Czy możliwy jest bezpieczny zakup tabletek online?

Zakup tabletek online ma wiele zalet. Mimo to, wiele osób boi się z tej opcji korzystać. Zawsze wysłuchujemy argumentów przeciwko takiemu działaniu, niezależnie od tego czy istnieją przepisy, zasady i środki ostrożności, czy tez ich brak. Nasz zespół dostępny do twojej dyspozycji, jasno prezentuje opinie na temat zakupu pigułki antykoncepcyjnej online. Przeczytaj naszą opinię na temat korzyści i ryzyka.

Zakup pigułki antykoncepcyjnej odnawianie recepty mogą być takie uciążliwe!

Zakup pigułki to koszmar sam w sobie. Trzeba umówić się z lekarzem (co oznacza, że należy zrobić to z wyprzedzeniem), a następnie trzeba mieć szczęście, by dostać się na wizytę, spiesząc się w porze lunchu lub po pracy. Następnie trzeba pójść do apteki zrealizować receptę, stojąc w kolejce innymi pacjentami. Najczęściej znajdujemy na to czas późnym wieczorem.

Odnowienie recepty to sytuacja, z którą tysiące francuskich kobiet zmaga się na co dzień: otrzymanie tego cennego dokumentu, który pozwala kupić pigułkę chroniącą przed niechcianą ciążą. Jednak często planu nie daje się zrealizować tak gładko.

Wiele kobiet zapomina o zbliżającym się końcu blistra antykoncepcyjnego. Uświadamiają sobie, że nie tylko brakuje im pigułek, ale również, że ich recepta jest już nieważna. Jeśli taka sytuacja ma miejsce w nocy lub w weekend, może ona powodować stres kolidujący z weekendowymi planami.

Śledzenie zawartości pakietu pigułek nie jest łatwą rzeczą do zrobienia. Nawet zorganizowane kobiety przyznają, że trudno jest kontrolować wszystkie aspekty życia, w tym skuteczne zapobieganie niechcianej ciąży.

Istnieje wiele powodów, które powodują, że zapominasz o recepcie na zakup pigułki: intensywny tryb życia, napięte terminy, brak czasu, ważniejsze rzeczy do zrobienia. Wszystkie te powody sprawiają, że odnowienie pigułki ląduje na liście “do zrobienia”.

Mimo tych wszystkich wymówek i natłoku obowiązków, odnowienie pigułki rzeczywiście jest to uciążliwe. Która z pań w pewnym momencie życia nie spytała: “Dlaczego nie mogę po prostu pójść prosto do apteki bez konieczności wcześniejszego odwiedzania gabinetu lekarskiego?”.

Niektóre z kobiet myślą nawet “dlaczego nie mogę po prostu zamówić pigułki online, albo odnowić przeterminowanej recepty?”. Drogie panie, teraz jest już to możliwe.

Czy mogę kupić pigułkę w internecie? Tak, możesz!

Obecnie prawo wymaga, żeby zakupić pigułkę na podstawie ważnej recepty, w terminie od 6 miesięcy do roku. Możesz pomyśleć, że to pozostawia wystarczająco dużo czasu, by odnowić receptę. Jednak pod koniec roku ciężko jest pamiętać o odnowieniu recepty, nie mówiąc już o konkretnej dacie.

Aby przezwyciężyć te kwartalne, półroczne lub roczne niedogodności, niektóre apteki internetowe nie tylko pozwalają odnowić pigułkę po zakończeniu blistra, ale także pozwalają odnowić receptę.

Możliwy jest legalny zakup antykoncepcji hormonalnej w Internecie … pod warunkiem, że masz receptę!

W niektórych europejskich krajach, prawo upoważnia farmaceutów i pielęgniarki do odnowienia pigułki antykoncepcyjne na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Prawo to zostało wzmocnione w lipcu 2012 roku na mocy dekretu, który stanowi, że recepty wydawane na okres krótszy niż 1 rok mogą być przez lekarzy przedłużane na okres 6 miesięcy.

Ci ostatni mogą zatem nadal przepisywać pigułki na receptę ważną przez 6 miesięcy.

Jednakże, lekarze mogą przepisywać tylko ograniczoną liczbę pigułek wystawianych na receptę. By wzmocnić ten system, dekret z lipca 2013 autoryzował również licencjonowane apteki do sprzedaży leków.

Dzięki temu nowemu systemowi, niektóre apteki internetowe dają możliwość na zakup pigułki antykoncepcyjnej w internecie. Wystarczy, że wyślesz zamówienie wraz z kontem swojej historii medycznej i wypełnionym kwestionariuszem medycznym. Farmaceuci i lekarze zweryfikują twoje zamówienie.

Niektóre apteki internetowe mogą również wystawić receptę, jeśli poprzednia ma ponad roczną datę ważności. Lekarz, po przeanalizowaniu wypełnionego przez ciebie kwestionariusza i w oparciu o jego wyniki i przeterminowaną receptę, wystawi nową receptę na tę samą lub podobną pigułkę.

Jednakże procedura ta ma zastosowanie wyłącznie w przypadku kobiet, które wcześniej stosowały doustne środki antykoncepcyjne. Kobiety, które chcą spróbować pigułki po raz pierwszy nie mają możliwości otrzymania recepty i zakupu pigułki online (Plastry Evra)

. Przepisywana po raz pierwszy pigułka wydawana jest na podstawie badania lekarskiego lub ginekologicznego.

Całkowicie legalny i bezpieczny jest zakup pigułki online za pośrednictwem licencjonowanych platform farmaceutycznych. Jest to możliwe dzięki nowej polityce zdrowia publicznego, której celem jest łatwiejszy dostęp do antykoncepcji, ograniczenie liczby niechcianych ciąż i wynikających z nich aborcji.

Korzyści wynikające z kupowania pigułki antykoncepcyjnej online

Wiele internetowych aptek ma również fizyczne oddziały, jednak niektóre wyspecjalizowały się w sprzedaży leków online. Oznacza to koniec toru przeszkód w otrzymaniu recepty, oczekiwania na lekarza, kolejek w aptece: pigułka może być do ciebie szybko i prosto dostarczona.

Istnieje wiele innych korzyści płynących z zakupu pigułki online, inne niż oszczędność czasu i wysiłku. Kobiety, które chcą zachować dyskrecję, będą mogły również z tej metody skorzystać,ponieważ recepta dostarczana jest pocztą anonimowo. Kobiety, które preferują kontynuację docenią fakt, że apteki internetowe nie tylko dostarczają pigułki, ale są również dostępne, byś mogła kontaktować się i zadać pytania dotyczące twojej recepty (zakładając, że jest to wykwalifikowana apteka internetowa).

Bądź jednak ostrożna przy wyborze apteki internetowej!

Istnieją platformy, które oferują tę usługę, a które nie są aptekami. Szczególnie uważaj na strony, które pozwalają na zakup pigułki bez recepty. Trzymaj się  od nich z dala.

Strony te są niebezpieczne i nielegalne.

Są one przede wszystkim niebezpieczne ze względu na podejrzany charakter i autentyczność przepisywanych pigułek antykoncepcyjnych. Często są to leki podrobione, zawierają substancje nieaktywne, albo nawet wypełnione są szkodliwymi składnikami. Nie można zagwarantować ich skuteczności antykoncepcyjnej, dlatego też śmiało można powiedzieć, że te pigułki nie chronią. Są one również całkowicie nielegalne. Ponieważ ustawa wyraźnie mówi, że zakup pigułki możliwy jest jedynie na podstawie ważnej recepty.

Powód tego jest prosty. Ponieważ pigułki mogą mieć różne efekty uboczne, nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet. Z tego powodu należy wcześniej poddać się badaniom lekarskim, by zapewnić sobie odpowiednie bezpieczeństwo.

Recepta zaświadcza, że jesteś uprawniona do stosowania hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych wybranych specjalnie dla ciebie przez lekarza.

Uważaj zatem na strony internetowe podające się za apteki, które oferują zbyt łatwy zakup pigułki antykoncepcyjnej, to znaczy bez kwestionariusza medycznego lub bez recepty.

Zakup pigułki online to rozwiązanie drugiego wyboru, który daje możliwość na odnowienie recepty i rocznej przerwy przed ponowną wizyta u lekarza.

Przypominamy jednak, że konieczne są regularne wizyty u lekarza, badania kontrolne i ocena zdrowia.

W jaki sposób możesz bezpiecznie kupić pigułkę w internecie? Nasza opinia.

Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji, radzimy przejść do euroClinix, by zakupić doustną hormonalną terapię antykoncepcyjną.

yasmin

Zakup pigułki antykoncepcyjnej online za pośrednictwem tej strony jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest ona certyfikowana i zatwierdzona przez Unię Europejską. Jest ona również zarejestrowana w Generalnej Radzie Aptekarskiej, która pozwala na bezpieczną sprzedaż leków w internecie, jak również bezpieczne konsultacje z lekarzami, konsultantami i farmaceutami.

Możesz, na przykład kupić lek Dianette lub zamówić Yasmin online, który zostanie dostarczony do twojego domu w ciągu 24 godzin (po uzyskaniu online ważnej recepty wydanej przez dyplomowanego lekarza).

Ostatnia aktualizacja: 5 janvier 2021 por Dr. Ambroży Słupowski, Lekarz od 13 lat