Zakup pigułki bez recepty? Pomysł ten pojawił się w głowach wielu kobiet stosujących obecnie doustną antykoncepcję hormonalną.

Gdy orientujesz się, że twoje pigułki są na wyczerpaniu, jesteś zmuszona do modyfikowania grafiku tak, byś miała czas na odnowienie recepty, między jednym a drugim wyjazdem służbowym… Istnieją sytuacje, w których wiele kobiet napotyka, a niektóre nawet decydują się na zmianę metody kontroli urodzeń, tak by unikać tej niedogodności.

Jakie zagrożenia wiążą się z zakupem pigułki bez recepty?

evra

Niezależnie od tego, czy kobieta jest aktywna, czy prowadzi “cygański” tryb życia, czy jest zapominalska lub zbyt zajęta – wszystkie one mają bardzo dobry powód, by pozbyć się półrocznej lub rocznej konieczności odnawiania recepty. Poza tym, dlaczego po prostu nie możesz pójść do apteki i przedłużyć recepty na swoją pigułkę, którą przyjmujesz codziennie przez wiele miesięcy, a nawet lat?

Odpowiedź zawarta jest w samym pytaniu i jest związana z długotrwałym stosowaniem leku antykoncepcyjnego (YasminPlastry EvraMicrogynon) Po pierwsze, istnieje powszechny zdrowotny argument mówiący, że jeśli zbyt szeroko otworzy się drzwi do dobrowolnego stosowania leków (jak kupowanie pigułki bez recepty), może to doprowadzić do chaosu stosowania tabletek, co może być niebezpieczne.

Istnieje także pragnienie ze strony rządów do regulacji i optymalizacji dystrybucji leków, w celu uniknięcia marnotrawstwa, głównie dlatego, że koszty niektórych leków są zwracane przez ubezpieczenie społeczne. Poza względami społecznymi, istnieją również względy zdrowotne.

Zasięgnięcie porady lekarskiej jest niezbędne, byś mogła uniknąć ryzyka.

yasmin

Ze względu na długi czas stosowania terapii antykoncepcyjnej, konieczna jest stała opieka medyczna, potwierdzająca zdrowie pacjenta do przyjmowania hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej, ponieważ warunki fizyczne i zdrowie mogą zmieniać się na przestrzeni wielu lat stosowania leku.

Ponadto, opinia lekarska jest niezbędna ze względu na wystąpienie możliwych skutków ubocznych, z których niektóre są potencjalnie poważne. Choć bardzo rzadko się zdarzają, zwłaszcza w odniesieniu do dwuskładnikowych pigułek estrogenowo-progestagenowych. Tak więc, zakup pigułki bez recepty jest ryzykowny dla twojego zdrowia!

W tej sprawie prawo mówi jasno: zakup pigułek antykoncepcyjnych powinien odbywać się na podstawie ważnej recepty wystawionej przez lekarza lub ginekologa.

Z teoretycznego punktu widzenia, jest to całkowicie akceptowane. Jednak z praktycznego punktu widzenia, praktyka ta jest wadliwa.

Zakup pigułek antykoncepcyjnych bez recepty: co mówi prawo?

microginon

Ponieważ codzienne zażywanie pigułki wiąże się z niewielkim marginesem zapomnienia, pod koniec opakowania kobiety często zdają sobie sprawę, że zostały bez pigułek. Ostatnimi czasy w tej kwestii prawo złagodniało by przezwyciężyć te niedogodność. Teraz potrzebujesz jedynie recepty niezbędnej do odnowienia leku po upływie roku od wydania ostatniej recepty.

Gdy już raz zaopatrzysz się w receptę, możesz udać się do farmaceuty, który będzie ją odnawiał i otrzymasz pigułki na maksymalnie 6 miesięcy stosowania (a więc maksymalnie 6 blistrów), pod warunkiem, że wszystkie okienka recepty będą zaznaczone, a sama recepta została wystawiona niecały rok temu. To da ci czas na wizytę u lekarza.

Istnieją dwie wady tej metody.

  1. Nie wszystkie pigułki na receptę można odnowić w aptece, możliwe jest, że twoja prośba o odnowienie recepty zostanie odrzucona.
  2. Druga wada: utrata recepty nie upoważnia do zakupu leku.

Istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym będziesz mogła pilnie kupić pigułkę

receptę

Rozwiązaniem numer jeden jest wizyta w lokalnej aptece, ponieważ coraz więcej aptek przechowuje pliki farmaceutyczne zawierające historię recept i zleceń danego pacjenta. Przy odrobinie zrozumienia i zapewnienia, że przyniesiesz im nową receptę w ciągu tygodnia, będziesz mogła otrzymać blister leku, który zapewni ci ochronę antykoncepcyjną.

Rozwiązanie numer dwa jest bardziej współczesne i obejmuje odnowę recepty na pigułki antykoncepcyjne online. Możliwe jest przepisanie recepty przez lekarza z apteki internetowej, gdy już odpowiesz na szczegółowy kwestionariusz o swoim stanie zdrowia, kondycji fizycznej, stylu życia, itp. Lekarz może odnowić receptę po sprawdzeniu kwestionariusza, a pigułki otrzymasz bezpośrednio do domu w ciągu 24 godzin!

Którą aptekę internetową powinnam  wybrać?

Pułapką tej stosunkowo nowej metody jest wybór odpowiedniej apteki internetowej, ponieważ istnieją witryny o wątpliwej reputacji. Po przeprowadzeniu badań, nasza strona zaleca aptekę z bazą licencjonowanych lekarzy i farmaceutów, którzy profesjonalnie doradzą, czy będziesz mogła bez ryzyka kupić środki antykoncepcyjne na receptę. Byś mogła kupić antykoncepcję hormonalną online i bez ryzyka, po prostu odwiedź stronę apteki, w której wybrałaś pigułkę (jeśli istnieje na naszej stronie internetowej).

Ponadto recepta dostarczana online jest całkowicie darmowa! Oprócz gwarancji dla zdrowia, nie będzie cię to kosztowało ani jednego euro. Zakup pigułki bez recepty jest nie tylko ryzykowny, ale również głupie i bezcelowy!

Istnieją pewne wyjątki!

Dwa rodzaje kobiet mają łatwiejszy dostęp antykoncepcji hormonalnej, w zależności od sytuacji:

  • Kobiety, które chcą otrzymać ‘pigułkę dzień po’. One mogą zawsze pójść do apteki i natychmiast otrzymać pigułkę ‘dzień po’.
  • Małoletnie, dla których dostęp do środków antykoncepcyjnych jest bezpłatny i anonimowy. Nadal wymaga się recepty, ale pielęgniarki szkolne są uprawnione do odnowienia i przedłużenia jej jak farmaceuci, na okres 6 miesięcy.

Wniosek: czy mogę kupić pigułkę bez recepty?

Podsumowując: NIE, nie ma możliwości, byś mogła kupić pigułkę bez recepty. Jednak wraz ze wzrostem aborcji, istnieją nowe urządzenia ułatwiające dostęp do metod antykoncepcyjnych: złagodzenie prawa pozwala aptekom aktualizować przeterminowane recepty, które mają mniej niż rok. W niektórych przypadkach będziesz mogła odnowić receptę online przy pomocy lekarza pracującego w aptece partnerskiej.

Ostatnia aktualizacja: 5 janvier 2021 por Dr. Ambroży Słupowski, Lekarz od 13 lat

0 commentaire

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *