Dianette


Dianette jest przeciwtrądzikową antykoncepcyjną pigułką produkowaną przez laboratoria Bayer. Istnieje na rynku od 1987 roku.

Jest to najlepiej sprzedająca się pigułka na całym świecie. W samej Francji została przepisana 315.000 kobiet, z powodu trzech korzyści tej niezwykle skutecznej metody antykoncepcji.

To przede wszystkim pigułka przeciwtrądzikowa przepisywana do leczenia trądziku. Ponadto, Dianette jest skutecznym lekiem na hirsutyzm.

Kup Dianette Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

W połączeniu z tym działa doskonale jako środek antykoncepcyjny i jako taki może być stosowany wśród kobiet cierpiących na trądzik, a chcących korzystać z dobrodziejstw trzech zastosowań Dianette.

Na przykład kobiety, które stosują Dianette jako lek przeciwtrądzikowy nie mogą w tym samym czasie zażywać  estrogenowo-progesteronowej antykoncepcji hormonalnej, ponieważ preparat Dianette już działa jak antykoncepcja, a jego wyniki są bardzo dobre, dzięki czemu jest niezwykle wiarygodnym środkiem antykoncepcyjnym!

Skład jej  oparty jest na połączeniu składników aktywnych, progestyny, octanu cyproteronu i  hormonu estrogenowego, etynyloestradiolu, jest więc minipigułką. Octan cyproteronu obejmuje 2mg do 0.035mg etynyloestradiolu. Stąd lek estrogenowy.

Proszę zapoznaj się ze stroną zanim wybierzesz metodę antykoncepcji, aby uzyskać więcej informacji o dostępnych obecnie różnych metodach i środkach antykoncepcyjnych.

Zalety pigułki Dianette

Przeciwtrądzikowy i antyowłosieniowy preparat Dianette, jest ważnym lekiem dla kobiet walczących z ciężką postacią trądziku. Kobiety te mają nadwrażliwość androgenu, dlatego produkują go w nadmiarze. Androgen podobny jest do męskiego hormonu testosteronu, który  odpowiedzialny jest za męskie cechy i zwiększone wydzielanie łoju. W kontekście hiperandrogenizmu, estrogenowa pigułka Dianette jest szczególnie odpowiednia dla kobiet, które mają wysoki poziom progestyny (skłonność do wytwarzania nadmiaru androgenu).

To doskonały lek zwalczający trądzik i owłosienie na ciele.

Nadmiar wydzielania androgenu u kobiet powoduje również nadmierny wzrost włosów, zwany hirsutyzmem. Dzieje się tak ze względu na podobieństwo androgenu do testosteronu.

Trądzik dotyka 80% wielu nastolatków i u wielu kobiet objawia przez długi czas potem. Co do hirsutyzmu, ma on wiele przyczyn (nadmierne wydzielanie androgenu, nadwrażliwość na androgen), i dotyczy 5 do 10% kobiet. Dla kobiet, które cierpią z powodu hirsutyzmu stan ten może być bardzo kłopotliwy i może wpływać na ich poczucie kobiecości (zmienione piękno, męskie cechy trudne do zaakceptowania, itp.). Trądzik i wzrost włosów są powodowane przez ten sam brak równowagi hormonalnej, te dwa problemy często występują razem i powodują uczucie niepokoju wśród młodych i starszych kobiet, które mogą nawet izolować się i rozwijać fobie społeczne.

Towarzyszą im, w niektórych cięższych przypadkach, zaburzenia psychiczne i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Preparat Dianette to przeciwtrądzikowy lek stosowany również do leczenia wzorowanym na męskim wzroście włosów (hirsutyzm). Działa równoważąc poziom androgenu u kobiet produkujących go zbyt dużo. Dlatego jest przeznaczony jako lek dla kobiet, które cierpią z powodu tego konkretnego zaburzenia równowagi hormonalnej. Progestagen przeciwdziała androgenowi wytwarzanemu naturalnie przez pacjentkę.

Poprzez neutralizowanie działania androgenu, owłosienie i trądzik znacznie zmniejsza się, a następnie znika. Wzrost włosów jest utrudniony przez przeciwandrogenowe działanie octanu cyproteronu, jednocześnie hamując wydzielanie sebum.

Skuteczność terapeutyczna Dianette zależy od stopnia nasilenia trądziku, ale kobiety widzą istotną poprawę w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia leczenia. Trądzik i włosy zaczną ponownie odrastać natychmiast po zaprzestaniu leczenia.

Pigułka Dianette jest to bardzo skuteczną metodą antykoncepcji

Działając na równowagę hormonalną, pigułka Dianette wpływa również na owulację i cykl menstruacyjny, ponieważ zawiera progestagen. Dianette oddziałuje na jajniki powstrzymując je przed produkcją wszystkiego. Dlatego mówimy, że lek ma działanie antygonadotropowe. W połączeniu z tym, Dianette ma anizotropowy wpływ na śluzówkę macicy, co tworzy ją nieodpowiednią dla potencjalnej implementacji.

Dianette ma udowodnione właściwości antykoncepcyjne. Oznacza to, że kobiety stosujące ją jako lek przeciwtrądzikowy nie muszą stosować dodatkowej metody antykoncepcyjnej. Pod względem skuteczności antykoncepcyjnej pigułka Dianette osiąga 99% skuteczności, co czyni ją jedną z najbardziej niezawodnych środków antykoncepcyjnych na rynku!

Dawkowanie: Jak stosować pigułkę Dianette

Aby ocenić efektywność pigułki Dianette powinnaś przyjmować ją długoterminowo przez co najmniej trzy miesiące. Po tym czasie od zażycia pierwszej pigułki powinnaś zaobserwować pierwsze znaczące efekty . W związku z tym, przyjmowanie tego przeciwtrądzikowego leku wymaga stałej kontroli lekarza.

Lek występuje w postaci blistra 21 jednofazowych tabletek. Oznacza to, że wszystkie tabletki mają taką samą objętość i skład substancji czynnych.

Rozpoczynasz przyjmowanie Dianette pierwszego dnia miesiączki, niezależnie od antykoncepcji hormonalnej, którą stosowałaś wcześniej. Następnie przyjmuj jedną pigułkę o tej samej porze każdego dnia przez 21 kolejnych dni, co powinno doprowadzić do końca blistra. W tym momencie robisz siedmiodniową przerwę. Jest ona konieczna i związana z wpływem na cykl menstruacyjny. Po siedmiodniowej przerwie, rozpoczynasz nowe opakowanie i ponownie wracasz do regularnego zażywania Dianette.

Podczas przerwy w przyjmowaniu pigułki zaobserwujesz krwawienie, które może trwać ponad 7 dni. Pamiętaj, że nadal musisz wznowić przyjmowanie pigułki po 7 dniach.

Dianette jest przepisywana jako lek przeciwtrądzikowy i lek na hirsutyzm, ale jesteś również całkowicie zabezpieczona przed ryzykiem zajścia w ciążę, ponieważ działa ona antykoncepcyjnie. Dlatego jednocześnie z Dianette nie możesz stosować innej antykoncepcji hormonalnej. Jeśli polegasz na leku jako na metodzie antykoncepcyjnej, pamiętaj, że zaniedbanie regularnego przyjmowania pigułki naraża cię na ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli więc okaże się, że zapomniałaś zażyć pigułkę, musisz podjąć niezbędne kroki, by zminimalizować to ryzyko.

Jak postąpić, gdy zapomnę zażyć pigułkę?

Jeśli o przeoczonej pigułce przypomnisz sobie w ciągu 12 godzin, nadal jesteś chroniona przed ewentualnym zajściem w ciążę. Powinnaś po prostu wziąć pigułkę tak szybko, jak to możliwe. Kolejną pigułkę zażyj o ustalonej porze.

Jeśli przypomnisz sobie o pigułce po 12 godzinach, jej skuteczność antykoncepcyjna słabnie i nie może być zagwarantowana przez pozostałą część cyklu. Musisz natychmiast zażyć pominiętą tabletkę, a kolejną przyjąć o zwykłej porze (nawet jeśli masz brać je w niewielkim odstępie czasu, a nawet w tym samym czasie). Korzystaj jednocześnie z niehormonalnej antykoncepcji (prezerwatywy, substancje plemnikobójcze, membrany, kapturki domaciczne) aż do następnego opakowania, włączając 7-dniową przerwę.

Pamiętaj, jeśli uprawiałaś seks 7 dni przed zapomnianą pigułką, istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę, w takim przypadku radzimy wykonać test ciążowy.

Te same procedury stosuje się również w przypadku ostrej biegunki i wymiotów występujących w ciągu 3 godzin po zażyciu pigułki. Wspomniane wymioty i biegunki powodują takie same skutki, jak w przypadku pominięcia pigułki.

Skutki uboczne pigułki Dianette

Stosowanie pigułki Dianette może powodować niepożądane skutki uboczne, które mogą być poważne, częste i systematyczne. Ponadto, odczuwanie skutków ubocznych zmienia się w zależności od kobiety, a także predyspozycji do ich odczuwania.

Przede wszystkim lek Dianette może mieć wpływ na napady migren i bóli głowy, mdłości i wymiotów. Ten preparat antykoncepcyjny i lek przeciwtrądzikowy może powodować ból i napięcie piersi, szczególnie wtedy, gdy przyczynia się do ich powiększenia.

Pigułka Dianette może również powodować krwawienia i upławy podczas cyklu, które z czasem  zanikają.

Podczas stosowania Dianette możliwe są wahania wagi wynikające ze zmniejszenia lub zwiększenia apetytu. Aby uniknąć przybierania na wadze staraj się nie ulegać zachciankom i przestrzegaj diety, do czasu gdy twoja równowaga hormonalna ustabilizuje się.

Dianette  może mieć również wpływ na libido, zarówno pozytywny jak i negatywny.

Również, w niektórych rzadkich przypadkach kobiety mogą obserwować zaburzenia dermatologiczne, takie jak rumień (wysypka skórna ze zmianami) guzkowaty (towarzyszy mu twarda opuchlizna) lub wielopostaciowy (w kształcie koła lub pierścienia), pokrzywka lub wysypka (czerwone punkty).

Kobiety z nietolerancją na fruktozę, glukozę i laktozę nie mogą stosować tej pigułki, ponieważ zawiera ona te składniki.

Inne skutki uboczne i ryzyko, którego możesz uniknąć

Lek Dianette często przepisywany jest jako drugi w kolejności, po wcześniejszym wypróbowaniu innych metod leczenia trądziku, które nie okazały się skuteczne. Należy również wyeliminować wszystkie zagrożenia związane ze zastosowaniem środków antykoncepcyjnych i leków przeciwtrądzikowych. Lekarz powinien wykonać badania i ocenić twój stan zdrowia (w szczególności badając ciśnienie krwi), jak również przeprowadzić szczegółowy wywiad medyczny na temat historii i stylu twojego życia ustalając, czy ta przeciwtrądzikowa i przeciwhirsutyzmowa pigułka będzie dla ciebie odpowiednia.

Ponadto pamiętaj, jeśli możesz stosować lek Dianette, ma on bardzo pozytywny stosunek korzyści do ryzyka. Dianette ma tak samo niskie ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, jak na pigułki drugiej generacji. Nie powinnaś się martwić, ponieważ ryzyko to jest bardzo niskie. Wszystkie pigułki antykoncepcyjne mają taki sam “konspekt charakterystyki produktu, który jest terminem używanym przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa Leków oraz ogólnych służb zdrowia. Należy podczas nich stosowania zachować takie same środki ostrożności.

Dlatego nie ponosisz żadnego ryzyka, jeżeli lekarz rekomenduje lek Dianette!

Jednak Dianette nie będzie dla ciebie odpowiednia, jeśli masz jakiekolwiek znane predyspozycje dziedziczne lub nabyte (wg deklaracji i diagnozy) dla jednego z poniższych warunków lub jeśli twój styl życia naraża cię na ryzyko.

Jeśli ty lub członek twojej rodziny cierpicie na choroby zakrzepowo-zatorowe żył (zapalenie żył, zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna) lub tętnicze choroby zakrzepowo-zatorowe (udar mózgu, zawał mięśnia sercowego): zakrzepica opisuje powstawanie zakrzepów krwi, które mogą blokować żyły, a następnie przenosić się do płuc tworząc zator. Jeżeli u członka twojej rodziny zdiagnozowano jedno z tych zaburzeń, nie zaleca się stosowania leku Dianette (Diane 35).

Ryzyko zakrzepicy jest większe, jeśli masz czynniki ryzyka związane z innymi chorobami, takimi jak choroby układu krążenia (choroba wieńcowa, która polega na zwężeniu tętnic wieńcowych, uszkodzeniu zastawek serca lub dławicy piersiowej) lub problemy z sercem (wysokie ciśnienie krwi). Te problemy, niezależnie od tego, czy cierpiałaś na nie w przeszłości czy cierpisz obecnie, mogą również powodować zakrzepicę tętnic.

Jeśli chorujesz na cukrzycę, powinnaś również ją monitorować, ponieważ może ona powodować komplikacje sercowo-naczyniowe i zmiany naczyniowe. Na koniec, zaburzenia związane z przepływem krwi w mózgu lub w oku mogą zwiększyć ryzyko zatorowej zakrzepicy tętniczej. Jeśli nigdy wcześniej nie doświadczyłaś jednej z tych chorób, Dianette zostanie przepisana ci jako lek nie stwarzający zagrożenia dla zdrowia.

Wszystkie z powyższych skłonności mogą wywołać zakrzepicę, w tym te związane z krzepnięciem krwi (oporność na aktywne białko C lub niedobór białka C i S).

Wśród innych skłonności występują hiperlipidemia lub nadmierny poziom różnego rodzaju lipidów we krwi. Dotyczy to osób z wysokim poziomem cholesterolu (hipercholesterolemia), w tym wywołanie lipoproteinemii (podwyższone lipoproteiny w cholesterolu we krwi). Dotyczy to również obecności nadmiaru triglicerydów we krwi (hipertriglicerydemia).

Wreszcie inne czynniki związane z twoim stylem życia lub sytuacją zwiększającą ryzyko. Ryzyko zakrzepowo-zatorowe wzrasta z wiekiem i paleniem papierosów, powodując udary. Ponadto, otyłość odgrywa dużą rolę, głównie dlatego, że utrzymuje szereg czynników obciążających wpływających na krążenie krwi i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych przez zwiększenie poziomu tłuszczów we krwi, (hiperlipidemia) spowodowane  nadmiernym spożywaniem tłuszczów, itp.

Poznanie objawów jest również dobrym sposobem na zminimalizowanie ryzyka i występowania powikłań zakrzepowo-zatorowych. Sygnalizują one ewentualne komplikacje, zwłaszcza gdy występują podczas stosowania Dianette. Powinnaś wówczas niezwłocznie przerwać zażywanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Zwróć uwagę na wszelkie nietypowe objawy występujące nagle i brutalnie, szczególnie silne i agresywne migreny z zaburzeniami widzenia (podwójne widzenie albo postrzegania tego samego obiektu w dwóch obrazach, całkowite rozciągnięcie widzianego obrazu lub częściowa utrata wzroku). Mogą to być kliniczne objawy udaru. Również nagłe pojawienie się bólu w nodze lub stopie, drętwienie i/lub obrzęk mogą być objawami zapalenia żył. Nagły i gwałtowny ból w klatce piersiowej i lewym ramieniu może być również zwiastunem zawału serca.

Powinnaś być świadoma, że mogą pojawić się inne objawy, w tym podwyższone ciśnienie krwi, nagłe kłopoty z oddychaniem bez wyraźnego powodu lub gwałtowny kaszel.

Częściowa utrata zdolności motorycznych, takich jak niedowład, porażenie, drętwienie ciała lub twarzy (lewa lub prawa strona) należy uznać za poważne objawy. Ponadto, zwróć uwagę na problemy z językiem prowadzące do trudności mówienia (mieszanie słów) lub całkowitą niezdolnością do mówienia, afazją. Są to objawy zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego. Ponad to, jeśli masz powtarzające się zawroty głowy, nagłe omdlenia z lub bez drgawek, mogą być one związane z zażywaniem leku Dianette i są oznaką udaru.

Istnieją także inne czynniki sprawiające, że nie powinnaś stosować przeciwtrądzikowego leku Dianette, czyli wszystkie przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do stosowania leku Dianette

Lek ten nie powinien być przyjmowany w przypadku występowania ryzyka lub występowania rozwiniętych chorób, albo jeśli już cierpisz z powodu jednej z następujących niebezpiecznych sytuacji:

Przeciwwskazania do stosowania leku Dianette

choroby wątroby, zapalenie wątroby i zakażeniazapalenie trzustki
nowotwory sutka i szyjki macicy zależne od hormonówguzy przysadki (obszar mózgu zaangażowany w owulację) lub zbyt duża ilość prolaktyny (hormon produkowany przez przedni płat przysadki)
kobiety z niezdiagnozowanym sporadycznym krwawieniem z pochwykobiety karmiące piersią
jeśli jesteś przykuta do łóżka lub lecisz samolotem ponad 5 godzinpołączenie pewnych aktywnych składników leków przeciwpadaczkowych, przeciwdrgawkowych i leków przeciwgruźliczych (zawierających ryfampicynę), leki na migrenę (zawierające flunaryzynę),
leki na HIV ze składnikami czynnymi (ryfabutyna, gryzeofulwina, modafinil, topiramat) lub jeśli stosujesz leki zawierające dziurawiec. 

(*) Uwaga od HAS

Dianette została wycofana z rynku w 2013 roku, aby rzucić światło na jej zaangażowanie w choroby zakrzepowo-zatorowe. Jednak w styczniu 2014 roku, po opinii Komisji Europejskiej, została ponownie włączona do sprzedaży. Komisja Europejska nałożyła specyfikacje na warunki stosowania, jak również zaostrzyła ograniczenia dotyczące przepisywania recept.

Decyzja ta została podjęta po tym, jak Ocena Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) przeprowadziła dochodzenie, a jej ustalenia wskazywały na pozytywny stosunek korzyści do ryzyka. Innymi słowy, ryzyko nie przewyższa korzyści w leczeniu lub nie stanowi powodu do zaprzestania stosowania leku, któremu muszą towarzyszyć bardziej rygorystyczne zasady i warunki użytkowania.

Jednak, choć lek Dianette reprezentuje pewne ryzyko, podobnie jak wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne, nadal jest doskonałą metodą antykoncepcji używaną codziennie przez setki tysięcy kobiet, które w znacznej większości przypadków nie doświadczają problemów zdrowotnych. Konieczne jest, byś była dobrze poinformowana i nie kupowała leku na czarnym rynku.

Jak mogę kupić lek Dianette Online & w Polsce?

Aby otrzymać pigułkę antykoncepcyjną, kobieta zazwyczaj odwiedza swojego ginekologa. Ginekolodzy są najbardziej kompetentni do przepisywania pigułek antykoncepcyjnych. Będzie więc on w stanie doradzić kobiecie najbardziej odpowiednią do ich stanu zdrowia pigułkę.

Jak zamówić Dianette w aptece

Jedynym problemem może być znalezienie wolnego terminu na wizytę u ginekologa, gdyż są oni często bardzo zajęci. W niektórych przypadkach kobiety muszą zatem znaleźć inny sposób, aby odnowić receptę na swoje pigułki antykoncepcyjne.

Tabletki Dianette do kupienia z receptą online

Alternatywą jest zakup Dianette w internecie. Niektóre kliniki nie zezwalają kobietom na przeprowadzenie zdalnej konsultacji lekarskiej. Konsultacja ta ma na celu sprawdzenie, czy pigułka stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia kobiety. Jeśli konsultacja lekarska wypadnie pozytywnie, kobieta może kupić lek Dianette w internecie.

W chwili, gdy zakupy online mają wiele zalet, powinnaś wiedzieć, że sprzedaż leków na receptę w internecie jest regulowana. Przepisy dotyczące sprzedaży leków online różnią się w poszczególnych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Przed złożeniem zamówienia sprawdź w swojej agencji zdrowia. Powinnaś również wiedzieć, że podrabianie leków jest szeroko rozpowszechnioną praktyką w internecie. Przed złożeniem zamówienia online na lek Dianette sprawdź reputację witryny internetowej. Sprawdź opinie pacjentów, jakość opisów…

Nie wahaj się spytać nas o więcej informacji.

Ile kosztuje lek Dianette (Diane 35) Online & w Polsce?

Podobnie, jak wszystkie tabletki, Dianette dostępna jest wyłącznie na receptę. Apteki dowolnie regulują ceny leków.

Dianette Cena: Dianette kupić w apteki – w Polsce

W aptece cena za miesięczną kurację Dianette waha się od 7,48€ do  36,70€, a jej średnia cena wynosi 19,45€. Pamiętaj również o dodaniu kosztu konsultacji medycznej, która może wynieść od  35€ do 90€.

Dianette Cena: Dianette kupić online

Ceny pigułek są stosunkowo atrakcyjne w internecie. Wynoszą one od 20€ do 25€ za miesięczną kurację. W zależności od strony internetowej, recepta i koszt wysyłki są uwzględniane.

Uwaga: Alfadoc zaleca zawsze, by udać się do lekarza w celu wykonania badania lekarskiego i otrzymania recepty na zakup leku w aptece. Jednak, jeśli chcesz zamówić lek online, zwróć uwagę na strony oferujące niskie ceny w promocjach takich, jak “tania Dianette”, “tańsza Dianette” lub “Dianette bez recepty”. Miejsca te często oferują podrabiane leki.

Źródła

  • Diane-35 – Cyproteroni acetas, Ethinylestradiolum – zastosowanie i działanie lecznicze: Doz.pl
  • What is Dianette Pill: Medicines.org.uk
  • Dianette (cyproterone acetate and ethinylestradiol): Netdoctor.co.uk
  • Dianette Oral Contraceptive reviews: Acne.org

Pozostałe informacje dostępne na Dianette online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
Szwajcarski