Yasmin

Yasmin jest dwuskładnikową pigułką antykoncepcyjną produkowaną przez laboratoria Bayer. Istnieje na rynku od 2000 roku.

Pigułka ta staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej uniwersalne funkcje. Tak więc, oprócz tego, że jest bardzo skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, jest również doskonałą metodą w leczeniu trądziku.

Kup Yasmin Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Ponadto Yasmin ma także dodatkowe zastosowania: zwalcza nadciśnienie, zatrzymywanie wody oraz zwiększanie masy ciała. Sprawdź nasz obszerny przewodnik na temat Yasmin (znana również jako Yasmine).

Prezentacja i skuteczność tej pigułki

Yasmin składa się z dwóch hormonów: estrogenu (etynyloestradiol) i progesteronu (drospirenon), najnowszej generacji. Każda pigułka zawiera 0,03mg estrogenu i 3mg progesteronu, więc jest to pigułka o bardzo niskiej dawce.

Ze względu na obecność progestagenu, Yasmin zaliczana jest do pigułek czwartej generacji. Drospirenon jest bardzo zbliżony do naturalnego hormonu progesteronu, niweluje zatrzymywanie się wody w organizmie w odróżnieniu do niektórych pigułek, które jedynie aspirują do szanowania naturalnej równowagi hormonalnej.

Yasmin to odmierzona minipigułka w postaci blistra z 21 jednofazowymi pigułkami. Innymi słowy, wszystkie pigułki zawierają taką samą dawkę progesteronu i estrogenu. Podstawowym działaniem Yasmin jest jej wpływ na usypianie owulacji oraz na endometrium, którego środowisko pod wpływem Yasmin zmienia się na niekorzystne, co zapobiega implantacji. Hormony w ten sposób neutralizują skutki fazy hipo.

Czy jest to skuteczna pigułka antykoncepcyjna?

Jej wskaźnik Pearla jest bardzo dobry. Przypominamy, że wskaźnik Pearla mierzy liczbę ciąż na 100 kobiet w pierwszym roku stosowania pigułki, z uwzględnieniem błędu.

Przede wszystkim wynik wskaźnika w doskonałych warunkach użytkowania, jak również w warunkach rzeczywistych, jest wysoki (0,09 do 0,57). Z drugiej strony, jeśli porównać te dwa wyniki, luka jest bardzo niska. Wskaźnik zaufania jest stosunkowo wysoki w porównaniu do innych pigułek.

Dla kogo jest? Korzyści ze stosowania pigułki Yasmin

Dwuskładnikowa doustna pigułka antykoncepcyjna Yasmin, to pigułka zawierająca progestagen, drospirenon, który w naturalny sposób zwiększa wydzielanie moczu. To niesie za sobą trzy zalety.

Wstrzymuje gromadzenie wody w organizmie

Progestagen działa moczopędnie, przeciwdziała efektom zatrzymywania wody i soli spowodowane przez inne rodzaje progestagenów (w tym te starszych generacji), które wydają się im sprzyjać. Retencja wody następuje wtedy, gdy organizm magazynuje zbyt dużo wody i może przekształcać ją w obrzęki. Dzieje się tak, gdy wydalamy mniej niż wchłaniamy. Nadmiar wody przechowywany jest w tkankach i powoduje obrzęk.

Zatrzymywanie wody idzie często ręka w rękę z zatrzymywaniem soli, ponieważ sól wchłania wodę. Jest to również spowodowane nadmierną absorpcją soli przez nerki. Łączą się one i zamieniają w tłuszcz, co może być spowodowane przyrostem masy ciała, jak również uczuciem ciężkich nóg, wzdęcia i tkliwość piersi. Z tym hormonem, odprowadzanie z moczem jest bardzo ważne i zapobiega występowaniu retencji wody, ponieważ zwiększona jest praca nerek.

Przeciwdziała nadciśnieniu

Drugą zaletą Yasmin jest to, że przez pobudzanie do wydalania moczu z powodu  moczopędnego działania, Yasmin wpływa również na ciśnienie krwi (przyczyniając się do zmniejszenia objętości krwi, serca musi pracować) i niewydolność serca (ze względu na ilość filtrowanej przez nerki krwi wzrasta, a tym samym zmniejsza skumulowane ilości wody i soli). Może być istotne dla kobiet doświadczających opuchnięcia brzucha, kostek i nóg wraz z nadchodzącą miesiączką, a które poszukują wsparcia anty mineralokortykoidowego.

Przeciwdziała trądzikowi i przyrostowi masy ciała

Inne korzyści płynące z dwuskładnikowej hormonalnej antykoncepcji doustnej Yasmin, to takie, że jej progestageny mają również bardzo niskie efekty androgenne. W związku z tym pigułka Yasmin działa jako silny lek przeciwtrądzikowy. Kobiety z trądzikiem lub wysoką androgeniczną aktywnością hormonalną (zbyt duże owłosienie ciała, wydzielanie sebum, które produkuje trądzik) będą czuły się komfortowo stosując Yasmin, bo odnajdą w tej pigułce skuteczny środek antykoncepcyjny, który ma również zalety estetyczne.

Inną korzyścią zapewnioną przez androgenne efekty pigułki Yasmin jest jej doskonałe działanie hamujące wzrost masy ciała. W przeciwieństwie do innych pigułek antykoncepcyjnych o różnych składach (które często sprawiają, że tyjesz, ponieważ wzmagają one apetyt apetyt), progestagen zawarty w Yasmin pozwala na utratę wagi!

Poza tym, moczopędne i przeciw androgeniczne właściwości związane z progestagenem zawartym w Yasmin w znacznym stopniu zmniejszają ból związany z menstruacją.

Na koniec: ta hormonalna antykoncepcja ma bardzo niską dawkę estrogenu, który nie ma wpływu na zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne.

Jak stosować Yasmin?

Pigułka Yasmin występuje w postaci blistra z 21 tabletkami. Jest to pigułka jednofazowa. która musi być przyjmowana codziennie w określonych godzinach w ciągu kolejnych 21  dni. Ponieważ wszystkie tabletki są identyczne pod względem zawartości i składu, zachowaj kolejność pokazaną na opakowaniu, a po zakończeniu cyklu upewnij się, że każda sztuka została połknięta.

Na przykład niektóre kobiety zapominają, że już zażyły pigułkę i tym samym przyjmują podwójną dawkę (choć nie ma to żadnego wpływu na zdrowie i efektywność, ma za to na cykl), lub, co gorsza, całkowicie zapominają połknąć dzienną dawkę i zachowują się tak, jakby były nadal chronione, gdy narażają się na ryzyko. Pamiętaj, że jeśli zdałaś sobie sprawę, że zapomniałaś zażyć pigułkę, ogranicz ryzyko postępując zgodnie z procedurami (informacje poniżej).

Jakie dawki pigułki Yasmin są dostępne?

Po zażywaniu pigułki bez przerwy przez 21 dni (co musi prowadzić do opróżnienia blistra), robisz maksymalnie 7-dniową przerwę. Nastąpi wówczas krwawienie podobne do okresu.

Po 7 dniach (tj. ósmego dnia): musisz rozpocząć ponowne przyjmowanie pigułki, rozpoczynając nowy blister, ponieważ nawet jeśli jesteś chroniona przed niepożądaną ciążą w trakcie 7-dniowej przerwy, nie będziesz chroniona ósmego dnia. Może okazać się, że krwawienie z powodu odstawienia występuje dłużej niż 7 dni. Nie zmienia to faktu, że musisz rozpocząć kolejny blister jak zwykle dzień po przerwie.

Mówimy “krwawienia z powodu odstawienia”, ponieważ nie jest to standardowa miesiączka, ale fałszywy okres. W rzeczywistości miesiączka nie istnieje, ponieważ owulacja została zatrzymana i podwzgórze-przysadka-jajnik zostały uśpione.

Dlatego biorąc Yasmin powtarzasz 21/7-dniowy schemat, z nadejściem krwawienia z powodu odstawienia w ciągu ostatnich 7 dni, gdy nie przyjmujesz pigułki antykoncepcyjnej.

Możesz jednak zdecydować się przesunąć pojawienie się ‘okresu’, omijając przerwę i łącząc dwa blistry.

Zatem będziesz przyjmować pigułkę antykoncepcyjną przez kolejne 42 dni, po których możesz wznowić normalny cykl robiąc  7-dniową przerwę. Nastąpi wtedy krwawienie spowodowane odstawieniem. Odwrotnie, można przewidzieć krwawienie w następnym cyklu obserwując krótszy czas cyklu, zażywając wcześniej pigułki z nowego blistra. Kolejny “okres” dostaniesz zatem o taką samą liczbę dni wcześniej, o jaką zaczęłaś kolejne opakowanie.

Omijanie okresu może doprowadzić do pojawienia się plamienia lub krwawienia, zwłaszcza jeśli skrócisz przerwę między blistrami antykoncepcji.

Jak mogę zamienić moją pigułkę antykoncepcyjną na Yasmin?

Pigułkę Yasmin możesz zacząć stosować po jakiejkolwiek metodzie antykoncepcyjnej lub jako pierwszą metodę kontroli urodzeń. Lekarz ginekolog powinien koniecznie przeprowadzić z tobą wywiad medyczny i wyeliminować czynniki ryzyka.

Można przejść z dwuskładnikowej pigułki 2 lub 3 generacji na Yasmin, zażywając pierwszą pigułkę dzień po zakończeniu poprzedniej.

W tym przypadku nie rób tygodnia wolnego. Jeśli chcesz zrobić tygodniową przerwę, zażyj Yasmin nie później niż dzień po zwykłej 7-dniowej przerwie.

Innymi słowy, postępujesz tak samo jak wtedy, gdy rozpoczynałaś nowy blister i połykałaś pierwszą tabletkę poprzedniej pigułki, tylko tym razem będzie to Yasmin. Powyższe ma zastosowanie, jeśli twoja poprzednia pigułka była 21-dniowa. Jeśli pigułka miała  28 dni, z 7 sztukami placebo, zażywasz Yasmin po ostatniej tabletce ze starego blistra.

Jeśli metodą antykoncepcyjną jest pierścień dopochwowy lub plaster przezskórny: zażyj pierwszą pigułkę Yasmin dniu usunięcia antykoncepcji. Musisz to zrobić nie później niż w ciągu siedmiu dni, gdy jest to dzień planowanej wymiany pierścienia dopochwowego lub wymiana plastra, weź pierwszą pigułkę z blistra nowej antykoncepcji.

Można również zdecydować się zażywać progestagenową antykoncepcję stosując dwuskładnikową pigułkę, taką jak Yasmin. Niezależnie od wybranej metody leku, jedyną regułą jest zastosowanie mechanicznej niehormonalnej metody antykoncepcyjnej przez kolejnych 7 dni.

Jeśli stosujesz progestagenową pigułkę: Możesz przeprowadzić zamianę w dowolnym momencie cyklu.

Jeśli miałaś hormonalną wkładkę wewnątrzmaciczną lub implant: zrób zamianę dnia wymiany urządzenia.

Jeśli dostajesz kwartalne zastrzyki progestagenowe: przenosisz się na pigułkę w dniu, gdy miałaś otrzymać zastrzyk.

Jeśli Yasmin to twoja pierwsza metoda antykoncepcyjna: zażyj ją pierwszego dnia miesiączki. W tym przypadku pigułka została przepisana ci jako lek pierwszego wyboru. Najprawdopodobniej pigułki  drugiej generacji nie są dla ciebie odpowiednie lub istnieją przeciwwskazania. Wskazane jest, by lekarz dokładnie ci je wyjaśnił oraz przeprowadził badania.

Jeśli dokonałaś aborcji w pierwszym trymestrze ciąży: nie istnieją żadne szczególne środki, których powinnaś przestrzegać podczas przyjmowania lub wznawiania pigułki Yasmin. Jeśli jednak aborcja lub poronienie odbyło się w drugim trymestrze, przeczekaj 21 lub 28-dniowy cykl zanim zastosujesz po raz pierwszy lub wznowisz pigułkę Yasmin. Zastosuj również mechaniczną niehormonalna antykoncepcję.

Możesz również odczekać dłużej niż 28 dni, w tym przypadku koniecznie zastosuj mechaniczną niehormonalną antykoncepcję, zanim zaczniesz stosować Yasmin, kontynuuj przez kolejnych 7 dni.

Przeoczenie pigułki Yasmin

Istnieją aplikacje pomagające uniknąć zapominania o pigułce!

Sporadyczne przeoczenie pigułki może się przydarzyć, szczególnie na początku, z wielu powodów i przyczyn. Problem ten mogą rozwiązać niektóre nawyki, takie jak codzienne rytuały lub proste przypomnienie w telefonie.

W pewnych momentach zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza po przerwie pomiędzy dwoma blistrami, oraz gdy ponownie zażywasz kolejny blister. Jest to statystycznie najczęstszy okres, gdy zapominasz o pigułce, a biologicznie najbardziej zagrożony pod względem ciąży.

Zapominanie o pigułce niesie za sobą ryzyko i powinnaś podjąć odpowiednie środki, by zminimalizować konsekwencje.

Istnieją pewne zasady, o których powinnaś pamiętać, byś mogła być gotowa na każdą ewentualność.

By mogły być skuteczne, dwuskładnikowe pigułki działają na owulację i śluzówkę macicy, które są kontrolowane przez podwzgórze znajdujące się w dolnym obszarze mózgu. Tak więc pigułka, która kontroluje cykl hormonalny, nie będzie działać retrospektywnie, ale na cały układ podwzgórze-przysadka-jajnik, działając tak, że mózg kontynuuje wydzielanie hormonów neurosprzyjających wywołując cykl menstruacyjny. Oznacza to dwie rzeczy:

Nigdy nie wstrzymuj się z pigułką na dłużej niż 7 dni, zwłaszcza podczas zwykłej przerwy, gdy następuje krwawienie.

Zawsze dodatkowo stosuj niehormonalną antykoncepcję przez 7 dni, gdy zapomnisz o pigułce przez okres dłuższy niż 12 godzin. Prezerwatywa jest dobrym rozwiązaniem.

Następne kroki będą zależały po pierwsze: od długości czasu, po którym zorientujesz się o zapomnianej pigułce, po drugie: od tygodnia, w którym to następuje.

Jeśli przypomnisz sobie przed upływem 12 godzin: połknij pominiętą pigułkę tak szybko, jak sobie o niej przypomnisz, i kontynuuj dalsze zażywanie blistra o zwykłej porze bez pomijania dalszych pigułek. Pamiętaj, jesteś chroniona przed ryzykiem zajścia w ciążę przez 12 godzin. Inaczej dzieje się, gdy przerwa trwa dłużej niż 12 godzin, wówczas skuteczność antykoncepcyjna jest obniżona.

Opóźnienie w przyjmowaniu pigułki trwające dłużej niż 12 godzin: najpierw zlokalizuj w którym momencie cyklu jesteś.

W pierwszym tygodniu: Weź antykoncepcję, tak szybko jak to możliwe, i jak poprzednio, nadal normalnie zażywaj pigułki antykoncepcyjne. W tej konfiguracji, może okazać się, że weźmiesz dwie pigułki w tym samym czasie, nie ma to znaczenia. Pamiętaj również o zastosowaniu dodatkowej niehormonalnej antykoncepcji, takiej jak prezerwatywy przez kolejnych 7 dni, ponieważ pigułka nie może zapewnić optymalnej wydajności w tym czasie ze względu na bliskość przerwy mającej miejsce w minionym tygodniu.

W drugim tygodniu: Jeśli zapomniałaś tylko o jednej pigułce, zastosuj te same reguły, jakie stosujesz dla pierwszego tygodnia. Zażyj pigułkę tak szybko, jak to możliwe, i kolejną o zwykłej porze (istnieje możliwość zażycia dwóch pigułek w bardzo krótkim odstępie czasu). Ponieważ jesteś w tygodniu, w którym nieprzerwanie zażywasz pigułkę przez 7 dni, nie musisz stosować dodatkowo niehormonalnej antykoncepcji. Oczywiście tylko wtedy, gdy zapomniałaś jedynie o jednej pigułce. W przypadku pominięcia więcej niż jednej sztuki, dołącz prezerwatywę jako dodatkowe zabezpieczenie, by ochroniła cię przed ryzykiem zajścia w ciążę.

Jeśli jesteś w trzecim tygodniu cyklu miesiączkowego i przez cały okres zapomniałaś tylko o jednej pigułce przez cały ten czas, możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji bez konieczności stosowania dodatkowej niehormonalnej antykoncepcji:

Możesz zdecydować się zażyć pominiętą pigułkę i kolejną o zwykłej porze kontynuując do końca blistra. Po skończeniu opakowania, zamiast robić przerwę, od razu rozpocznij następny blister. W tym przypadku pomijasz przerwę podczas której następuje krwawienie z powodu odstawienia. Możesz jednak zauważyć plamienie lub krwawienie, które nie powinno cię niepokoić.

Jeśli jednak wolisz natychmiast wywołać krwawienie, nie przyjmuj pominiętej pigułki i kolejnych. Robisz zatem niezwłoczną 7-dniową przerwę przed rozpoczęciem nowego blistra antykoncepcyjnego.

Jeśli zapomniana pigułka nie jest jedyną, o której zapomniałaś w obecnym cyklu: postępuj zgodnie z pierwszą opcją łącząc blistry, oraz przez kolejnych 7 dni używaj prezerwatyw.

Jeśli w czasie  7-dniowej przerwy nie wystąpi żadne krwawienie (jak to zwykle ma miejsce), może to być znak, że jesteś w ciąży. Jak najszybciej upewnij się o tym wykonując test ciążowy.

Oprócz pominiętych pigułek, istnieją inne sytuacje, które mogą narazić cię na ryzyko, zwłaszcza gdy jesteś chora i cierpisz na problemy jelitowe i/lub żołądkowe. W tym przypadku pigułka antykoncepcyjna może zostać usunięta z organizmu przez ostre wymioty lub biegunkę, zwłaszcza jeśli nastąpi to w ciągu 3 godzin od połknięcia, całkowitego rozpuszczenia i wchłonięcia pigułki.

Jeśli tak się zdarzy, zastosuj te same zasady, co w przypadku zapomnienia pigułki.

Skutki uboczne związane ze stosowaniem Yasmin

Yasmin jest pigułką o klimacie progestagenu, ze względu na silniejszą dawkę progestagenu. Jednak hormony progesteronu w doustnych dwuskładnikowych pigułkach antykoncepcyjnych czwartej generacji są uważane za mniej aktywne, niż te poprzednich generacji, mają również właściwości antyandrogenne.

Dlatego Yasmin jest minidawką antykoncepcji zawierającą słabiej działający progestagen, co oznacza, że nie równoważy działania estrogenu: stąd estrogen, który go napędza.

Tak więc, pomimo klimatu progesteronu, może nie być ona tolerowana przez kobiety z profilem estrogenowym, lub cierpiących na bolesne i obfite miesiączki, albo tkliwość piersi w okresie napięcia przedmiesiączkowego. Mogą towarzyszyć im bóle głowy i nudności. Jeśli powyższe problemy nie ustąpią, skonsultuj się z lekarzem.

Ponadto, przez pewien czas (trzy miesiące) możesz zaobserwować plamienie lub krwawienie.

Inny efekt uboczny prowadzi do zakażeń narządów płciowych, takich jak drożdżyca, spowodowana zażywaniem pigułki Yasmin, która zakłóca florę pochwy. Jest to powszechna choroba i zwykle leczy się ją szybko, więc nie musisz się martwić, zachorujesz na kandydozę.

Uważaj na znaną substancję pomocnicą zawartą w Yasmin, a mianowicie: laktozę. Pigułka Yasmin bardzo wysoką zawartość laktozy: 46mg, co jest istotne dla kobiet, które mają galaktozę lub nietolerancją laktozy, albo które słabo absorbują galaktozę, laktozę i glukozę (zespół złego wchłaniania).

Przeciwwskazania i zagrożenia

Pigułki 4 generacji podlegają zwiększonej kontroli i uwadze, jeśli chodzi o ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Jeśli lekarz przepisze ci Yasmin po kontroli medycznej (sprawdzi napięcie, ciśnienie krwi, zweryfikuje historię choroby i czynniki ryzyka), nie musisz się martwić.

Regularne wizyty lekarskie są niezbędne, byś upewniła się, że twój stan zdrowia i badania są aktualne i antykoncepcja Yasmin jest nadal dla ciebie odpowiednia. Ponadto, jeśli stosujesz Yasmin od ponad roku i nie zauważasz żadnych skutków ubocznych lub nowych objawów, innymi słowy, lek ci odpowiada i nie stwarza ryzyka, nie ma powodu do obaw lub przerywania kuracji antykoncepcyjnej.

Jeśli jednak zaobserwujesz którykolwiek z poniższych objawów, jeśli masz rodzinną lub dziedziczną historię choroby, lub jeśli masz zdiagnozowane poniżej choroby, i wreszcie, gdy twoje zachowanie/nawyki są zagrożone, przerwij stosowanie leku Yasmin i skonsultuj się z lekarzem.

Ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i tętniczej to dwa najpoważniejsze zagrożenia, jak również najrzadsze, które związane są ze stosowaniem antykoncepcji w ogóle.

Wraz z zakrzepicą żylną rozwija się zapalenie żył (tworzenie się skrzepów krwi) lub zatorowość płucna (zator naczyń płucnych powodowany przez skrzepy krwi).  Jesteś w grupie ryzyka, jeśli masz historię tych chorób.

Inne czynniki mogą umieścić cie w kategorii osób objętych ryzykiem. Jesteś na przykład objęta ryzykiem, jeśli używasz leków przeciwzakrzepowych. Obecność przeciwciał (antyfosfolipid, odporność na aktywne białko C, niedobór białka C lub S) prowadzi również do rozwoju zakrzepicy żylnej.

Weź również pod uwagę ryzyko zakrzepicy tętniczej, która może ewoluować do zawałów i udarów mózgu. Jeśli masz skłonności do tej choroby lub masz już zdiagnozowane choroby serca i naczyń, albo przeszłaś udar mózgu, nie możesz stosować pigułki Yasmin.

Na przykład, jeśli cierpisz z powodu częstych powtarzających się bólów głowy, z ogniskowymi objawami neurologicznymi, jesteś potencjalnie zagrożona, nawet jeśli jesteś świadoma poszczególnych predyspozycji.

Ważne jest, byś nie popadała w paranoję, ale miała świadomość, jak wyeliminować czynniki ryzyka!

Weź również pod uwagę następujące czynniki, ponieważ zwiększają one prawdopodobieństwo wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej: długotrwałe unieruchomienie, palenie, zwłaszcza po 35 roku życia, choroby takie, jak cukrzyca prowadząca do zaburzeń naczyniowych (zmiany patologiczne), wysokie ciśnienie krwi, hiperhomocysteinemia (wysokie stężenie tego aminokwasu w osoczu), wysoki poziom cholesterolu (zwłaszcza w odniesieniu do hipertriglicerydemii i deys lipoproteinemii).

Yasmin nie powoduje tych schorzeń, ale twoje uwarunkowania mogą stanowić podatny grunt. Zażywając pigułkę Yasmin zwiększasz ryzyko wystąpienia tych zaburzeń i chorób, jeśli już na nie cierpisz, pigułka może je rozwijać. Powinnaś zatem z wyprzedzeniem poznać wszystkie zagrożenia.

W związku z tym doradzamy, byś unikała stosowania dwuskładnikowej hormonalnej metody antykoncepcji, jeśli chorujesz na wyżej wymienione choroby, chorowałaś na nie lub istnieje silne prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów hormonozależnych (narządów płciowych lub piersi), ciężką niewydolność wątroby (choroba wątroby) oraz niewydolność nerek.

Jak mogę kupić Yasmin Online & w Polsce?

Wybór odpowiedniej pigułki, która najbardziej do ciebie pasuje i powoduje najmniej skutków ubocznych, może zająć trochę czasu.

Jak zamówić Yasmin w aptece

Najbardziej tradycyjną metodą, by dostać Pigułkę antykoncepcyjną jest umówienie się na wizytę lekarską do ginekologa. Jeśli twoje zdrowie na to pozwoli, po przeprowadzeniu badania lekarskiego i sprawdzeniu historii choroby, ginekolog przepisze ci pigułkę. Zaopatrzona w receptę, możesz zakupić pigułkę Yasmin w aptece.

Tabletki Yasmin do kupienia z receptą online

Większość kobiet jest zaznajomiona z problemem umówienia odpowiedniego terminu wizyty u ginekologa. Bywa to skomplikowane, a czasem nawet niemożliwe. Zamiast czekać trzy miesiące na wyznaczony termin, możesz teraz kupić Yasmin w internecie. Rzeczywiście, kilka lat temu pojawiła się klinika internetowa dająca możliwość przeprowadzenia badania lekarskiego bezpośrednio w internecie. Badanie to jest następnie weryfikowane przez zespół lekarzy. Jeżeli orzeknie on, że twoje zdrowie pozwala na stosowanie leku, otrzymasz receptę i będziesz mogła kupić pigułkę w internecie.

Chociaż takie rozwiązanie może być bardzo atrakcyjne dla pacjentów, powinnaś wiedzieć, że kupowanie pigułki i wszelkich innych leków na receptę w internecie nie jest dozwolone we wszystkich krajach.

Przepisy prawne dotyczące zakupu leków na receptę online są różne w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Skontaktuj się z krajową agencją zdrowia, by mieć pewność, że kupujesz swoje pigułki antykoncepcyjne w autoryzowanym miejscu.

Ile kosztuje pigułka Yasmin Online & w Polsce?

Podobnie jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, nie zależnie od tego czy leczą one trądzik czy nie, Yasmin  dostępna jest wyłącznie na receptę. Apteki mogą zatem dowolnie regulować jej cenę. W oparciu o koszty własne i marże, mogą podnosić lub obniżać cenę. Pamiętaj, że pigułka nie jest refundowana przez ubezpieczenie społeczne.

Yasmin Cena: Yasmin kupić w apteki – w Polsce

Cena Yasmin w aptekach za miesięczną kurację waha się od 11,10€ do 45,52€, a jej średnia cena wynosi 29,08€. Konieczne jest również, byś do tej kwoty doliczyła koszt konsultacji medycznej, która może wynosić od 35€ do 90€.

Yasmin Cena: Yasmin kupić online

Cena pigułki antykoncepcyjnej Yasmin w aptekach internetowych może być dość atrakcyjna. Waha się ona między 20€ a 25€ za jednomiesięczną kurację. W zależności od strony internetowej, do zrealizowanej recepty może zostać doliczony koszt dostawy.

Uwaga: Alfadoc radzi, byś odbyła konsultację ginekologiczną w celu przeprowadzenia badania lekarskiego i otrzymania recepty na zakup pigułki w aptece. Jednakże, jeśli chcesz zamówić lek online, uważaj na strony oferujące niskie ceny i promocje, takie jak “tania Yasmin” lub “tańsza Yasmin”. Miejsca te często sprzedają podrobione leki.

Źródła

  • Yasmin – Ethinylestradiolum, Drospirenonum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
  • Yasmin (ethinylestradiol and drospirenone): Netdoctor.co.uk
  • What happens if I miss a dose: Drugs.com
  • Yasmin film-coated tablets 0.03mg/3mg: Medicines.org.uk

Pozostałe informacje dostępne na Yasmin online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia