NuvaRing

NuvaRing jest pierścieniem antykoncepcyjnym oferującym dopasowaną alternatywę dla konwencjonalnych pigułek antykoncepcyjnych.

W przeciwieństwie do pigułki, która musi być codziennie przyjmowana doustnie, ta metoda antykoncepcyjna zapewnia ochronę przed niechcianą ciążą na okres do 3 tygodni bez konieczności robienia w tym czasie niczego specjalnego. Po trzech tygodniach robisz jednotygodniową przerwę przed włożeniem nowego pierścienia.

Kup NuvaRing Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Czym jest NuvaRing?

  • powoduje bardzo rzadkie efekty uboczne
  • praktyczna metoda antykoncepcji
  • doskonała alternatywa dla pigułki

NuvaRing jest pierścieniem antykoncepcyjnym, a także reprezentantem nowej formy antykoncepcji hormonalnej. Medykament oferuje 100% skuteczną alternatywą dla pigułki antykoncepcyjnej. W przeciwieństwie do pigułki, którą kobieta musi przyjmować doustnie codziennie, NuvaRing zapewnia skuteczną ochronę przed niechcianą ciążą na trzy tygodnie. W tym czasie kobieta nie musi się o nic martwić, ponieważ nie ryzykuje pominięcia pigułki. Po trzech tygodniach, kobieta musi zrobić jednotygodniową przerwę przed włożeniem kolejnego pierścienia.

NuvaRing jest bardzo łatwy w użyciu. Po włożeniu go do pochwy pierwszego dnia miesiączki zapewnia 100% skuteczną ochronę.

Ta nowa metoda antykoncepcji sprawia również, że miesiączki są mniej bolesne.

Zaprojektowany z materiału, który jest giętki i lekki, NuvaRing może być dostosowany do każdego organizmuNie sprawia również żadnych problemów podczas uprawiania różnych aktywności i sportu. Według badań, kobiety nie odczuwają obecności pierścienia.

Jak stosować pierścień antykoncepcyjny?

NuvaRing należy umieścić w pochwie pierwszego dnia menstruacji. Aby uniknąć ryzyka infekcji, umyj ręce przed dotknięciem pierścienia i wsunięciem go do pochwy. Umieszczenie go jest stosunkowo proste: najlepszą metodą jest wsunięcie pierścienia NuvaRing kciukiem i palcem wskazującym delikatnie pociągając z obu stron i wsuwając pierścień do pochwy.

NuvaRing staje się skuteczny natychmiast po założeniu, ale jeśli nigdy nie korzystałaś z tego rodzaju zabezpieczenia, zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji, na przykład prezerwatywy przez pierwsze 5 dni. Twój organizm faktycznie potrzebuje kilku dni, aby w pełni przyzwyczaić się do hormonów.

Aby usunąć pierścień, zastosuj tę samą procedurę, ale w drugą stronę. Zawsze czystymi rękami, przytrzymaj NuvaRing między palcami wskazującym i środkowym, powoli i stopniowo wyciągaj go z pochwy. Jak wspomniano powyżej, należy odczekać 7 dni po usunięciu pierścienia, a przed włożeniem nowego. W ty okresie będziesz zabezpieczona przed ryzykiem niechcianej ciąży.

Jaki jest aktywny składnik pierścienia NuvaRing?

Substancjami czynnymi zawartymi w pierścieniu NuvaRing są etynyloestradiol (15mcg) i etonogestrel (120mcg). Są to hormony progesteronu i estrogenu. NuvaRing uwalnia dokładnie takie same hormony, jak pigułka antykoncepcyjna. Z jednej strony powstrzymuje owulację, z drugiej strony zapobiega zapłodnieniu i zmienia śluz szyjki macicy. Podczas stosunku plemniki nie maja możliwości dotarcia do macicy, dlatego nie może dojść do zapłodnienia.

Zalety i wady pierścienia dopochwowego

Głównymi zaletami pierścienia antykoncepcyjnego są:

7% skuteczności (która jest nawet wyższa niż idealnie zastosowana pigułka!)elastyczny i lekki, niewyczuwalny
zmniejszony ból brzucha przed i podczas miesiączkinie ma możliwości, by zapomnieć go użyć
skuteczny przez 4 tygodniezachowuje ciągłość działania
łatwy w zakładaniu (możesz założyć go samodzielnie, jak tampon)powoduje mniejsze efekty uboczne w porównaniu do pigułki
zawiera mniejszą liczbę hormonów uwalnianych do organizmu 
Pierścień ma jednak pewne wady, oto one:
możliwe działania niepożądane: wysypka, ból brzucha i klatki piersiowej, drożdżycaniektóre kobiety sądzą, że pierścień dopochwowy może być irytujący podczas seksu, co może być prawdą, jeśli pierścień nie jest dobrze umieszczony w pochwie
jeśli nie możesz stosować dwuskładnikowej pigułki, nie będziesz mogła również stosować pierścienia jako środka antykoncepcyjnegojego cena nie jest pokrywana przez ubezpieczenie społeczne

Jaka jest dawka antykoncepcji?

Dawkowanie NuvaRing jest jego główną zaletą. Wystarczy « wziąć » go raz w miesiącu, w odróżnieniu od pigułek antykoncepcyjnych, które przyjmujesz każdego dnia przez 21 dni lub 28 dni.

Ponieważ  wkładasz pierścień tylko raz w miesiącu, ryzyko zapomnienia o nim jest małe, a kobieta jest zabezpieczona przed niechcianą ciążą.

Jakie są skutki uboczne pierścienia NuvaRing?

Zdecydowana większość środków antykoncepcyjnych powoduje sporadyczne skutki uboczne, a NuvaRing nie jest wyjątkiem od tej reguły. Chociaż skutki uboczne przy użyciu pierścienia są bardzo rzadkie, niektóre kobiety mogą zaobserwować następujące działania niepożądane:

Jakie są skutki uboczne pierścienia NuvaRing?

bóle głowyuczucie napięcia
ból w klatce piersiowejtrądzik
zawroty głowyzmniejszone libido
upławyból brzucha

Jeśli cierpisz z powodu skutków ubocznych, powinny one teoretycznie zniknąć po kilku dniach, kiedy organizm przyzwyczai się do pierścienia. Jednak zalecamy, żebyś skonsultowała się z lekarzem, jeśli skutki uboczne nasilą się lub nie ustępują.

Co się stanie, gdy zapomnę założyć pierścień NuvaRing?

Korzyścią ze stosowania pierścienia dopochwowego jest fakt, że nie możesz zapomnieć zapomnieć o jego zastosowaniu, gdy już jest wewnątrz! Jeśli jednak pojawi się u ciebie problem taki, jak:

  • Wydalenie pierścienia (po stosunku na przykład, albo w przypadku zaparć): nie powinnaś się martwić, jeśli umieścisz pierścień ponownie wewnątrz w ciągu 3 godzin. Opłukaj go zimną lub ciepłą wodą (nie gorącą) i ponownie włóż. Po 3 godzinach bez pierścienia, efekt jest taki sam, jak w przypadku pominięcia pigułki przez okres dłuższy niż 12 godzin, nie będziesz chroniona.
  • Zapominając o pierścieniu na początku cyklu: jeśli nie jest on włożony w pierwszym dniu cyklu, zawsze możesz umieścić go pomiędzy drugim a piątym dniem miesiączki, ale będziesz musiała użyć innego dodatkowego środka antykoncepcyjnego (prezerwatywy, środki plemnikobójcze) przez pierwsze 7 dni.

Zauważ, że możliwe jest (chociaż nie zalecane) usunięcie pierścienia podczas stosunku, jeśli jest on niewygodny, i po wcześniejszym wypłukaniu ponowne umieszczenie go wewnątrz w ciągu trzech godzin.

Jakie są przeciwwskazania?

NuvaRing powinien być stosowany przez kobiety w wieku powyżej 18 lat, które są zdrowe. Pierścień nie jest zalecany dla kobiet w wieku powyżej 50 roku życia. NuvaRing nie jest również polecany kobietom z nadciśnieniem i po udarze mózgu, również kobietom mającym problemy z cukrzycą lub wątrobą.

Jak należy przechowywać pierścień?

Antykoncepcja NuvaRing nie jest jak każda inna. Pierścień musi być przechowywany w pewnej temperaturze, by mógł być skuteczny. Istotnie NuvaRing należy przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30°C oraz trzymać w oryginalnym opakowaniu, chroniąc przed światłem i wilgocią. Po zakupie NuvaRing, masz cztery miesiące na wykorzystanie go. Po przekroczeniu tego czasu nie korzystaj z pierścienia, ponieważ może on nie być skuteczny. Nie wyrzucaj leku do domowych odpadków, tylko zanieś do najbliższej apteki.

W jaki sposób mogę kupić NuvaRing Online & w Polsce?

Wybór metody antykoncepcyjnej dla niektórych kobiet może być droga przez mękę. Koniecznie wypróbuj kilka metod, zanim znajdziesz tę właściwą. Pierścienie antykoncepcyjne, plastry, a nawet pigułki antykoncepcyjne są wydawane na receptę lekarską.

Jak zamówić NuvaRing w aptece

Aby kupić pierścień, masz dwie opcje: pierwsza to umówić się ze swoim ginekologiem, który przeprowadzi badanie lekarskie przed wypisaniem recepty upoważniającej do zakupu NuvaRing w aptece. Czasami proces ten może być dość długi z powodu napiętych grafików ginekologów.

NuvaRing do kupienia z receptą online

Problem ten można rozwiązać kupując NuvaRing w aptece internetowej, jeśli stosowałaś już tę metodę wcześniej. W takim przypadku powinnaś przejść zdalne badanie lekarskie i kupić NuvaRing w internecie, pod warunkiem, że twoje zdrowie na to pozwoli.

Przed zakupem środków antykoncepcyjnych w internecie musisz przemyśleć dwie ważne rzeczy. Po pierwsze: sprawdź w swoim kraju przepisy dotyczące zakupu leków online. Zakup leków na receptę w internecie nie jest zalegalizowany we wszystkich krajach. Jeśli mieszkasz w Niemczech, Anglii czy Szwecji, sprzedaż leków na receptę w internecie jest dozwolona, jednak w innych krajach, takich jak Francja, Hiszpania czy Irlandia, jest nielegalna. Jeśli znajdziesz francuską stronę internetową oferującą sprzedaż antykoncepcji i dostawę na terenie Francji, pamiętać, że jest to nielegalne i potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia.

Druga rzecz warta zapamiętania jest związana z pierwszą. Podrabianie leków jest niestety powszechną praktyką w internecie zarówno we Francji, jak i we wszystkich europejskich krajach. Przed zakupem leków online sprawdź miejsce, które wybrałaś jako swoją aptekę internetową. Sprawdź jakość serwisu, poziom użytego języka francuskiego lub innych języków europejskich, jego zespół medyczny, adres siedziby. Pamiętaj również, że jeśli chcesz by twoje leki zostały dostarczone na terenie Francji, strona musi mieć fizyczną stacjonarną aptekę w kraju.

Ile kosztuje NuvaRing Online & w Polsce?

MSD NuvaRing jest pierścieniem antykoncepcyjnym dostępnym tylko na receptę. Ceny leków w tej klasie są dowolnie regulowane przez apteki. Ceny różnią się w zależności od miejsca, miasta, obszaru, itp., w którym chcesz dokonać zakupu. Zauważ, że pierścień antykoncepcyjny nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne

NuvaRing Cena: NuvaRing kupić w apteki – w Polsce

Cena jednego pierścienia NuvaRing w aptece, to znaczy jednomiesięczna kuracja, waha się między 18€ a 20€. Do tej kwoty powinnaś dodać koszt konsultacji medycznej.

NuvaRing Cena: NuvaRing kupić online

Internetowe ceny krążka NuvaRing mogą być stosunkowo konkurencyjne. W zależności od aptek internetowych, cena za jeden miesiąc leczenia jest tylko nieznacznie wyższa niż w aptece stacjonarnej, i waha się pomiędzy 23€ a 26€. Jeśli zamówisz receptę online, otrzymasz wówczas 3-miesięczną kurację (całkowity koszt to 70-80€). Zazwyczaj doliczane są również koszty recepty i dostawy.

Uwaga: Alfadoc zawsze rekomenduje wizytę u ginekologa, by przejść kompleksowe badania przed zakupem pierścienia antykoncepcyjnego lub jakiegokolwiek innego leku na receptę. Uważaj na strony internetowe oferujące leki w promocjach, takich jak “tanie” lub “bez recepty”. Strony te często sprzedają podrabiane leki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Nuvaring online

FrancjaAnglia
NiemcyDania
SzwecjaPortugalia
SzwajcarskiFinlandia