewnij się, czy możesz zamówić Ventolin kontaktując się z agencją ochrony zdrowia należącą do danego kraju.

Należy pamiętać, że w każdym przypadku, czy to przy zakupie w stacjonarnej aptece, czy online, Ventolin ma wiele zalet. AlfaDoc zawsze poleca przeprowadzenie konsultacji medycznej z lekarzem, który wypisze receptę. Idąc do lekarza po receptę, skorzystaj z okazji i kompleksowo się przebadaj.

Jaka jest cena leku Ventolin Salbutamol Online & w Polsce?

Jak wyjaśniono powyżej, lek sprzedawany jest na receptę. Cena tego antyastmatycznego leku produkowanego przez laboratoria GlaxoSmithKline (GSK) przez niektórych użytkowników może być uważana za stosunkowo atrakcyjną. Jeśli chodzi o cenę, Ventolin należy do klasy leków dostępnych tylko na receptę, więc apteki mogą narzucać marżę wedle własnego uznania. Należy również pamiętać, że lek jest do 65% refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Ventolin Cena: Ventolin kupić w apteki – w Polsce

Ceny Ventolinu w aptece wahają się od 4€  do 8€  za inhalator. Do tej ceny powinieneś doliczyć koszt konsultacji medycznej.

Ventolin Cena: Ventolin kupić online

Cena Ventolinu sprzedawanego w internecie jest stosunkowo wyższa,waha się od 15€  do 20€  za 1 inhalatora. Cena konsultacji i usług online są wliczone w cenę.

Uwaga: Uważaj na strony internetowe oferujące zakup lub złożenie zamówienia online na promocyjny « tani Ventolin » lub « Ventolin bez recepty ».

Strony te oferują nienormalnie niskie ceny na fałszywe leki przeciwastmatyczne.

Zauważ, że we wszystkich przypadkach, nawet jeśli proces zakupów lub zamawiania online ma wiele zalet, AlfaDoc zawsze zaleca przeprowadzenie konsultacji medycznej z lekarzem, który wyda receptę. Jeśli musisz iść do lekarza, by odebrać receptę, skorzystaj z okazji i przeprowadź kompleksowe badania.

Źródła

 • Ventolin (aerozol bezfreonowy) – Salbutamolum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
 • Ventolin (salbutamol) – płyn do inhalacji z nebulizatora: Bazalekow.mp.pl
 • Reliever inhalers: Asthma.org.uk
 • Ventolin HFA: Drugs.com

Pozostałe informacje dostępne na Ventolin online