Zakup 5% Minoxidilu: cena, wygląd, efekty uboczne

Minoxidil jest lekiem numer jeden w leczeniu łysienia lub wypadania włosów. Odpowiedni zarówno dla mężczyzn (Minoxidil 5%), jak i kobiet (Minoxidil 2%). Obecnie przez lekarzy uważany za najlepszy lek do samoleczenia wypadania włosów. Lek można bezpiecznie kupić w aptece lub w internecie.

Siła Minoxidilu jako leku na porost włosów została odkryta przez przypadek, a jego oryginalną 5% formułę stosuje się w leczeniu pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi.

Skuteczny wynalazek w leczeniu łysienia

czym-jest-wypadanie-wlosow

Podczas badań naukowcy odkryli efekt uboczny leku, który okazał się korzystny dla tysięcy ludzi z przedwczesnym łysieniem. Minoxidil pomaga efektywnie odrastać włosom wzmacniając ich korzenie i poprawiając zdrowie skóry głowy już po kilku miesiącach leczenia!

Jaka jest różnica pomiędzy Minoxidilem 5% a Minoxidilem 2%?

Dawkowanie Minoxidil jest tym, co klasyfikuje jego kategorię. Początkowo produkt ten był sprzedawany w bardzo słabych 2% dawkach. Udowodniono jednak, że 5% Minoxidil daje znacznie bardziej obiecujące rezultaty jeśli chodzi o odrastanie włosów. Nie wykazano również, żadnych dodatkowych efektów ubocznych. To z tego powodu dermatolodzy i inni specjaliści problemu łysienia polecają 5% Minoxidil mężczyznom, którzy genetycznie cierpią na tę chorobę. Lek ten zapewnia szybsze rezultaty i większą ilość włosów.

Minoksidil 2% zaleca się kobietom. Informacje na temat produktów zawierających tę substancję czynną znajdziesz na tej stronie.

W celu przetestowania leku Minoxidil wykonano wiele badań naukowych. Przy wsparciu władz zdrowotnych, łącznie z podwójnie ślepą, kontrolowaną grupą placebo. Badania te wykazały, że mężczyźni leczeni Minoxidilem 2% odnotowali znaczny wzrost ilości włosów już po 6 miesiącach leczenia. Oznacza to około 39 dodatkowych włosów na cm2, w zależności od organizmu oraz nasilenia łysienia.

Najlepsze produkty zawierające Minoxidil 5%

Istnieje dziś wiele produktów, które zawierają Minoxidil 5%. Działanie tych produktów zależy od innych składników obecnych w kosmetykach, które w zależności od ich jakości, absorbują Minoxidil 5% do skóry głowy. Jednakże, istnieje kilka generycznych produktów, które nie dają takiej samej gwarancji w zapobieganiu wypadania włosów i pobudzaniu ich wzrostu.

Z tego powodu, blogerzy z Alfadoc polecają dwa atestowane produkty. Ze względu na liczne pozytywne opinie jakie otrzymaliśmy o Foligainie (zawierającym Minoxidil 5%), można powiedzieć, że dwa najlepsze, dostępne obecnie preparaty wspomagające porost włosów, to:

Foligain N5 (Minoxidil 5%)

foligain-n5-minoxidil-5

Jest to najbardziej popularny produkt zawierający Minoxidil 5%, i bez wątpliwości najpowszechniej polecany przez dermatologów. W przeciwieństwie do wielu podobnych produktów na rynku, ma niską zawartość alkoholu, dzięki czemu jest bardziej miękkim i mniej agresywnym balsamem do skóry głowy. Jego skuteczność idzie w parze z jego specjalną formułą, której sława wciąż rośnie.

D.S. Laboratories wypuściło Foligain N5 po przeprowadzeniu na nim licznych badań naukowych. Badania te pozwoliły na udoskonalanie produktu, który okazał się być ponad 80% skuteczniejszy w kategoriach “gęstości” odrastania włosów, według badań przeprowadzonych na 7000 stałych użytkownikach płci męskiej. Najtrudniejszym typem łysienia jest łysienie genetyczne. Specjaliści nadal rekomendują Foligain N5 do leczenia tego problemu, w przeciwieństwie do większości preparatów dostępnych obecnie na rynku, które nie powodują żadnej naprawdę skutecznej zmiany.

Foligain N5 powoduje znaczne gęstnienie korzeni włosów, działając bezpośrednio na mieszki włosowe skóry głowy, co pozwala na znaczne zmniejszenie wypadania włosów na przełomie zaledwie kilku tygodni. Podczas codziennego stosowania w okresie od 3 do 6 miesięcy, daje się zacznie zauważyć ogromny wzrost włosów na najbardziej wrażliwych obszarach skóry głowy (czoło i skronie). Minoxidil 5% wykazuje niezwykłą wydajność w czasie aplikacją preparatu, dostając się do dotkniętych znacznym łysieniem obszarów koncentrując swoje działania stymulujące na mieszkach włosowych. Minoxidil 5% jest bardzo efektywnie absorbowany przez skórę dzięki delikatnej kompozycji, pozytywne efekty dostrzegalne są w ciągu kilku tygodni.

Foligain P5 (Minoxidil 5%)

foligain-p-5-minoxidil-5

Ten produkt jest nowszy niż Foligain N5. Przedstawiany jako biochemiczna “ewolucja”. Według opinii naszych czytelników i przeprowadzonych badań wynika, że produkt ten działa nieco inaczej niż Foligain N5.

Foligain P5 jest doskonałym produktem opartym na Minoxidilu 5%. Dzięki niskoalkoholowej formule, Foligain N5 stymuluje mieszki włosowe sparaliżowane łysieniem genetycznym. Jednocześnie Foligain P5, w swoim składzie ma wyższą zawartość alkoholu, jak również inne syntetyzowane składniki czynne. Foligain P5 osiąga te same wyniki, co Foligain N5. Oznacza to, że powinieneś zaobserwować zatrzymanie wypadania włosów, a także ogromny ich odrost, nawet wcześniej słabo owłosionych obszarach skóry głowy. Tak więc, różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest ich działanie. Foligain P5 działa poprzez stymulację krążenia krwi w skórze głowy w newralgicznych obszarach czaszki, czyli tych najbardziej dotkniętych wypadaniem włosów. Preparat zwiększa przepływ krwi, pobudza i stymuluje cebulki, działając bezpośrednio na skórze głowy i sprzyja odrastaniu gęstych naturalnych włosów.

Ze względu na niską zawartość alkoholu, rozwiązanie Foligain N5 jest najczęściej polecane dla osób o bardzo wrażliwej skórze głowy. Osoby o bardziej odpornej skórze głowy mogą spróbować nowszego leku – Foligain P5, który jest bardziej skuteczny w krótszym czasie, ponieważ efekty jego działania są widoczne już po 2 miesiącach stosowania.

Jaki jest jego cel?

Produkty oparte na Minoxidilu 5% są bardziej odpowiednie dla mężczyzn, ponieważ ich łysienie genetyczne jest bardziej widoczne niż u kobiet. Kobiety cierpiące z powodu utraty włosów mogą spróbować trzymiesięcznego leczenia opartego na tym samym roztworze, stosując je na najbardziej dotkniętych częściach głowy. Jednak przed wyborem tego leku, który jest przede wszystkim rozwiązaniem dla mężczyzn, wskazana jest konsultacja medyczna.

Produkt ten działa cuda dla mężczyzn!

Podobnie, jak wiele innych produktów i leków prezentowanych na Alfadoc, wyniki pokazują, że produkty oparte na Minoxidilu 5% są bardziej skuteczne na “młodych” obiektach (poniżej 40 roku życia), gdy poziom łysienia nie jest jeszcze zbyt zaawansowany. Jednak Minoxidil 5% jest równie skuteczny u starszych mężczyzn, gdy łysienie jest bardziej widoczne. Oznacza to tyle, że konieczne jest dłuższe stosowanie płynu Minoxidil na głowie, na przerzedzonym obszarze głowy.

Jak działają leki oparte na Minoxidilu?

Zaletą Foligainu jest jego prostota jego stosowania, w stosunku do innych rozwiązań o podobnym poziomie satysfakcji, takich jak laserowe grzebienia.

Aby poprawnie stosować produkt, należy wykonać następujące czynności:

  1. Używając grzebienia, stwórz we włosach przedziałek tak, by skóra głowy była widoczna.
  2. Użyj tylko 1ml Foliationu na obszarze skóry głowy najbardziej dotkniętej łysieniem. Według badań naukowych, zwiększanie nakładanej ilość płynu jest bezcelowe. Bardziej narażasz się na zniszczenie produktu niż poprawienie jakości swoich włosów.
  3. Przez kilka minut masuj potraktowane Foliationem obszary głowy palcami lub grzebieniem, by upewnić się, że produkt dotarł do cebulek.
  4. Po zastosowaniu preparatu przemyj ręce ciepłą wodą i mydłem.

Powtarzaj te kroki trzy razy dziennie w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów zapobiegania utraty i pobudzania wzrostu nowych włosów.

Zalety i wady produktów zawierających Minoxidil 5%

ZaletyWady
Wydajny i szybki produkt zapobiegający wypadaniu włosów u mężczyznJedno opakowanie produktu wystarcza tylko na 3 miesiące. Powoduje to zatrzymanie wypadania włosów, ale nie gwarantuje widocznych odrostów, co co ma miejsce po 6 miesiącach leczenia
Stymuluje cebulki sparaliżowane genetycznym łysieniemKobiety nie powinny korzystać z tego leku. Dla nich polecany jest 2% roztwór Minoxidilu
Odgrywa istotną rolę w zapewnieniu odrastania gęstych, naturalnych włosówLek powinien być stosowany ciągle, by zagwarantować utrzymanie już osiągniętych efektów
Posiada dwa rozwiązania: jedno dla wrażliwej, drugie dla bardziej odpornych rodzajów skóry głowy 
Zawiera małą ilość alkoholu i innych substancji drażniących 

Co powinienem zrobić w przypadku nadmiernej utraty włosów?

propecia

Ilość odrastających włosów zależy od poziomu łysienia. W przypadku nadmiernej utraty włosów lub łysienie bardzo zaawansowanego (gdy duża część czaszki jest częściowo lub całkowicie pozbawiona włosów), preparaty zawierające Minoxidil 5% nie będą wystarczające na tyle, by zapewnić wystarczająco gęste włosy, by mogły wyglądać naturalnie.

Łączenie produktów opartych Minoxidilu z lekami zawierającymi finasteryd (Propecia) jest najczęściej zalecanym rozwiązaniem. Zabiegi te mogą się zatem uzupełniać: łącząc je, możesz osiągnąć bardzo efektywne rezultaty, nawet w najbardziej beznadziejnych przypadkach.

Jakie są skutki uboczne?

Po pierwsze, ważne jest zapobieganie niewłaściwego stosowania produktów opartych na Minoxidilu, ponieważ w niektórych przypadkach mogą się one okazać szkodliwe. Ponieważ produkty te dostępne są bez recepty, możliwe jest ich nadużywanie.

Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo podczas stosowania tych produktów, używaj ich wyłącznie, jeśli masz ukończone 18 lat oraz na niepodrażnioną skórę głowy. To ostrzeżenie dotyczy również osób z chorobami serca. W każdej z tych sytuacji, przed zastosowaniem produktów opartych na Minoxidilu skonsultuj się z lekarzem.

Co więcej, nie jest wskazane, by korzystać z tych produktów, jeśli już stosujesz inne leki na swojej głowie. Skutki połączenia tych leków nie jest znane, a zatem może być szkodliwe dla zdrowia. Najczęstszymi niepożądanymi skutkami są: “niewielkie” podrażnienia skóry, jak definiują je lekarze. Niewielkim zaczerwienieniom skóry, na których zastosowano lek, często towarzyszy lekkie pieczenie. Możesz również poczuć swędzenie po zastosowaniu produktu. W przypadku kontaktu z oczami, opłucz je zimną wodą i natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z widzeniem.

Niektóre osoby są alergikami na Minoxidil lub glikol propylenowy. Jeśli po zastosowaniu tych produktów na skórze głowy wystąpią wypryski, skonsultuj się z lekarzem.

Jak przechowywać leki oparte na Minoxidilu?

Chociaż można korzystać z tych produktów, bez konsultacji z lekarzem, są one uważane przez nich za leki, dlatego też kupisz je w aptece. Teraz również możesz je kupić w aptekach internetowych, które umożliwiają sprzedaż leków na wypadanie włosów dostępnych w internecie. Rzeczywiście, wiele internetowych sklepów oferuje produkty zawierające Minoxidil 5%, jednak jakość tych produktów nie jest taka sama.

Polecamy korzystanie ze specjalistycznego sklepu internetowy, Shytobuy, który sprzedaje produkty oparte na Minoxidilu 5%  dostępnego w bardzo przystępnych cenach, zapewniając jednocześnie przydatną posprzedażową obsługę.

Inne powody, dla których warto kupować produkty zapobiegające łysieniu na Shytobuy:

  • shytobuy to certyfikowany europejski dystrybutor
  • oferuje produkty wysokiej jakości, przetestowane przez naukowców
  • szybka, dyskretna dostawa, monitorowanie przesyłki
  • bezpieczeństwo, pięć metod płatności

Jaką formę Minoxidilu powinienem kupić (Online & w Polsce)?

Istnieje kilka różnych sposobów aplikowania Minoxidilu na głowę:

Minoxidil mus

Minoxidil mus zmniejsza negatywne skutki łysienia, takie jak łupież, suchość i podrażnienie. Niektórzy użytkownicy uskarżają się, że ta metoda nie przenika przez skórę głowy prawidłowo i tym samym nie działa bezpośrednio na problem. Jednak nie istnieją badania wskazujące, że mus jest mniej skuteczny niż balsam, i oczywiście, tylko kilka marek oferuje Minoxidil w postaci musu, jak Foligain i Rogaine.

Minoxidil mus polecany jest dla osób wrażliwych na negatywne skutki i które narażone są na podrażnienia skóry głowy. Główną wadą musu jest jego wyższa cena w porównaniu do balsamu lub spraju. Również Minoxidil mus nie wnika tak głęboko i nie jest tak łatwy do nałożenia rękami.

Mleczko Minoxidil

Jest to najbardziej komentowany lek zawierający Minoxidil. Na rynku dostępnych jest wiele marek, które sprzedają mleczko z kompozycją składników poprawiających skuteczność i zmniejszających wstrząs, kontrastując z konkurentami. Mleczko Minoxidil jest nie tylko tańsze niż inne formy, ale jest również łatwiejsze do stosowania na skórę głowy i szybko się wchłania. Przeznaczony dla tych, którzy chcą prostszej, mniej kosztownej metody, a u których przy korzystaniu z Minoxidilu nie występują skutki uboczne. Jednak, stosowanie go może być bardziej irytujące, ponieważ mleczko jest często oparte na glikolu propylenowym, który przetłuszcza włosy.

Minoxidil Spray

Jest praktycznie identyczny z mleczkiem, ale ma inny dyfuzor. Niektóre marki oferują zarówno końcówkę sprayu i pipetę (jak balsam). Minoxidil spray przeznaczony jest dla tych, którzy poszukują bardziej praktycznego zastosowania na większej powierzchni skóry głowy. Wadą tej metody jest niemożliwość precyzyjnego dawkowania, które nieco komplikuje zastosowanie. Minoxidil spray jest mniej ekonomiczny i wpływa na włosy bardziej niż na skalp.

Jaka jest najlepsza formuła?

Minoxidil rozpuszczany jest przez glikol propylenowy. Dlatego poziom efektywności, jest tym, co odróżnia od siebie poszczególne metody. Jeśli jesteś bardziej podatny na tego rozwiązanie i jego negatywne skutki, lepiej zdecyduj się na słabsze formuły, by uniknąć reakcji alergicznych.

Ostatnia aktualizacja: 15 janvier 2021 por Dr. Ambroży Słupowski, Lekarz od 13 lat