Xenical

Xenical jest obecnie jedynym lekiem na receptę, który może pomóc w walce z otyłością, w szczególności osobom ze wskaźnikiem BMI powyżej 28.

  • najbardziej skuteczny lek na utratę wagi
  • redukuje od 5 do 10% masy ciała
  • brak skutków ubocznych dla mózgu

Wyprodukowany przez Roche Laboratories, Xenical (Orlistat) jest obecnie jednym z niewielu leków na receptę zwalczających otyłość, czyli lekiem na utratę masy ciała.

Kup Xenical Online – Bezpłatna dostawa w 24h

Bezpłatna dostawa w 24h ✅ Bezpieczna konsultacja medyczna ✅ Zarejestrowana apteka ✅

Czym jest Xenical Orlistat?

Działa głównie na osoby z BMI powyżej 28. W przeciwieństwie do innych leków na utratę wagi, Xenical jest zaprojektowany, by działać bezpośrednio na przewód pokarmowy pacjenta. Inną zaletą Orlistatu w stosunku do innych leków jest to, że nie wpływa on na mózg. Lek ten nie zaburza równowagi hormonalnej, w przeciwieństwie do leków tłumiących głód lub spalaczy tłuszczu.

Lek zapobiega gromadzeniu się około 30% tłuszczu z każdego posiłku.

Prowadzone badania kliniczne udowodniły, że Orlistat jest skutecznym lekiem, pomagającym każdemu pacjentowi stracić od 5 do 10% masy ciała.

Ten lek na utratę masy ciała jest dostępny w kilku wersjach zawierających 84, 168 i 252 kapsułek.

Jak działa Xenical?

Nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na schudnięcie i utrzymanie niższej wagi na dłuższą metę jest zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna. Prowadzenie zrównoważonego stylu życia pomaga zachować zdrowie. Jeśli jednak twój stan nie pozwala na uprawianie sportów lub jeśli ćwiczysz, ale nadal nie możesz schudnąć, stosowanie leku Xenical może pomóc ci schudnąć, a tym samym zmniejszyć wskaźnik BMI. Informujemy, że zażywanie leku Xenical wymaga również od użytkownika stosowania zdrowej diety.

Jak wynika z powyższych informacji, lek usuwa średnio 33% tłuszczu z każdego posiłku. Nauka określa tłuszcze jako cząsteczki, które są zbyt duże, by mogły być bezpośrednio wchłaniane do krwiobiegu. Aby je wyeliminować, ludzki organizm musi je rozbić w procesie trawienia. Za rozkład tych cząsteczek odpowiedzialne są dwa enzymy: lipaza żołądkowa i lipaza trzustkowa.

Rozwiązanie jest proste: tłuszcz musi być unieszkodliwiony przed przedostaniem się do krwiobiegu.

Ale jak to się dzieje?

Roche Laboratories znalazło odpowiedź na to pytanie już 20 lat temu. Usuwanie tych tłuszczów ze stolcem. Tworząc aktywną cząsteczkę Orlistat, Xenical zmniejsza wchłanianie tłuszczów z diety, a następnie działa jako silny inhibitor lipazy. Przyjmując ten lek prawidłowo, pacjenci mogą zatem zmniejszyć spożycie kalorii w każdym posiłku.

Wiadomo, że zmniejszenie kalorii odgrywa ważną rolę w utracie masy ciała. Takie rozwiązanie brzmi prosto, ale nigdy wcześniej nie zostało ono opracowane.

Równie ważne jest, by pamiętać, że Xenical może być przepisywany przez lekarza tylko wtedy, gdy BMI (Body Mass Index) jest niższy niż 28.

Jak obliczyć BMI?

Waga ÷ wzrost²: Jeśli ważysz 82 kg i masz 1,65 wzrostu to: 82 ÷ (1,65²) = 30.12 BMI

Ten wzór, który pozwala na obliczanie BMI, ma zastosowanie tylko do osób w wieku od 18 do 65 lat. Dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży nie mogą go stosować. Dla innych przedstawiamy krótkie podsumowanie BMI.

Xenical bez recepty – Jak obliczyć BMI?

BMI poniżej 18,5Niedowaga
BMI pomiędzy 18,5 i 24,9Normalna waga
BMI między 25 a 29,9Nadwaga
BMI większe niż 30Otyłość
BMI większe niż 40Chorobliwa otyłość

Jak widać, 120mg Xenical jest stosunkowo ciężkim lekiem i nie należy go lekceważyć. Lekarze doradzają rozpoczęcie stosowania tego leku tylko wtedy, gdy próbowałeś już diety, uprawiania sportu lub zmianę stylu życia. Dlatego lek ten stosuje się jako ostateczność przy schudnięciu.

Natomiast pacjenci, którzy chcą leczyć się z lekkiej nadwagi, ale którzy wciąż stosują niezdrową dietę, nie mogą stosować leku Xenical.

Co to jest aktywnym składnikiem leku Xenical?

Składnikiem aktywnym leku Xenical jest Orlistat. Należy do grupy leków zwalczających otyłość, do kategorii inhibitorów enzymów lipazy żołądkowo-jelitowej. Lek ma na celu miejscowe działanie w jelitachPrzeciwdziała enzymom lipazy i zapobiega osłabianiu tłuszczów w jelitach. Po tym, organizm pacjenta nie może dłużej trawić tłuszczów, a co za tym idzie nie może trawić kalorii.

Orlistat będzie zatem działać terapeutycznie w świetle żołądka i jelicie cienkim pacjenta. Po czym utworzy wiązania kowalencyjne z miejscem aktywnym seryny lipaz żołądkowych i trzustkowych.

120mg Xenical, którego głównym składnikiem jest Orlistat, zawiera również inne substancje:

indygotynaceluloza mikrokrystaliczna
celuloza mikrokrystalicznapowidon K30
dwutlenek tytanulaurylosiarczan sodowy
glikolan sodowy skrobi 

Badania

Podobnie jak wszystkie leki na receptę, Xenical przeszedł intensywne testy przed uzyskaniem zatwierdzenia pozwalającego na sprzedaż w aptekach. W 1998 roku, lek został zatwierdzony przez  amerykańską administrację (FDA), a następnie przez EMEA (European Medical Agencies).

Zatem lek ten niesie korzyści od około 20 lat doświadczeń klinicznych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Prawie 40 milionów pacjentów na całym świecie wypróbowało ten lek.

W ciągu dwóch lat, w celu zbadania skuteczności leku Xenical zostały przeprowadzone różne badania. Przeanalizowano dwie grupy stosujące niskokaloryczną dietę, jedną w trakcie stosowania leku Orlistat, drugą stosującą placebo. Po upływie 12 tygodni badań, wyniki pokazały, że 37% pacjentów w grupie leczonej lekiem Xenical straciło 5% pierwotnej wagi, wobec tylko 19% pacjentów w grupie placebo. Po roku, liczba ta zwiększyła się: 49% pacjentów należących do grupy leczonej Xenicalem straciło 10% wagi ciała w porównaniu do 40% pacjentów w grupie placebo.

Xenical 120mg jako lek wspomagający utratę masy ciała pacjenta jest zatem skuteczniejszy niż placebo. Osoby stosujące lek trzy razy dziennie straciły średnio 6,1kg rocznie, w porównaniu do osób tracących 2,6 kg rocznie na placebo.

Jarl Torgerson S. et al. Dia Care © 2004 by American Diabetes Association

Wyniki te pokazują dwa główne kierunki. Pierwszy mówi, że Xenical jest rzeczywiście skutecznym lekiem na utratę wagi. Drugi mówi, że długotrwała niskokaloryczna dieta powoduje również spadek masy ciała przy nadwadze.

Jaka jest różnica między lekiem Xenical i Reductil?

Oba leki są przepisywanymi na receptę lekami wspomagającymi utratę wagi. W przeciwieństwie do leku Xenicalem, Reductil jest lekiem psychologicznym działającym bezpośrednio na mózg pacjenta. Wpływa on na cały centralny układ nerwowy. Po przeprowadzeniu różnych badań, Europejska Agencja Leków uważa, że Reductil może być niebezpiecznym narkotykiem, który zwiększa ryzyko zawałów serca i udarów mózgu. Badania na leku Xenical wykazały, że lek nie stanowi żadnego zagrożenia dla pacjenta.

Jaka jest dawka leku?

Lek można stosować trzy razy dziennie. Zaleca się, by pacjent popijał kapsułkę niewielką ilością wody podczas lub krótko po posiłku. Jeśli jesz wyjątkowo niskotłuszczowe posiłki, nie stosuj pigułki.

Nie istnieją żadne szczególne ograniczenia dotyczące stosowania leku Xenical i może być on zażywany bezpośrednio przed, w trakcie lub nawet jedną godzinę po posiłku. Jeśli pacjent zapomni połknąć tabletkę, lekarze polecają wznowienie harmonogramu podczas kolejnego posiłku.

Zauważ, że lek działa tylko na tłuszcz obecny w posiłku. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu przegapisz posiłek, nie musisz stosować leku, ponieważ nie będzie miał on żadnego wpływu na utratę wagi.

Uwaga: lek Xenical sam w sobie nie przyniesie pożądanych wyników. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, przestrzegaj również odpowiedniej, niskokalorycznej diety. Pamiętaj, że zwiększenie liczby tabletek nie powoduje większej utraty wagi.

Wady i skutki uboczne leku Xenical (120mg)

Powstrzymując tłuszcz przed wchłanianiem jelitowym, lek odprowadza go z kałem. Większość skutków ubocznych i wad dotyczy zatem obszaru przewodu pokarmowego i zaburzeń jelitowych, które są najczęstsze. Zaburzenia te często występują w ciągu pierwszych miesięcy leczenia i mają tendencję do całkowitego zanikania po kilkutygodniowym leczeniu.

W trakcie leczenia możesz doświadczać tłuszczowych stolców lub biegunek tłuszczowych, które mogą być irytujące, ale bezbolesne. Nie powodują one problemów z brzuchem. Ponadto, możesz doświadczać nietrzymania stolca i nagłych biegunek. Dlatego też, jeśli stosujesz doustną metodę antykoncepcyjną, rozważ inną niehormonalną metodę antykoncepcji. Biegunce mogą towarzyszyć wzdęcia spowodowane złogami tłuszczowymi w odbycie. Również wzdęcia, bóle brzucha i dyskomfort odbytnicy zostały odnotowane.
Możesz również zaobserwować krwawienie z odbytu. Jeśli nie ustępuje, wykonaj badania kliniczne.

Jednym z bezpośrednich następstw stosowania leku na otyłość Xenical jest także obniżenie poziomu lipidów, a tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi i zmęczenia, które pacjenci zauważają w ciągu pierwszych tygodni leczenia. Skutki uboczne mogą również mieć miejsce, jeśli nie przestrzegasz  niskokalorycznej diety lub jeśli spożywasz zbyt dużą ilość tłuszczu w jednym posiłku. Bóle brzucha, wzdęcia brzucha i ostry ból brzucha mogą mieć miejsce, gdy tłuszcz zostaje usuwany z organizmu.

Odnotowano również inne działania niepożądane.  Xenical może powodować pewnego rodzaju zakażenia, takie jak infekcje układu moczowego i dróg oddechowych. Xenical może mieć wpływ na cykl menstruacyjny przez destabilizowanie systemu hormonalnego.

Działający na szlaki metaboliczne i mechanizmy żołądkowe Xenical nie jest zalecany dla osób z chorobą jelit i problemami przewodu pokarmowego:

  • choroby zapalne, takie jak choroba Crohna
  • Osoby z przewlekłymi zespołami złego wchłaniania, np. niezdolnością jelita do wchłaniania pożywienia, w tym niezbędnych dla zdrowia ludzkiego witamin. To rzadka choroba jelita cienkiego.

Przy niektórych chorobach dróg żółciowych nie poleca się stosowania leku Xenical. Są to: zastój żółci lub żółtaczka. Cholestaza jest chorobą zmniejszającą wydzielanie kwasu żółciowego, który może powodować żółtaczkę.

Ponadto, kobiety w ciąży, starające się o dziecko i karmiące piersią powinny również przerwać stosowanie leku Xenical.

Na podstawie licznych badań naukowych wykazano, że po zażyciu leku istnieje bardzo niskie i bardzo rzadkie, choć poważne ryzyko wystąpienia powikłań wątroby. Jeśli pojawią się objawy kliniczne, niezwłocznie przerwij stosowanie leku Xenical i skonsultuj się z lekarzem:

  • poważne całodzienne zmęczenie przez kilka kolejnych dni
  • żółte zabarwienie skóry i/lub oczu
  • gwałtowny ból brzucha i tkliwość wątroby

Istnieje również ryzyko niewydolności nerek powiązane z zażywaniem leku  Xenical. Ponownie, ryzyko to jest niezwykle rzadkie i proste badanie kliniczne jest wystarczające, by upewnić się, że możesz stosować lek na otyłość bez ryzyka.

Na koniec, pamiętaj również o interakcjach z innymi lekami.

Xenical nie jest kompatybilny z niektórymi substancjami zawartymi w innych lekach, czy to zmniejszając ich aktywność, czy zaburzając skuteczność innych metod leczenia. Osoby stosujące te leki powinny być pod szczególną opieka lekarską.

Dzieje się tak w przypadku pacjentów przyjmujących leki przeciwpadaczkowe, ponieważ kapsułki Xenical zmniejszają przeciwdrgawkowe działanie tych leków.

Podobnie pacjenci leczeni cyklosporyną będą musieli regularnie sprawdzać plazmę, ponieważ aktywny składnik tego leku zmniejsza skuteczność immunosupresyjną cyklosporyny.

Osoby objęte leczeniem przeciwzakrzepowym opartym na warfarynie, muszą być objęte szczególna kontrolą lekarską i regularnie powinny kontrolować swoje parametry krzepnięcia.

Osoby chorujące na cukrzycę typu II powinny być objęte wzmożoną kontrolą, ponieważ Xenical wpływa leki oparte na akarbozie zmniejszając ich skuteczność.

Wreszcie, w ramach zrównoważonej diety, która powinna towarzyszyć leczeniu lekiem Xenical, zaleca się wysokie spożycie witamin A, D, E oraz K, które są witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach i które, ze względu na hamującą aktywność tego leku odchudzającego, nie mogą być wchłaniane przez organizm. Mogą pojawić się niedobory, którym można przeciwdziałać poprzez zwiększenie spożycia witamin w owocach i warzywach lub poprzez witaminowe suplementy. Te powinny być zażywane przed snem lub co najmniej dwie godziny po połknięciu ostatniej tabletki zawierającej orlistat.

Jakie są przeciwwskazania?

Stosowania leku nie zaleca się osobą uczulonym na substancję czynną Orlistat lub inne składniki leku. Xenical jest również przeciwwskazany dla kobiet w ciąży lub próbujących zajść w ciążę. Tylko kobiety i mężczyźni powyżej 18 roku życia mogą stosować ten lek. Przypominamy, aby rozpocząć zażywanie leku, twój wskaźnik masy ciała powinien wynosić powyżej 28. Jeśli wskaźnik BMI jest poniżej tego poziomu, stosowanie leku Xenical może powodować niepożądane skutki uboczne. Wskaźnik BMI powinien być skontrolowany przez lekarza podczas badań lekarskich, konsultacji lub w trakcie zdalnej konsultacji medycznej. Jeśli wskaźnik BMI jest poniżej 28, lekarz nie pozwoli na stosowanie leku.

Jak Xenical działa na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu?

Wpływ na cukrzycę typu II

Badania kliniczne wskazują , że 90% otyłej populacji cierpi również na cukrzycę typu II, a połączenie pomiędzy otyłością a cukrzycą typu II jest oczywista. Związek ten jest naturalnie wyjaśnia fakt, że osoby otyłe często mają tendencję do spożywania dużych ilości cukru. Wysoki poziom cukru w organizmie może wywołać rozwój, a w szczególności przedwczesne wystąpienie cukrzycy u pacjenta.

Ważne by pamiętać, że Xenical może być w pełni odpowiednim lekiem dla osób z cukrzycą typu II. Lek wpływa na regulowanie poziomu glukozy. Aby uzyskać więcej informacji, Alfadoc zaprasza do zapoznania się z badaniami na temat wpływu Xenicalu na cukrzycę typu II.

Wpływ na ciśnienie krwi

Otyłość jest nie tylko problemem wyglądu, ale niestety również problemem zdrowotnym, który jeśli nie jest leczony może być bardzo poważny.

W wielu przypadkach osoby otyłe cierpią również na problemy zdrowotne związane z krwią, szczególnie wysokie ciśnienie krwi. Jak sama nazwa wskazuje, nadciśnienie to nienormalnie wysokie ciśnienia krwi w organizmie, które generuje hipertrofię. Krótko mówiąc, konsekwencją nadciśnienia tętniczego jest tworzenie złogów tłuszczu w tętnicach. Jeśli kapsułki tłuszczu są zbyt duże, krew nie może normalnie przepływać w tętnicach. Ciśnienie staje się zbyt wysokie i tętnice mogą pękać, powodując w niektórych przypadkach paraliż, a nawet śmierć w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

Korzyści płynące ze stosowania leku Xenical to nie tylko utrata masy, lecz także zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie, a zatem i w tętnicach. Stosowanie leku Xenical może mieć korzystny wpływ na redukcję i kontrolę nadciśnienia.

Jak należy go przechowywać?

Xenical Orlistat jest lekiem na receptę produkowanym przez laboratoria Roche. Musi być przechowywany w bezpiecznym, niewidocznym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Przypominamy przed użyciem leku, o sprawdzeniu daty ważności na opakowaniu leku. Jeśli ten ostatni został przekroczony, należy oddać go do najbliższej apteki. Farmaceuta podda lek recyklingowi. Ze względu na ochronę środowiska, nie wyrzucaj leku do domowych odpadów.

W jaki sposób mogę kupić Xenical bez recepty & w Polsce?

Aby rozpocząć stosowanie leczenia, które pomoże ci schudnąć, najpierw zaopatrz się w receptę. W celu zminimalizowania potencjalnych niepożądanych objawów, lekarz powinien przeprowadzić badanie. Możesz udać się do lekarza po receptę, a następnie kupić Xenical w aptece. Metoda ta jest obecnie najbardziej popularna, ale może również ograniczać.

Jak zamówić Xenical w aptece

Jeśli twój grafik i lekarza nie zgrywają się, możesz również kupić lek Xenical online, czyli w specjalistycznych klinikach.

Niektóre z tych klinik pozwalają na przeprowadzenie zdalnego badania lekarskiego, które zostanie następnie sprawdzone przez lekarza. Jeśli twój stan zdrowia na to pozwoli, możesz kupić Xenical online. Otrzymasz lek od 24 do 48 godzin później bezpośrednio do domu.

Tabletki Xenical do kupienia z receptą online / Xenical bez recepty

Zakup leku Xenical w internecie jest zatem korzystny dla pacjentów, którzy już z niego korzystają. Ci zaznajomieni z lekiem znają potencjalne efekty uboczne i wiedzą, czy są one spowodowane zażywaniem leku. Wznowienie leczenia można zatem przeprowadzić bez żadnych trudności.

Pamiętaj, że zakup leku Xenical online powinien odbywać się tylko poprzez zaufane witryny. Prosimy o sprawdzenie kliniki, w której planujesz zamówić lek. Po pierwsze, sprawdź czy przychodnia ma stacjonarną aptekę odpowiedzialną za wysyłanie leków dla pacjentów. Drugim krokiem jest sprawdzenie reputacji kliniki w internecie. Jeśli klinika jest wiarygodna, nie będziesz miał żadnych trudności z dostępem do opinii pacjentów.

Przepisy dotyczące zakupu leków na receptę różnią się w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Niektóre kraje, takie jak Anglia czy Niemcy pozwalają na zakup leków w internecie. Inne kraje, takie jak Hiszpania czy Irlandia nie zezwalają na to. Skontaktuj się z agencją ochrony zdrowia i sprawdź, czy możesz zamówić Xenical w internecie.

Jaka jest cena leku Xenical bez recepty & w Polsce?

Jak wyjaśniono powyżej, zakup leku wymaga recepty realizowanej w aptece. Cena leku Xenical może być uważana przez niektórych użytkowników za stosunkowo wysoką, jednak należy tu wziąć pod uwagę kilka czynników. W przeciwieństwie do wielu tabletek odchudzających dostępnych bez recepty, Xenical był przedmiotem licznych badań klinicznych. Wykazano i sprawdzono skuteczność leczenia Orlistatem 120mg. Pacjenci stosujący lek prawidłowo,  którzy stosują odpowiedni styl życia, schudną.

Jeśli chodzi o jego cenę, Xenical należy do klasy leków dostępnych wyłącznie na receptę, więc apteki mogą regulować ceny leków według własnego uznania. Pamiętaj, że lek nie jest refundowany przez ubezpieczenie społeczne.

Xenical Cena: Xenical kupić w apteki – w Polsce

Cena leku Xenical 120mg dostępnego w aptekach waha się od 59,90€ do 89,90€ za 84 kapsułek, co stanowi miesięczne leczenie. Do tej kwoty koniecznie dodaj koszt konsultacji medycznej.

Xenical Cena: Xenical kupić online / Xenical bez recepty

Cena leku Xenical online jest relatywnie wyższa, waha się od 90€ do 120€ za 1 miesiąc leczenia.

Uwaga: Uważaj strony internetowe oferujące lek w promocjach takich, jak “tani Xenical” lub “tańszy Xenical”. Strony internetowe, które oferują nienormalnie niskie ceny leku na odchudzanie  sprzedają oczywiście podrobione leki.

Zauważ, że we wszystkich przypadkach, nawet jeśli kupisz lub zamówisz Xenical w internecie, ma to wiele korzyści. Pharmassimo zawsze doradza przeprowadzenie konsultacji medycznej z lekarzem, który wypisze ci receptę. Jeśli musisz pójść do lekarza po receptę, skorzystaj z okazji i przeprowadź kompleksowe badania.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem leku Xenical 120mg

Twój wskaźnik BMI musi być większy niż 28

Po raz kolejny: lekarz przepisze lek jedynie pacjentom ze wskaźnikiem BMI powyżej 28. Poniżej przedstawiamy inne, bardziej polecane metody, które pomogą ci schudnąć.

Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe

Niektórzy błędnie myślą, że zakup leku Xenical 120mg pozwoli im schudnąć. By utrata wagi była trwała i skuteczna, zmień swoje nawyki żywieniowe. Jedz zdrowsze, mniej tłuste potrawy, a także uprawiaj regularnie sport. Stosując lek nie będziesz mógł jeść wszystkiego, co chcesz. Nie powinieneś również myśleć, że Xenical usunie cały twój tłuszcz następnego dnia.

Nie możesz stosować leku Xenical bez recepty

Nawet, jeśli znajdziesz w internecie sposób, by kupić lek bez recepty, powinieneś poprosić lekarza o poradę. Tylko badanie pozwoli lekarzowi upewnić się, że stosowanie leku nie przysporzy ci problemów.

Musisz czuć się gotowy na zmianę swojego życia

Jak mogłeś przeczytać wyżej, lek Orlistat jest stosunkowo drogi i przeznaczony do stosowania przez okres nie krótszy niż 3 miesiące. Musisz być przygotowany na wydatek kilkaset euro na lek i co najważniejsze, poprawę swojego stylu życia.

Porady AlfaDoc – Xenical Online / Xenical bez recepty

Jaką dietę powinienem stosować podczas leczenia?

Jak każda metoda odchudzania, lek Xenical 120mg będzie działać tylko w połączeniu ze zdrową dietą i sportem. Należy zatem przestrzegać lekkiej niskokalorycznej diety. Według pacjentów, niektórzy decydujący się na rozpoczęcie leczenia lekiem Xenical łączą go z dietą Weight Watchers.

Wielu pacjentów zastanawia się nad rzeczywistymi przyczynami schudnięcia. W rzeczywistości, jeśli rozpoczniesz leczenie, przestrzegasz diety i ćwiczysz, możesz zastanawiać się, co faktycznie pomogło ci schudnąć: lek? dieta? sport?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta: jeśli stosujesz łagodną niskokaloryczną dietę, możesz skutecznie zmniejszyć ewentualne skutki uboczne leku Xenical, które mogą być uciążliwe. System Weight Watchers nakazuje liczenie liczbę kalorii spożywanych każdego dnia. Poprzez zmniejszenie ilości kalorii, jedzenie większej ilości owoców i warzyw, a zwłaszcza przez picie dużej ilości wody każdego dnia, szybciej wyeliminujesz z organizmu toksyny.

Musisz zarządzać posiłkami i unikać wysokiego spożycia tłuszczu

Jeśli prawidłowo stosujesz lek Orlistat, wymagania makroelementów (tj. zdrowych tłuszczów, węglowodanów i białek) musi być odpowiednio zorganizowana dla 3 głównych posiłków w ciągu dnia. Lekarze zdecydowanie zalecają swoim pacjentom unikanie spożywania większej ilości tłuszczu. Ilość powyżej 15 gramów tłuszczu na posiłek, może spowodować działania niepożądane związane z leczeniem.

Jeśli między posiłkami odczuwasz głód, powinieneś unikać słodkich napojów i innych przekąsek bardzo bogatych w tłuszcz. Zaleca się jeść owoce, zwłaszcza jabłka.

Uprawiaj sporty

Nie możemy powiedzieć, że to wystarczy: uprawianie sportu jest dobre dla zdrowia. Pomaga wyeliminować toksyny i tłuszcze na wszystkich poziomach, wspiera narządy, zwłaszcza serce, a przede wszystkim pomaga mieć lepsze samopoczucie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, wszystko zależy od ciebie. Celem absolutnie nie jest znienawidzenie sportu.

Jeśli nie jesteś naprawdę wielkim sportowcem, rozpocznij od dłuższych spacerów. Jeśli jeździsz autobusem czy metrem, od czasu do czasu spróbuj wysiąść przystanek wcześniej i przejść dalszą drogę pieszo. Jeśli zazwyczaj jeździsz winda windą lub ruchomymi schodami, staraj się chodzić po schodach.

Jeśli jesteś stosunkowo wysportowany, staraj się zwiększyć tempo, chodzić na siłownię lub uprawiać jogging częściej. Jak każda aktywność wytrzymałościowa, bieganie to świetny sposób na schudnięcie. Jeśli nie lubisz biegać, wypróbuj wiosłowanie lub jazdę na rowerze.

Aby jeszcze bardziej zmotywować cię do ruchu i uprawiania sportu, zaopatrz się w zegarek. Te nowe podłączone zegarki to nie tylko gadżety, pomagają one analizować aktywność w czasie rzeczywistym, niektóre z nich nawet informują o nadejściu czasu na ruch po długim okresie bezczynności.

Po kilku miesiącach uprawiania sportu, zdrowego odżywiania się i leczenia, poczujesz się znacznie lepiej fizycznie i psychicznie. Będziesz miał więcej energii. Energii, która będzie musiała być spożytkowana przez uprawianie sportu, itd. Zrozumiesz, że to niezbędny do rozpoczęcia cykl.

Źródła

Pozostałe informacje dostępne na Xenical online

Francja : XenicalAnglia
NiemcyDania : Xenical
SzwecjaPortugalia : Xenical
Szwajcarski : XenicalFinlandia