Condyline

Condyline: lek przeznaczony do leczenia brodawek narządów płciowych.

Opracowana przez laboratoria Takeda, podofilotoksyna jest skuteczna w leczeniu brodawek. Badania kliniczne wykazały jej skuteczność po kilku tygodniach stosowania.

Brodawki narządów płciowych są efektem wirusa przenoszonego drogą płciową: wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Jak sugeruje francuska nazwa (les verrues génitales), brodawki narządów płciowych mają kształt małych narośli przypominających  kogucie grzebienie.

Kup Condyline Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

 • pierwszy lek na brodawki narządów płciowych
 • naukowo udowodniona skuteczność
 • proste zastosowanie
 • ograniczenie bólu związanego z brodawkami

Pojawiają się one wokół pochwy, penisa lub odbytu. Brodawki narządów płciowych są zazwyczaj bezbolesne, ale są wyjątkowo nieestetyczne i mogą być źródłem frustracji i skrępowania.

Brodawki narządów płciowych przenoszą się i rozprzestrzeniają poprzez kontakt fizyczny, zwłaszcza podczas waginalnej lub analnej penetracji, lub poprzez wymianę zabawek erotycznych. Ważne jest, by nie dochodziło do zbliżeń seksualnych z osobą zakażoną.

Nie ma określonego lekarstwa na wirusa HPV. Jednakże, po pewnym czasie większość zakażonych osób samoistnie niszczy wirusa. Lekami na brodawki narządów płciowych są leki przeciwwirusowe. Wspomagają organizm w zwalczaniu wirusa.

Podofilotoksyna to główny czynnik aktywny leku Condyline. Jest to naturalny składnik rośliny Podophyllum (Stopkowca). Pomaga zwalczać wirusa poprzez atakowanie i osłabianie jego komórek, a tym samym zatrzymuje jego rozprzestrzenianie się. Czynność ta powoduje zniszczenie komórek wirusa i jego obumarcie.

Czym jest lek Condyline?

Condyline jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu brodawek genitalnych. Lek zawiera podofilotoksynę, pozyskaną z indyjskiej rośliny Podophyllum. Lek Condyline działa bezpośrednio i lokalnie na brodawki poprzez zapobieganie rozprzestrzenianiu się ich na zdrowe obszary skóry. Krem stosuje się bezpośrednio na brodawki genitalne.

Brodawki narządów płciowych są zaraźliwe i może być przenoszone przez kontakt ze skórą. Zarażony brodawkami narządów płciowych lub kłykcinami pacjent, musi niezwłocznie powiadomić swojego partnera (-ów). Nawet, jeśli brodawka jest niewidoczna, nadal może zakażać. W tym przypadku wczesne leczenie Condyline może zmniejszyć jego skutki. Większość brodawek narządów płciowych przenoszona jest przez kontakty seksualne. Najlepszym rozwiązaniem, by uchronić się przed tą chorobą jest używanie prezerwatyw podczas stosunku płciowego. Zalecamy również poddawanie się regularnym badaniom, jeśli podejmujesz ryzykowne praktyki seksualne.

Roztwór Condyline skutecznie działa na brodawki narządów płciowych poprzez zmniejszenie odczuwanego bólu związanego z chorobą. Stosując roztwór, pacjenci zapobiegają rozprzestrzenianie się brodawek na zdrowej skórze. Po trzech dniach stosowania, pacjenci zaczynają odczuwać pierwsze efekty działania roztworu. Według badań klinicznych, brodawki znikają po miesiącu od rozpoczęcia leczenia roztworem. Condyline wydaje się najbardziej skutecznym lekiem w leczeniu brodawek narządów płciowych u dorosłych i osób starszych, jednak lek nie jest odpowiedni dla dzieci.

Czym jest brodawka genitalna?

Brodawki narządów płciowych powstają przez przekazanie drogą płciową wirusa nazywanego wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Jak sama nazwa wskazuje, brodawki narządów płciowych rozrastają się na genitaliach kobiet i mężczyzn. Mogą tworzyć się na penisie, pochwie i odbycie. Pomimo powszechnego przekonania, brodawki narządów płciowych nie powodują żadnego bólu. Są one jednak nieestetyczne i nieprawidłowe, a w wielu przypadkach powodują uczucie wstydu, zakłopotania i frustracji.

Brodawczak ludzki jest infekcją przenoszoną drogą płciową. Rozprzestrzenia się podczas stosunku  pochwowego i analnego. Dzielenie się zabawkami erotycznymi może również powodować zakażenie wirusem HPV.

W rzeczywistości nie istnieją metody leczenia wirusa brodawczaka ludzkiego, a zainfekowane komórki po pewnym czasie ulegają zniszczeniu przez metabolizm. Trwa to zazwyczaj kilka miesięcy. Antywirusowe substancje zawarte są w lekach takich, jak Condyline. Condyline wspiera organizm w zwalczaniu wirusa.

Czym jest aktywny składnik leku Condyline?

Podofilotoksyna – czynnik o właściwościach antywirusowych – jest głównym składnikiem leku Condyline. Jest substancją naturalną, gdyż pochodzi z korzeni rośliny Podophyllum. Podofilotoksynę  można również pozyskiwać z połączenia niektórych środków chemicznych. Od kiedy podofilotoksyna została odkryta w 1930 roku, wiele jej właściwości zostało odświeżonych, włącznie z jej przeciw rakotwórczymi właściwościami.

Aplikowana na narządy płciowe, podofilotoksyna nacieka na komórki wirusowe zapobiegając ich dzieleniu się i rozprzestrzenianiu. Gdy brodawki nie mogą już rosnąć, ich komórki obumierają i zostają zastąpione zdrowymi.

Jakie dawkowanie jest dostępne dla leku Condyline?

Condyline należy nakładać bezpośrednio na brodawki dwa razy dziennie przez kolejne trzy dni. W razie potrzeby i za zgodą lekarza, zabieg ten można powtórzyć. Jednak pod warunkiem, że zrobisz jednotygodniową przerwę od trzeciego dnia stosowania. We wszystkich przypadkach leczenie nie powinna przekraczać 4 do 5 tygodni.

Przed rozpoczęciem aplikacji, ważne jest byś oczyścił zainfekowany obszar wodą z mydłem i pozostawił do wyschnięcia. Aby uniknąć podrażnień możesz zabezpieczyć niezainfekowaną skórę wkoło brodawki wazeliną.

Używając aplikatora znajdującego się w opakowaniu, rozprowadź roztwór na brodawce. Poczekaj, aż preparat wyschnie zanim założysz ubranie. Po użyciu wyrzuć aplikator. Upewnij się, że zmienisz aplikator przy każdym użyciu.

Zawsze po zastosowaniu leku Condyline dokładnie umyj ręce. Unikaj kontaktu z oczami. Gdy preparat dostanie się do oka, przemyj je dużą ilością zimnej wody.

Jeśli masz większą ilość brodawek, z którymi musisz się rozprawić, prawdopodobnie będziesz potrzebował większej ilości roztworu, by je wszystkie pokryć. W takim wypadku zmieniaj aplikator. Nie wolno używać tego samego aplikatora na kilka brodawek lub zanurzać poprzednio używanego aplikatora do butelki.

Jeśli leczeniu brodawek obejmuje napletek, zadbaj o to, by preparat wysechł zanim nasuniesz napletek z powrotem na pierwotną pozycję.

Lek ten powinien być stosowany tylko na obszary wskazane przez lekarza. Powinieneś ponownie skonsultować się z lekarzem najpóźniej po 7 dniach stosowania Condyline.

Jak używać leku Condyline

Dysponuj lekiem Condyline w sposób określony przez lekarza oraz zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce informacyjnej. Pomoże to zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych i zagwarantuje, że lek da najlepsze rezultaty.

 1. Rozpocznij korzystanie z leku Condyline rano.
 2. Upewnij się, że w miejscu podania leku jest czyste i wcześniej dokładnie osuszone.
 3. Wprowadź pętelkę aplikatora do roztworu.
 4. Zaaplikuj na brodawce i pozostaw do wyschnięcia.
 5. Nigdy nie przekraczaj więcej niż 50 “zanurzeń” leku, jednorazowo nakładaj preparat tna małą powierzchnię jednej brodawki.
 6. Po zakończeniu nakładania preparatu, zabezpiecz pokrywę roztworu i umyj ręce.
 7. Powtórz tę procedurę po 12 godzinach, a potem ponownie dwa razy na dobę przez kolejne dwa dni.
 8. Nie używaj leku Condyline przez cztery dni, postępuj zgodnie z trzydniowym okresem leczenia.
 9. Jeśli objawy utrzymują się przez tydzień po rozpoczęciu leczenia, lekarz może zalecić, byś powtórzył cykl leczenia przez okres do czterech tygodni.
 10. W żadnym wypadku nie przekraczaj przepisanej ci dawki leku.
 11. Nie nadrabiaj pominiętej dawki leku nakładając podwójną. Wystarczy, że zastosujesz lek jak zwykle.
 12. Zastosowanie roztworu wymaga nadzoru lekarza.

Powyższe instrukcje stworzono w celu informacyjnym. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zwróć się do lekarza lub przeczytaj ulotkę informacyjną.

Jakie zalety płyną z zakupu leku Condyline?

Lekarze często przepisują lek Condyline pacjentom cierpiącym na brodawki lub brodawki narządów płciowych z kilku powodów:

 • bardzo prosta obsługa: rozprowadzasz lek samodzielnie, wystarczy zaaplikować krem na zainfekowanej powierzchni
 • szybki w działaniu, naukowo udowodniona skuteczność. Po kilku dniach, dyskomfort spowodowany brodawkami narządów płciowych znacznie się zmniejsza. Rozmnażanie i rozprzestrzenianie się infekcji zostaje zatrzymane.
 • Wszystkie objawy ustępują po 4 tygodniach stosowania leku
 • Gdy zainfekowane komórki zostaną skutecznie wyleczone, zdrowe komórki zaczną się tworzyć

Jakie są skutki uboczne leku Condyline?

Roztwór Condyline, jak każdy lek na receptę, może powodować niepożądane efekty. Chociaż po zastosowaniu leku nie wszyscy pacjenci będą doświadczać skutków ubocznych, najczęstszymi działaniami niepożądanymi są:

Jakie są skutki uboczne leku Condyline?

uczucie paleniazawroty głowy
uczucie mrowieniawymioty
obrzęk twarzy, ustpokrzywka

Jeśli doświadczasz któregokolwiek ze skutków ubocznych, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania?

Jeżeli lek Condyline przypadkowo wejdzie w kontakt ze zdrową skórą, wytrzyj go natychmiast, a następnie przemyj skórę ciepłą wodą z mydłem. Następnie dokładnie opłukaj.

Lek ten należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie stosuj leku Condyline na pieprzyki, brodawki z których wyrastają włosy i znamiona. Nie używaj Condyline na tkankę, która była traktowana laserem chirurgicznym lub kriochirurgią.

Nie używaj leku Condyline na brodawki nie leżące w obszarze genitaliów, nie lecz brodawek, które zajmują znaczną powierzchnię.

Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. U kobiet, które podejrzewają ciążę, konieczne będzie wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem leczenia oraz zastosowanie metody antykoncepcyjnej przed i w trakcie okresu leczenia.

Nie wolno stosować tego leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którykolwiek ze składników leku Condyline.

Nie należy stosować jednocześnie kilku leków na ten typ brodawek.

Do chwili obecnej nie odnotowano interakcji z innymi lekami. Wskazane jest, by poinformować lekarza o wszystkich stosowanych obecnie lekach.

Kilka efektów niepożądanych zostało odnotowanych przy stosowaniu tego leku. Najczęstszymi objawami są: zapalenie napletka, oparzenia, owrzodzenia, swędzenie lub podrażnienie pochwy. Obecność alkoholu i regularne aplikacje mogą powodować wysuszanie skóry lub podrażnienie.

Po zastosowaniu roztworu bardzo często odczuwalne jest pieczenie. Na drugi dzień po aplikacji leku, mogą również pojawić się pęcherze. Te działania niepożądane znikają po kilku dniach. Jeśli tak się nie stanie, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie wykryto interakcji leków w odniesieniu do stosowania Condyline.

Jak należy przechowywać lek Condyline?

Pomimo tego, że krem nie wykazuje zagrożenia związanego z jego stosowaniem, musi być przechowywany w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem sprawdź datę ważności podaną na opakowaniu i na tubce. Nie wyrzucaj roztworu z domowymi odpadkami. Ze względu na ochronę środowiska, zwróć przeterminowany roztwór lub jego resztki do apteki.

W jaki sposób mogę kupić lek Condyline Online & w Polsce?

Roztwór do leczenia brodawek narządów płciowych jest wydawany na receptę. Zanim lek zostanie wydany przez farmaceutę, pacjenci muszą najpierw otrzymać receptę od lekarza.

Jak zamówić Condyline w aptece

Receptę możesz otrzymać za pośrednictwem najczęściej stosowanej metody, jaką jest umówienie się z lekarzem, który wykona badanie lekarskie. Po badaniu lekarz zdecyduje, czy stan twojego zdrowia wymaga zastosowania leku Condyline. Otrzymasz wówczas receptę pozwalającą na zakup leku w aptece.

Tabletki Condyline do kupienia z receptą online

Przed zakupem leku Condyline, pacjenci mają teraz możliwość przeprowadzenia poufnej i dyskretnej zdalnej konsultacji online. Konsultacja online pozwala na sprawdzenie, czy twoje zdrowia pozwoli na rozpoczęcie leczenia bez ryzyka zaistnienia skutków ubocznych. Nie kupuj leku bez przejścia pozytywnej konsultacji medycznej,  online lub w gabinecie lekarza.

Konsultacje online powinny być przeanalizowane przez lekarza. W internecie można kupić podrobiony lek, musisz zatem sprawdzić, czy strona na której chcesz kupić Condyline działa zgodnie z prawem i oferuje oryginalne leki.

Warto również pamiętać, że przepisy na zakup leków na receptę w internecie różnią się pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej. Skontaktuj się z krajową agencją zdrowia, by sprawdzić, czy kupowanie leków w internecie jest legalne.

Jeśli po raz pierwszy widzisz narośl na swoich genitaliach, lub jeśli nie jesteś pewien problemu, który cię spotkał, najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Powie ci on, czy istnieją przesłanki do zastosowania leku Condyline.

Ile kosztuje lek Condyline Online & w Polsce?

Jak zaznaczono powyżej, lek Condyline do leczenia brodawek narządów płciowych, dostępny jest jedynie na receptę. Apteki dowolnie regulują ceny sprzedawanych przez siebie leków. W zależności od kosztów własnych i marży mogą one decydować o podniesieniu lub obniżeniu ceny. Pamiętaj również, że lek Condyline nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Condyline Cena: Condyline kupić w apteki – w Polsce

Cena butelki leku Condyline w aptece waha się między 30€ a 40€. Do tej kwoty powinieneś doliczyć koszt konsultacji medycznej.

Condyline Cena: Condyline kupić online

Ceny online mogą być bardzo konkurencyjne, w zależności od strony wahają się od 60€ do 80€ za butelkę. W zależności od strony internetowej, recepta i koszty wysyłki mogą zostać uwzględnione.

Uwaga: AlfaDoc zawsze zaleca, konsultację lekarską w celu wykonania badania i uzyskania recepty na zakup w aptece leku leczącego brodawki narządów płciowych. Jeśli chcesz zamówić lek online, uważaj na oferty internetowe niskich cen i promocji, takich jak “tani Condyline” lub “Condyline bez recepty”. Miejsca te często sprzedają podrobione leki.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Condyline online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia