Alli Orlistat

Czym jest Alli Orlistat?

ALLI jest słabszą wersją Xenicalu, który można kupić bez recepty. Obydwa leki zawierają skuteczną substancję orlistat.

W 2011 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wyraziła potrzebę poprawy informacji i ostrzeżeń publikowanych na temat tej pigułki ze względu na jego potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne.

Kup Alli Orlistat Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Czy zatem Alli bezpieczną tabletką na utratę wagi, czy też warto zdecydować się na inny lek odchudzający, który jest bezpieczniejszy i wolny od ryzyka?

Był czas, kiedy tabletka ta była dostępna wszędzie, nawet w aptekach w Wielkiej Brytanii.

W Stanach Zjednoczonych rozpoczeto sprzedaż Alli po raz pierwszy w czerwcu 2007 roku. Prezentowano go jako suplement diety na odchudzanie zatwierdzony przez amerykańską Agencję  dla Administracji Żywności i Leków.

Miało to miejsce dwa lata przed przybyciem pigułki do Europy. W 2009 roku Alli została wprowadzona do obrotu jako słabsza wersja leku Xenical, dostępna bez recepty i bazująca na podstawie tych samych składników. Roche wprowadziło Alli do obrotu.

Xenical zawiera 120 mg składnika głównego, orlistatu, a Alli zawiera tylko połowę mniej: 60mg. Początkowo Alli miała być sprzedawana jedynie osobom z BMI powyżej 28, czyli wskaźnikiem masy ciała 28. Wskaźnik 28 oznacza, że dana osoba ma nadwagę.

Wskaźnik ten jest standardowo ustalony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu oceny ryzyka związanego z nadwagą lub otyłością. Wskaźnik ten określa również inne stany: otyłość, otyłość znacznego stopnia, umiarkowaną otyłość, nadwagę, normalną waga, niedowagę i wreszcie wygłodzenie.

Oto różne wskaźniki bazujące na osobie o wzroście 1,60 m:

 • 42 kg: wygłodzenie
 • 42 do 47 kg: niedowaga
 • 47 do 64 kg: normalna waga
 • od 64 do 77 kg: nadwaga
 • od 77 do 90 kg: umiarkowana otyłość
 • 90 do 102 kg: ciężka otyłość
 • Ponad 102 kg: chorobliwa otyłość

Jednak wytyczne te były często ignorowane, ponieważ ludzie wiedzieli, że mogą kupić Alli bez konieczności udowodnienia wysokości wskaźnika BMI.

Alli sprzedawany jest przez GlaxoSmithKline (GSK), brytyjską firmę, która jest siódmą co do wielkości firmą farmaceutyczną na świecie. To ogromna firma, która zatrudnia ponad 100 tysięcy ludzi w 116 krajach, w tym 15.000 naukowców. Sprzedają oni paletę leków na różne problemy: leki respiracyjne, leki na HIV, cukrzycę, onkologiczne, wakcynologiczne, terapie antybiotykowe, leki na zakrzepice, itp.

W 2011 roku GSK próbowało sprzedać markę Alli, a także inne suplementy diety na odchudzanie, których właścicielami byli. Wyniki nie okazały się takimi, jakich się spodziewali.

Alli jest nadal własnością GSK. Wydaje się, że nie udało się go sprzedać.

Co Alli twierdzi, że dla ciebie zrobi?

Na każdy kilogram, który tracisz w trakcie stosowania diety, Alli twierdzi, że pomoże ci stracić dodatkowe 500g.

W jaki sposób?

Dzięki powstrzymywaniu organizmu przed wchłanianiem 40% tłuszczu, który spożywasz w każdym posiłku, wspomaga twoją dietę, by była zdrowsza. Odrzucone tłuszcze przechodzą następnie przez ciało i są wydalane ze stolcem.

Alli nie jest środkiem pobudzającym lub tłumiącym apetyt. Działa wyłącznie w układzie pokarmowym. Alli chroni organizm przed pochłanianiem części spożytego tłuszczu. Na każde 2 kilogramy utracone dzięki własnemu wysiłkowi, Alli obiecuje pomóc stracić dodatkowy 1kg.

Gwarantuje ci, że stracisz 4,4 kg w ciągu 6 miesięcy, co stanowi maksymalny okres jego stosowania.

Alli należy stosować w ramach niskokalorycznej, niskotłuszczowej diety.

Składniki

Alli jest lekiem blokującym węglowodany, który ma na celu stopniowe zmniejszanie ilości tłuszczu pochłanianego podczas jedzenia.

Badania wykazały, że przez hamowanie enzymów, które rozkładają tłuszcz w jelitach, można zablokować do 25% wchłanianego tłuszczu. Niestrawione tłuszcze zostają naturalnie wydalone w stolcu. Alli zawiera tylko jeden składnik: orlistat.

To aktywny składnik znajdujący się w leku na receptę Xenicalu. Ponieważ dawka znajdująca się w Xenicalu została zmniejszona o połowę w Alli, nie ma potrzeby nadzorowania przyjmowania go przez lekarza. To dlatego Alli dostępny jest bez recepty.

Czym zatem jest orlistat?

 1. ORLISTAT (60mg):

Mimo, że jest klinicznie zatwierdzony jako pomoc w odchudzaniu, jego konkretne rezultaty są skromne. Ze względu na niepożądane działania, które zostały zgłaszane przez użytkowników, preparat zaczął być nazwany “Alli Ups!”. Niedawno Amerykańska Agencja ds Żywności i Leków zgłosiła uszkodzenia wątroby u niewielkiej liczby konsumentów.

Skutki uboczne Alli

Najbardziej niepokojącym efektem ubocznym stosowania Alli jest uszkodzenie wątroby zaobserwowane u wielu użytkowników, jak wskazuje FDA. Raport FDA na ten temat możesz przeczytać klikając w link:

(źródło: .. US Food and Drug Administration Postmarket Drug Safety Information for Patients and Providers 05/26/2010).

Warto zauważyć, że zarejestrowano tylko 13 przypadków uszkodzenia wątroby w okresie od kwietnia 1999 do sierpnia 2009. Jednak bardziej pospolite działania niepożądane były również zgłaszane. Najczęstszym efektem ubocznym związanym ze stosowaniem tego preparatu jest biegunka, stąd jego przydomek “Alli Ups!”. Ten nieprzyjemny efekt uboczny spowodowany jest częściowo konsystencją stolca, coraz tłuszczowy i masywny, co prowadzi do odczuwania pilnej potrzeby opróżnienia jelit. Niektórzy twierdzą, że nie byli w stanie opuścić łazienki!

Zaleca się również stosowanie multiwitaminy z posiłkiem podczas kuracji, ponieważ w organizmie może brakować witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest to niezbędne, jeśli chcesz uniknąć niedoboru witamin.

Alli nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Każda osoba stosująca warfarynę lub cyklosporynę nie powinna stosować Alli. W 2010 roku FDA ogłosiła, że na opakowaniach Alli należy wspomnieć o ryzyku uszkodzenia wątroby.

I wreszcie, ostrzeżenie wydane przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) dotyczące ryzyka hepatotoksyczności z orlistatu, Alli i Xenicalu. ANSM informuje, że istnieje rzadkie, ale poważne ryzyko uszkodzenia wątroby podczas leczenia orlistatem. Później, w swoich oświadczeniach oficjalny organ cytuje odnotowanie poważnych przypadków uszkodzenia wątroby, które w niektórych przypadkach doprowadziły do przeszczepienia wątroby lub zgonu pacjenta!

Oto link do pełnego raportu ANSM (źródło: ANSM information point 23/09/2011)

Referencje od użytkowników Alli Orlistat

Opinie użytkowników alli są sprzeczne.

Niektóre są pozytywne:

Alli to najlepszy suplement diety zmniejszając masę ciała w połączeniu ze zdrową dietą. Łatwy do zastosowania z każdym posiłkiem. Próbowałem innych i Alli jest najlepszy.

Kiedy inne są negatywne:

Ten produkt nie zrobił nic, ale zamknął mnie w łazience na cały dzień. Nie miał żadnego wpływu na moją wagę.

Większość skarg klientów koncentruje się na pilnej, niekontrolowanej i częstej konieczności korzystania z toalety. Ponieważ jednak nie możemy zweryfikować autentyczność tych opinii, pozostajemy sceptyczni.

Podsumowując, czy Alli sprawia, że można schudnąć?

Istnieje szereg badań, które podają, że Orlistat jest pomocny w zwalczaniu otyłości. Badania kliniczne prowadzone przez GSK wykazały, że:

Używany w połączeniu z niską zawartością tłuszczu, dietą o obniżonej kaloryczności, Alli może pomóc stracić 50% na wadze więcej niż na samej diecie.

Jednak badania prowadzone na Orlistacie mają różne wyniki. Jedno z badań wykazało pojedynczą dawkę utraty masy ciała od 5 do 10% po 12 miesiącach leczenia. To samo badanie wykazało, że pacjenci odzyskiwali do 35% masy ciała po przerwaniu leczenia Orlistatem!

Więcej informacji znajdziesz w linku (źródło:. RxList).

Wydaje się, że Alli może pomóc w niewielkiej utracie wagi, ale jego główny (i jedyny) składnik – Orlistat, może powodować znaczne dolegliwości trawienne.

Gdzie mogę kupić Alli Orlistat Online & w Polsce?

Alli dostępne jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i online. Znaleźliśmy sklep internetowy, który oferuje trzy różne opakowania Alli:

 • 1-miesięczne leczenie za 79,99€
 • 2-miesięczne leczenie: 151,99€ z oszczędnością w wysokości 5%
 • 3-miesięczne leczenie w cenie 215,99€ z oszczędnością w wysokości 10%

Zalecana dawka to 3 tabletki dziennie. Ten produkt zawiera dawkę 60mg Orlistatu, posiada certyfikację zarówno FDA, jak i EMA.

By kupić Alli Orlistat w internecie, konieczne będzie wcześniejsze odpowiedzenie na ankietę medyczną.

Uwaga: Alfadoc zawsze zaleca konsultację medyczną lub farmaceutyczną, by przejść kompleksowe badanie przed zakupem leku na odchudzanie. Przypominamy również, byś uważał na strony internetowe, które twierdzą, że sprzedają leki w promocjach, takich jak “tanie leki” lub “najlepsze ceny”. Strony te często sprzedają podrobione leki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Nasza opinia o Alli Orlistat Online

Przestrzegając niskokalorycznej diety i wykonując wystarczająco dużo ćwiczeń, Alli wspomaga odchudzanie.

W słowach ANSM, proces utraty wagi nie jest ani banalny, ani nie bez znaczenia dla zdrowia. Musi być częścią kompleksowego i zindywidualizowanego systemu i musi być przestrzegany przez dłuższy okres czasu, zawsze z pomocą lekarza.

Pozostałe informacje dostępne na Alli Orlistat online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia