Microgynon

Microgynon 30 jest dwuskładnikową pigułką antykoncepcyjną złożona z hormonów estrogenu i progestagenu.

Jest produkowany i sprzedawany przez Bayer Laboratories. Jest to szczególnie popularna pigułka, ponieważ zapewnia ona natychmiastową antykoncepcję, a jej skuteczność przekracza 99%.

Kup Microgynon Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Czym jest Microgynon?

Pigułka składa się z 0,15mg lewonorgestrelu (progestagenu) oraz 0,03mg etynyloestradiolu (estrogenu): hormon progestagen, lewonorgestrel, klasyfikuje tę pigułkę jako pigułkę drugiej generacji. Jest to zatem jedna z pierwszych pigułek przepisywanych przez lekarzy i jest ona szczególnie odpowiednia dla kobiet stosujących dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną po raz pierwszy.

Wszystkie pigułki w blistrze są identyczne. W sumie jest ich 21, a każda z nich zawiera te same składniki i taką samą ilość każdego hormonu, są one zatem jednofazowe. Ponadto, z uwagi na niską dawkę hormonów, pigułka nazywana jest minipigułką. Wreszcie, jest to pigułka estrogenowo-progesteronowa utrzymana w klimacie progestagenu, ze względu na zawartość lewonorgestrelu.

Jak działa Microgynon?

Celem niniejszej pigułki jest zapobieganie ciąży. Pigułka działa na owulację hamując oś przysadka-jajnik. Microgynon 30 blokuje układ rozrodczy wysyłając i odbierając wiadomości, a tym samym sprawiając, że jest on nieaktywny.

Ponadto, pigułka antykoncepcyjna Microgynon działa na zmiany śluzówkę macicy sprawiając, że macica stwarza środowisko nieodpowiednie do implantacji jajeczka. Pigułka przekształca również śluz szyjki macicy w nieprzepuszczalną barierę zapobiegającą progresji plemnika do komórki jajowej.

Dla ścisłości: owulacja i miesiączka nie występują. Miejsce miesiączki zajmuje krwawienie występujące po zakończeniu blistra.

Jak skuteczny jest Microgynon?

Wskaźnik Pearla tej pigułki jest wysoki, ponieważ przy doskonałym stosowaniu ma ocenę 0.1, a 0.15 przy rzeczywistym stosowaniu. Różnica pomiędzy tymi dwoma wynikami jest niska w porównaniu do innych dwuskładnikowych pigułek. Wskaźnik ten mierzy liczbę ciąż w pierwszym roku stosowania pigułki, mniejsza efektywność pigułki występuje głównie z powodu błędu kobiety, co znacząco wpływa na jej ochoronę. Można powiedzieć, że ta pigułka jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych sposobów antykoncepcji hormonalnej na rynku.

Korzyści płynące ze stosowania Microgynon 30

Pigułka Microgynon utrzymana jest w klimacie progestagenu, ponieważ zawiera więcej tego hormonu w porównaniu do estrogenu. Dlatego jest ona szczególnie skuteczna u kobiet cierpiących z powodu bolesnych, obfitych i długotrwałych miesiączek, którym towarzyszy hypermenorrhoea.

Zmniejsza krwawienie

Rzeczywiście, ta doustna antykoncepcja zmniejsza krwawienie. Sprawia, że staje się ono lżejsze i mniej bolesne. Microgynon jest doskonałą alternatywą dla kobiet, które cierpią na obfite miesiączki i hypermenorrhoea. Microgynon zmniejsza również ryzyko wystąpienia anemii.

Zmniejsza endometriozę

Microgynon dodatkowo działa na endometriozę, redukując objawy kliniczne i rozwój. Endometrioza to proces, w którym komórki endometrium nieprawidłowo odkładają się w jajowodach, zniekształcają je i powodują ból, uszkadzają tym samym ciało, mogą również powodować torbiel jajnika.

Objawami są silny ból w obrębie miednicy, czasami nawet podczas uprawiania seksu, dyspareunia, silny ból, którego nie można uśmierzyć paracetamolem, powstrzymujący kobietę przed codziennymi aktywnościami. Zastosowanie pigułki Microgynon jako pigułki antykoncepcyjnej pomaga zmniejszyć ból. Nie dopuszcza ona komórek endometrium do przedostawania się do jajowodów i blokowania przepływającej krwi i kierowania jej w niewłaściwym kierunku do jamy miednicy (zamiast wydalenia na zewnątrz).

Zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór śluzówki macicy

Wreszcie, pigułka pomaga w zapobieganiu nowotworowi śluzówki macicy (nowotwór trzonu macicy, nie może być mylony z nowotworem szyjki macicy) oraz nowotworowi jajnika, głównie dlatego, że progesteron działa ochronnie na ścianki ograniczając namnażanie nieprawidłowych komórek. Microgynon zatem zmniejsza ryzyko zachorowania na te rodzaje nowotworów, które są zależne od hormonów.

Dzieje się tak szczególnie w przypadku dwuskładnikowych pigułek progestagenowych, które zawierają więcej progestagenu niż estrogenu, jak Microgynon 30.

Dawkowanie pigułki Microgynon

Microgynon to pigułka drugiej generacji, którą lekarz przepisuje jako lek pierwszego wyboru.

Jak powinnam przyjmować pigułkę?

Microgynon jest bardzo prosty w użyciu, gdyż blister ma kalendarzowy układ, który ma oznaczony wzór 21 dni na7 dniową przerwę. Oznacza to, że przez 21 kolejnych dni łykasz pigułkę Microgynon o ustalonej przez siebie porze.

Pod skończeniu 21 dni robisz siedmiodniową  przerwę, w trakcie której nie przyjmujesz żadnej pigułki. W tym czasie następuje krwawienie. Po 7 dniowej przerwie rozpoczynasz kolejny blister z pigułkami.

Jeśli będziesz regularnie podążać za cyklem, dzień rozpoczęcia następnego opakowania jest zazwyczaj tym samym dniem każdego miesiąca.

Sugeruje to rozpoczęcie krwawienia między drugim a trzecim dniem przerwy między blistrami pigułek, może nadal trwać aż do siódmego dnia, również po rozpoczęciu nowego opakowania pigułek. Nie powinno to w żaden sposób uniemożliwić rozpoczęcie nowego blistra zgodnie z harmonogramem, po 7 dniowej przerwie.

Powiedział, że to jest możliwe, że krwawienie z odstawienia dzieje się podczas 2. lub 3. dnia pigułkę-breaku, a może nadal poza 7 dni wolnego, to znaczy po uruchomieniu nowego pakietu. Powinno to w żaden sposób nie uniemożliwia rozpoczęcie nowego pakietu zgodnie z oczekiwaniami, po 7 dni odpoczynku.

Zalecamy śledzenie kalendarzowej ścieżki blistra mimo, że pigułka jest jednofazowa, a wszystkie tabletki są takie same. W ten sposób możesz śledzić ile pigułek zażyłaś i szybko zareagować, jeśli zapomnisz o którejś.

Podczas pierwszego zastosowania Microgynon, zażyj pierwszą pigułkę w pierwszym dniu miesiączki. Istnieje możliwość zażycia pigułki do 5 dni po pierwszym dniu miesiączki, ale wymaga to jednoczesnego zastosowania niehormonalnej antykoncepcji, by stworzyć mechaniczną barierę i zapewnić ochronę przez kolejne 7 dni.

A jeśli będę chciała zmienić moją pigułkę lub metodę kontroli urodzeń?

Możesz również zdecydować się na zmianę aktualnej pigułki, jeśli zawiera ona progestagen czyli jest  jednoskładnikowa i przejść na Microgynon, który jest dwuskładnikową pigułką estrogenowo-progesteronowej.

Jeśli wybierzesz Microgynon, możesz zmienić ją w dowolnym momencie cyklu. Po prostu zacznij brać Microgynon w miejsce starej pigułki w tym samym czasie.

Pamiętaj jednak o dodatkowej niehormonalnej metodzie antykoncepcji, na przykład prezerwatywie przez kolejnych 7 dni. Jest to czas potrzebny, by twoja antykoncepcja zaczęła  w pełni działać.

Podobnie, jeśli stosujesz progestagenową antykoncepcję hormonalną jak wkładkę domaciczną, zastrzyk lub implant, wystarczy zastąpić je pigułką Microgynon w dniu, kiedy antykoncepcja ta powinna być zmienione lub wymieniona.

Na przykład, gdy stosujesz zastrzyk antykoncepcyjny, powinnaś przyjąć pierwszą pigułkę Microgynon w wyznaczonym dniu zastrzyku. Dla implantu i wkładki domacicznej, weź pigułkę w dniu usunięcia antykoncepcji. Pamiętaj również o dodatkowym siedmiodniowym zabezpieczeniu się przed ryzykiem zajścia w ciążę niehormonalnymi metodami, to znaczy mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi.

Jeśli chcesz zachować dwuskładnikową estrogenowo-progesteronową antykoncepcję hormonalną, ale zastąpić obecną metodę, pigułkę innej marki i o innym składzie, pierścień dopochwowy lub plaster przezskórny, możesz to zrobić w różnym czasie w zależności od przypadku:

 • między dniem usunięcia pierścienia lub plastra a zaplanowanym dniem zamiany (to znaczy po 7 dniach przerwy)
 • zamiast innej dwuskładnikowej pigułki, nie robisz zwykłej 7 dniowej przerwy między opakowaniami. Zacznij przyjmować Microgynon natychmiast następnego dnia po ostatniej pigułce ze starego blistra. Jeśli twoja stara pigułka zawiera placebo, zażyj pierwszą pigułkę Microgynon 30 zamiast pierwszej pigułki placebo

Jeśli wymieniasz swoją antykoncepcję w czasie tych siedmiu dni albo pierwszego dnia zwykłego krwawienia, nie musisz stosować niehormonalnej antykoncepcji.

Jak postępować, gdy miałam aborcję?

Po aborcji możesz od razu rozpocząć przyjmowanie pigułki, gdy aborcja miała miejsce w pierwszym trymestrze.

Jeśli chodzi o aborcję lub poronienie, które mają miejsce poza pierwszym trymestrem ciąży lub tuż po porodzie, wznowienie doustnej metody antykoncepcyjnej, takiej jak Microgynon 30 powinnaś rozpocząć po upływie 21 dni i zgrać w czasie z następną miesiączką.

Jest zatem wskazane, byś zaczekała do wystąpienia kolejnej miesiączki przed ponownym wprowadzeniem hormonalnej antykoncepcji. W międzyczasie przez 7 dni zapewnij sobie niehormonalną metodę antykoncepcji, taką jak prezerwatywy.

Czy mogę kontrolować zażywanie pigułki?

Możesz tak dawkować swoją pigułkę kontroli urodzeń, by mieć okres później lub po prostu upewnić się, że data pierwszego dnia krwawienia pojawia się na początku następnego miesiąca. Zmiany te wykluczają przedłużenie przerwy w przyjmowaniu pigułek. Pamiętaj, nigdy nie rób przerwy między blistrami pigułki dłuższej niż 7 dni.

Opóźnianie w wystąpieniu krwawienia oznacza pominięcie cyklu łącząc dwa blistry pigułki Microgynon. Co znaczy, że będziesz zażywała pigułki antykoncepcyjne przez kolejne 42 dni bez zachowania 7-dniowej przerwy.

Jeśli chcesz przesunąć datę wystąpienia miesiączki, zastosuj krótszą przerwę odpowiadającą liczbie dni, o które chcesz przesunąć swój okres. Na przykład, jeśli chcesz dostać pierwszy dzień miesiączki cztery dni wcześniej niż zwykle, rozpocznij kolejny blister Microgynon 30 cztery dni wcześniej.

Ponownie: nigdy nie rób przerwy dłuższej niż standardowe 7 dni, ponieważ możesz narazić się na ryzyko zajścia w ciążę.

Dostosowując dawkę w celu opóźnienia lub przedłużenia cyklu miesiączka może nie wystąpić, w zamian możesz zaobserwować plamienie lub krwawienie. Do normalności powrócisz przy kolejnej 7-dniowej przerwie.

Zapominanie: Co zrobić, jeśli zapomnę zażyć pigułkę Microgynon?

Regularnie stosowany Microgynon, bez pomijania pigułki chroni przed ryzykiem zajścia w ciążę, nawet w czasie 7-dniowej przerwy. Możesz zatem uprawiać seks bez ryzyka zajścia w ciążę.

Jednak niektórym kobietom, które walczą z pamiętaniem o regularnym zażywaniem pigułki, zdarzają się zaniedbania. Zachowaj wyjątkową ostrożność w okresie, gdy będziesz szczególnie narażona na ryzyko zajścia w ciążę.

Koniec i początek blistra, po obu stronach 7-dniowej przerwy jest ryzykownym okresem z punktu widzenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Jeśli zapomnisz zażyć pigułkę po 7 dniach przerwy, prawdopodobnie zajdziesz w ciążę ze względu na długi okres bez antykoncepcji.

Oczywiście jesteś zabezpieczona w trakcie siedmiodniowej przerwy, jednak od ósmego dnia już nie. Okres na początku blistra po 7-dniowej przerwie jest ryzykowny z punktu widzenia zapominania o rozpoczęciu nowego blistra ósmego dnia. Jest to statystycznie najczęstszy czas, gdy kobieta zapomina o pigułce.

Poza tymi środkami ostrożności, powinnaś ustawić sobie dodatkowe przypomnienie o pigułce, zwłaszcza jeśli wiesz, że jesteś wyjątkowo zapominalska, prowadzisz niestabilny tryb życia lub dużo podróżujesz i przebywasz poza domem. W takich sytuacjach zawsze miej blister z pigułkami przy sobie, a w telefonie ustaw automatyczne przypomnienie.

Podobnie, jedne pory dnia są bardziej sprzyjające niż inne, w zależności od organizmu kobiety: poranek lub wieczór, posiłki, itp.

Niezwykle istotne jest, byś przyjmowała pigułkę o ustalonej porze i o niej nie zapominała. Skuteczność antykoncepcyjna pigułki estrogenowo-progesteronowej jest od tego zależna.

 • jeśli przypomnisz sobie o pominiętej pigułce Microgynon przed upływem 12 godzin od ustalonego czasu, możesz niezwłocznie zażyć pominiętą pigułkę tym samym zachowując skuteczność antykoncepcji
 • jeśli jednak przypomnisz sobie o pominiętej pigułce po czasie dłuższym niż 12 godzin od planowanego terminu, skuteczność antykoncepcji nie może być gwarantowana i konieczne będzie zastosowanie dodatkowej antykoncepcji

Jeśli zapomnisz o pigułce w pierwszym tygodniu blistra, zażyj ją natychmiast gdy ci się przypomni i następną w normalnym czasie, nawet jeśli 2 pigułki będziesz musiała zażyć jednocześnie lub w krótkich odstępach czasu.

Pamiętaj również o zastosowaniu dodatkowej mechanicznej metody antykoncepcji (np. prezerwatywy) przez kolejnych 7 dni, by zapewnić sobie optymalną ochronę. Jeśli odbyłaś stosunek tydzień przed tym, gdy zapomniałaś o pigułce, zalecamy wykonanie testu ciążowego, ponieważ w tym czasie ryzyko zajścia w ciążę jest wysokie.

Jeśli zapomnisz o pigułce w drugim tygodniu cyklu, zażyj ją tak szybko jak to możliwe, a następnie kolejną w ustalonym czasie, kontynuuj przyjmowanie leku z blistra jak zwykle. Wówczas dodatkowe niehormonalne zabezpieczenie antykoncepcyjne nie jest konieczne.

Jeśli o pigułce zapomnisz w trzecim tygodniu przyjmowania Microgynonu, masz dwie opcje, pod warunkiem, że wcześniej w cyklu nie zapomniałaś o pigułce. Nie ma wówczas konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji:

 • Możesz pominąć przerwę, którą zazwyczaj robisz między blistrami. Połknij zapomnianą pigułkę, a potem następną o stałej porze, nawet jeśli dzielą je krótkie przerwy. Następnie kontynuuj blister antykoncepcyjny normalnie, a gdy dojdziesz do końca opakowania, bez zachowania zwykłego okresu 7-dniowej przerwy, rozpocznij kolejne opakowanie. Krwawienie nie pojawi się, może natomiast wystąpić plamienie.
 • Zamiast tego możesz niezwłocznie zrobić przerwę. Czyli nie połykać pominiętej pigułki i wyrzucić blister z reszta pigułek. 7-dniowa przerwa rozpocznie się natychmiast.

Jeśli zapomnisz wziąć pigułkę kilka razy podczas jednego cyklu, powinnaś wybrać wariant numer 2. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest wyjątkowo wysokie, jeśli w trakcie cyklu kilka razy zapomniałaś zażyć pigułkę, zwłaszcza jeśli odbyłaś stosunek płciowy 7 dni przed lub po pominiętej pigułce. Innymi słowy, bez względu na czas pominięcia pigułki, jeżeli wiele razy zapomniałaś o niej, jedno przeoczenie w tygodniu znacznie zmniejsza ochronę antykoncepcyjną.

Te zasady bezpieczeństwa mają również zastosowanie w przypadku ostrej biegunki lub wymiotów, które występują w ciągu 3 godzin po zażyciu pigułki o zwykłej porze. Byś nadal była zabezpieczona, masz mniej niż 12 godzin, by ponownie wziąć pigułkę antykoncepcyjną, która mogła zostać usunięta z organizmu. Jeśli nie możesz jej zażyć, powinnaś przestrzegać zasad przy pominięciu pigułki dłużej niż 12 godzin.

Czy są jakieś skutki uboczne podczas zażywania pigułki Microgynon?

Występowanie efektów ubocznych zależy od kobiety i jej predyspozycji. Ponadto wiele z nich zanika, gdy organizm dostosowuje się do nowych dawek hormonów.

Jeśli te efekty uboczne wciąż występują po pierwszych trzech miesiącach od zażycia pigułki lub po trzech cyklach pigułki, może ona nie być dla ciebie odpowiednia i konieczne będzie przepisanie innej.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy stosowania pigułki, niektóre kobiety mogą doświadczać:

 • nieregularne krwawienia lub plamienia występujące poza przerwą w przyjmowaniu pigułki
 • brak menstruacji (czyli całkowity brak okresu) pod warunkiem, że idealnie stosujesz się do warunków zażywania pigułki (tj. żadnych pominięć)

W każdym przypadku jest to dowód na dostosowywanie się organizmu. Nie powinnaś się martwić.

Microgynon Online: Pozostałymi najczęstszymi efektami niepożądanymi są:

nudnościból brzucha
bóle głowydoświadczanie napięcia i bólu piersi
wahania nastroju 

Niektóre kobiety zauważają pojawienie się trądziku i przyrost masy ciała (ze względu na zwiększone łaknienie), ponieważ Microdyne jest w klimacie progesteronu, choć ten objaw jest rzadki. Te same kobiety są bardziej narażone na utratę libido, co jest jednym ze skutków ubocznych przyjmowania pigułki, ale jest to niezwykle rzadkie.

Kobiety z nietolerancją laktozy i sacharozy, lub stosujące specjalną dietę pozwalającą uniknąć tych substancji, nie powinny skorzystać z tej hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej w ogóle, ponieważ zawiera ona dużą ilość substancji pomocniczych.

Jakie są środki ostrożności przy stosowaniu pigułki Microgynon?

Dwuskładnikowa estrogenowo-progesteronowa doustna pigułka antykoncepcyjna zawsze niesie nieco podwyższone ryzyko zakrzepicy żył, w porównaniu z kobietami, które nie stosują dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej.

Jednak ryzyko to jest bardzo niskie i bardzo rzadkie. Najwyższe w pierwszym roku zażywania pigułki antykoncepcyjnej albo po przerwie trwającej dłuższej niż 4 tygodnie, po tym czasie ryzyko znacznie maleje.

Kobiety narażone na ryzyko oraz te, które mają:

 • historię rodzinną
 • predyspozycje i okoliczności obciążające
 • już odkryte ryzykowne choroby

Kobiety te powinny zatem poinformować o tym lekarza podczas badania lekarskiego (np. w trakcie mierzenia ciśnienia krwi) i wypełniania ankiety. Pamiętaj, że procedura ta jest wymagana, by ustalić czy możesz stosować pigułkę Microgynon 30.

Kobiety, które nie mogą przyjmować doustnej antykoncepcji Microgynon, to te obciążone chorobami dziedzicznymi, z objawami lub czynnikami ryzyka:

 • Jeśli stwierdzono u ciebie skrzepy krwi. W zależności od lokalizacji skrzepu, diagnozuje się rozwój głębokiej zakrzepicy żylnej (zapalenie żył) i/lub żylnej choroby zakrzepowo-zatorowo tętniczej (zatorowość płucna).
 • Mówiąc szerzej, kobiety które przeszły zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu i inne choroby układu sercowo-naczyniowego (jak również ich objawy i zwiastujące objawy takie, jak dusznica bolesna) są zagrożone i nie powinny zażywać pigułki Microgynon.
 • Podobnie, kobiety z zaburzeniami krzepnięcia nie powinny stosować pigułki Microgynon, między innymi kobiety z niedoborem białka C i S, niedoborem antytrombiny, które wykazują obecność przeciwciał antyfosfolipidowych.
 • Wreszcie, niektóre choroby narażające cię bardziej na zakrzepy tętnicze krwi i zakrzepicę, np.:
  • cukrzyca ze zmianami naczyniowymi
  • jeśli jesteś narażona na wysokie ciśnienie krwi lub masz nienormalnie wysoki poziom lipidów, takich jak cholesterol i trójglicerydy
  • mówiąc bardziej ogólnie, manifestujesz wszystkie hiperhomocystynuria, które kwalifikują
   obecność silnych poziomów tłuszczu, które mogą zatkać tętnice

Niektóre konteksty mogą narazić cię na ryzyko, zwłaszcza gdy po operacji musisz pozostać w łóżku przez wyjątkowo długi okres czasu albo gdy zakończyłaś karmić piersią. W pierwszej sytuacji, przewlekłe przebywanie w łóżku utrudnia krzepnięcie krwi. W drugim przypadku, kobiety w ciąży lub karmiące piersią są 10 razy bardziej narażone na ryzyko wystąpienia zakrzepów.

Ponadto niektóre sytuacje powodują, że jesteś bardziej narażona na rozwój zakrzepu krwi, zwłaszcza gdy jesteś starsza, gdy nałogowo palisz papierosy, masz nadwagę lub otyłość. Te trzy łącznie, w połączeniu z innymi zagrożeniami mogą doprowadzić do zwiększonego ryzyka… wszystkie te elementy powinny spowodować u ciebie wyjątkową czujność.

Oprócz ryzyka zakrzepicy, inne nieprawidłowości są przeciwwskazaniami podczas stosowania pigułki Microgynon. Powinnaś być czujna i ostrożna w przypadku, gdy masz zdiagnozowaną lub jesteś w grupie ryzyka zachorowań na te choroby:

 1. Jeśli jesteś podatna na migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi, to znaczy, poprzedzone takimi objawami, jak zaburzenia widzenia (widzenie motyli lub czarnych plam), problemy z mówieniem lub zawroty głowy, wówczas nie powinnaś stosować pigułki Microgynon jako hormonalnej metody antykoncepcyjnej.
 2. Jeśli miałaś lub masz nowotwór zależny od hormonów (piersi lub narządów płciowych) albo nowotwór macicy, nie możesz wtedy stosować tej pigułki. To samo odnosi się do niezdiagnozowanych zaburzeń związanych z niewyjaśnionymi upławami krwi.
 3. Podobnie, kobiety które mają lub miały niebezpieczne schorzenia wątroby (takie, jak nowotwór, żółtaczka lub inne poważne choroby) nie powinny brać pigułki Microgynon.

Jeśli obserwujesz  kliniczne objawy ryzyka zakrzepicy, przerwij przyjmowanie pigułek i natychmiast zgłoś się do lekarza. Przydatnym może być rozpoznawanie objawów, by móc szybko zareagować.

Na przykład, gdy zauważysz obrzęk nogi, być może z bólem, ale niekoniecznie, zmiana koloru skóry, uczucie gorąca.

Objawy oddechowe i objawy w klatce piersiowej takiej jak: duszność, nagły kaszel, ból w lewym ramieniu, powtarzające się migreny i utrata mocy lub niemożność mówienia są również oznaką zatorowości płucnej…

Niektóre leki nie są zalecane, w znaczeniu, że ich interakcje mogą mieć wpływ na skuteczność działania antykoncepcji lub innych leków.

Microgynon Online – Do tej grupy leków należą leki do leczenia epilepsji, takie jak:

lamotryginaprzeciwdrgawkowe opierające się na prymidonie lub fenytoinie, itp
niektóre leki przeciwbóloweniektóre barbiturany
przeciwgrzybicze (z gryzeofulwiną)antybakteryjne (zwłaszcza te opierające się o klarytromycynę, erytromycynę)
przeciwretrowirusowe (zakażenie HIV oraz zapalenie wątroby typu C) 

Kobiety leczone z powodu chorób serca powinny również sprawdzić, czy składniki aktywne ich leku nie reagują z pigułką Microgynon. Wreszcie inne substancje bez konsekwencji a priori jak: sok grejpfrutowy i dziurawiec zwyczajny, stosowane w ziołolecznictwie, mogą oddziaływać z aktywnymi składnikami pigułki Microgynon. Zapewniamy jednak, że wszystkie te przypadki są niezwykle rzadkie!

Jak mogę kupić Microgynon 30 Online & w Polsce?

Microgynon może powodować różne skutki uboczne, zatem obowiązkowo musisz przejść badania lekarskie. Pigułka jest dostępna wyłącznie na receptę.

Jak zamówić Microgynon w aptece

Ginekolog lub lekarz są jedynymi specjalistami, którzy mogą wypisać receptę na pigułkę Microgynon, którą później możesz zrealizować w aptece. Konsultacja medyczna ma na celu sprawdzenie stanu twojego zdrowia i zalecenie pigułki najodpowiedniejszej dla twojego organizmu. Każda pigułka jest inna i może powodować efekty uboczne. Badania lekarskie, takie jak badania krwi, pomagają lekarzowi przepisać odpowiednią pigułkę.

Tabletki Microgynon do kupienia z receptą online

Inną możliwością jest zakup pigułki w internecie. W europejskim kraju, w którym mieszkasz, może być możliwy zakup leku Microgynon w internecie. Niektóre kliniki umożliwiają swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia badań lekarskich online. Badania te są następnie sprawdzane i zatwierdzane przez lekarza. Pamiętaj, że zakup leku Microgynon online może być możliwy jedynie jedynie w przypadku przedłużenia leczenia. Jeśli nigdy nie stosowałaś tej pigułki, konieczna będzie konwencjonalna stacjonarna konsultacja medyczna z ginekologiem.

To właśnie z tego powodu, kwestionariusz online powinien być uczciwie wypełniony. Musisz odpowiedzieć na różne pytania medyczne, tak szczerze, jak to możliwe, ponieważ jeśli lekarz nie zdecyduje się przepisać ci pigułki to jedynie dlatego, że będzie uważał je za szkodliwe dla twojego zdrowia.

Ile kosztuje pigułka Microgynon 30 Online & w Polsce?

Microgynon firmy Bayer to pigułka antykoncepcyjna, dostę pna tylko na receptę. Ceny leków tej klasy są dowolnie regulowane przez apteki. W zależności od miejsca, miasta, dzielnicy czy gdziekolwiek indziej chcesz kupić lek, ceny mogą się różnić. Pamiętaj, że pigułka nie jest refundowana przez ubezpieczenie społeczne.

Microgynon Cena: Microgynon kupić w apteki – w Polsce

W aptekach cena pigułki Microgynon dla jednego cyklu, czyli jednego miesiąca leczenia, wynosi od 18€ do 20 €. Pamiętaj o doliczeniu do tej kwoty kosztu konsultacji medycznej.

Microgynon Cena: Microgynon kupić online

Ceny leku Microgynon w internecie są stosunkowo konkurencyjne. W zależności od różnych aptek internetowych, cena za jeden miesiąc leczenia jest tylko nieznacznie wyższa niż w aptece stacjonarnej, a mianowicie wynosi ona pomiędzy 23€ a 26€. Recepta wydawana jest średnio na 3 miesiące leczenia (całkowity koszt wyniesie wtedy 70-80€). Doliczany jest również koszt recepty i dostawy.

Uwaga: Alfadoc zawsze rekomenduje wizytę u ginekologa i przeprowadzenie kompleksowych badań przed zakupem pigułki lub jakichkolwiek innych leków na receptę. Prosimy również uważać na strony internetowe oferujące leki w promocjach, takich jak “tanie” lub “bez recepty”. W wielu przypadkach te strony internetowe sprzedają podrobione leki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Źródła

 • Microgynon 21 – Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
 • Microgynon 30 (ethinylestradiol and levonorgestrel): Netdoctor.co.uk
 • Combined pill: NHS.co.uk
 • Forgetting to take the Contraceptive Pill: Healthcentre.org.uk

Pozostałe informacje dostępne na Microgynon online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia